Štvrtok, 17. október 2019
Meniny má Hedviga | zajtra Lukáš

Na rozlúčke nechýbali slzy

Dnes sa v Prešove konala slávnostná rozlúčka s 85-timi príslušníkmi mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Slovenskej republiky (OS SR), ktorí už v najbližších dňoch odchádzajú plniť svoje úlohy do operácie UNFICYP na Cyprus.

Detské oblečenie

Táto operácia, v zóne oddeľujúcej cyperských Grékov a Turkov, patrí medzi najstaršie operácie OSN. Trvá od roku 1964 a OS SR na nej participujú od roku 2001. Odchádzajúca skupina je pritom v poradí 12 slovenskou rotáciou na tomto území. „Táto operácia je relatívne málo riziková, ale napriek tomu, pri najmenšom prejave násilností, môže prerásť do národnostných nepokojov,“ uviedol veliteľ pozemných síl OS SR Milan Maxim. Okrem neho sa na slávnostnej rozlúčke s odchádzajúcimi vojakmi, medzi ktorými je aj 6 žien, zúčastnil aj náčelník Generálneho štábu OS SR Ľubomír Bulík a minister obrany František Kašický. Ten sa osobne rozlúčil s každým vojakom a na Cyprus ich vyslal s tým, aby „pokračovali v najpĺňaní hlavného poslania operácie, ktorým je zamedzenie konfliktov cyperského a gréckeho obyvateľstva a prispeli k obnove a udržaniu práva na Cypre.“

S odchádzajúcimi príslušníkmi OS SR sa prišli rozlúčiť aj desiatky ich rodinných príslušníkov. „Bude nám veľmi chýbať. Určite mám oňho strach, predsa je to len nejaké riziko. Stať sa môže všeličo a to nebezpečenstvo tam stále je,“ povedala nám Ľubica Gombárová, ktorá sa už teraz spolu s malým synčekom teší na manželov návrat. So slzami v očiach sa so svojim synom lúčili aj manželia Hudákovci. „Každý rodič sa bojí o svoje dieťa. Na jednej misii už bol, takže vieme aké to je, musíme si zvyknúť,“ hovorí otec Ondrej Hudák. „Dúfame, že sa po tom roku šťastne vráti,“ doplnila ho manželka Mária utierajúc si slzy z očí. Ich syn Pavol odchádzal na svoju druhú misiu v živote so zmiešanými pocitmi. „Niečo tu ostáva a niečo nové príde,“ zdôraznil pred svojim odchodom. Slovensko má momentálne na misiách po celom svete 630 svojich vojakov.
Ivan Kriššák

Mohlo by Vás zaujímať
Vyhlásenie vedenia mesta Prešov k obnove štadiónov
Šport v meste Prešov má dlhoročnú kontinuálnu tradíciu, ktorú si vážime a našou snahou je na ňu nadviazať aj v súčasnosti a ďalej ju rozvíjať.
FOTO: Za Slušné Slovensko
Je to 19 mesiacov po vražde. No my nesmieme zabudnúť. Fotoreport z akcie.
Veľké zmeny na prešovských parkoviskách uľahčia Prešovčanom život
Obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov čakajú o niekoľko mesiacov historicky najväčšie zmeny v oblasti parkovania vozidiel. Mesto zadefinovalo nové pravidlá týkajúce sa systému parkovania vo všeobecne záväznom nariadení, ktoré vstúpi do platnosti 1. júla 2020.
Mesto Prešov podporuje Klimatický štrajk
Mesto Prešov vyjadruje podporu mladým ľuďom, ktorí sa v piatok 20.9.2019 zapoja do celosvetového Klimatického štrajku.
Nedostatočný dialóg s občanmi.
Prešovská participatívna platforma – projekt vzájomnej spolupráce občanov, poslancov a úradníkov MsÚ má za sebou komunitný prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť postoj obyvateľov a obyvateliek k mestskej administratíve i práci poslancov a poslankýň.
Matej Krajňák z Junioru Prešov začína byť európskou špičkou vo svojej kategórií
Začiatok sezóny začali PRESOV KARATE KIDS svetelnou rýchlosťou. Prvou ťažkou skúškou, bola súťaž ZÁHREB CUP 2019 v Chorvátsku, konaná dňa 08.09.2019. Na danej medzinárodnej súťaži v chorvátskom ZÁHREBE, reprezentovala Prešov štvorica PRESOV KARATE KIDS, a to Matej Krajňák, Veronika Jalowiczorová, Michaela Bryndzová a Alexandra Šofraneková.
Festival architektúry a dizajnu 2019 úspešne odštartoval
V stredu úspešne odštartoval 4. ročník Festivalu architektúry a dizajnu (FEAD) 2019. Výstavy, prezentácie a bohatý sprievodný program prebiehajú v termíne od 25. do 27. septembra 2019 na Hlavnej ulici v priestore pred Šarišskou galériou, v Divadle Jonáša Záborského, v Krajskom pamiatkovom úrade, v historickej budove Skladu soli a v obľúbených prešovských kaviarňach.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.