Nedeľa, 07. jún 2020
Meniny má Róbert | zajtra Medard

Na rozlúčke nechýbali slzy

Dnes sa v Prešove konala slávnostná rozlúčka s 85-timi príslušníkmi mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Slovenskej republiky (OS SR), ktorí už v najbližších dňoch odchádzajú plniť svoje úlohy do operácie UNFICYP na Cyprus.

Detské oblečenie

Táto operácia, v zóne oddeľujúcej cyperských Grékov a Turkov, patrí medzi najstaršie operácie OSN. Trvá od roku 1964 a OS SR na nej participujú od roku 2001. Odchádzajúca skupina je pritom v poradí 12 slovenskou rotáciou na tomto území. „Táto operácia je relatívne málo riziková, ale napriek tomu, pri najmenšom prejave násilností, môže prerásť do národnostných nepokojov,“ uviedol veliteľ pozemných síl OS SR Milan Maxim. Okrem neho sa na slávnostnej rozlúčke s odchádzajúcimi vojakmi, medzi ktorými je aj 6 žien, zúčastnil aj náčelník Generálneho štábu OS SR Ľubomír Bulík a minister obrany František Kašický. Ten sa osobne rozlúčil s každým vojakom a na Cyprus ich vyslal s tým, aby „pokračovali v najpĺňaní hlavného poslania operácie, ktorým je zamedzenie konfliktov cyperského a gréckeho obyvateľstva a prispeli k obnove a udržaniu práva na Cypre.“

S odchádzajúcimi príslušníkmi OS SR sa prišli rozlúčiť aj desiatky ich rodinných príslušníkov. „Bude nám veľmi chýbať. Určite mám oňho strach, predsa je to len nejaké riziko. Stať sa môže všeličo a to nebezpečenstvo tam stále je,“ povedala nám Ľubica Gombárová, ktorá sa už teraz spolu s malým synčekom teší na manželov návrat. So slzami v očiach sa so svojim synom lúčili aj manželia Hudákovci. „Každý rodič sa bojí o svoje dieťa. Na jednej misii už bol, takže vieme aké to je, musíme si zvyknúť,“ hovorí otec Ondrej Hudák. „Dúfame, že sa po tom roku šťastne vráti,“ doplnila ho manželka Mária utierajúc si slzy z očí. Ich syn Pavol odchádzal na svoju druhú misiu v živote so zmiešanými pocitmi. „Niečo tu ostáva a niečo nové príde,“ zdôraznil pred svojim odchodom. Slovensko má momentálne na misiách po celom svete 630 svojich vojakov.
Ivan Kriššák

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra
Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.
Potulky po východe: Kam sa vydať v lete?
Koronavírus zmenil cestovateľské plány nejednému z nás. Letné dovolenky sa presunuli alebo zrušili a cestovanie do zahraničia je pre mnohých stále nedostupné. Aj keď sa tento rok k moru nedostanete, nezúfajte. Skvelú dovolenku si môžete užiť aj doma. Tu je pár našich tipov na zaujímavé miesta u nás na východe.
Na stretnutí primátorov s ministrom dopravy sa hovorilo aj o investíciách v Prešove
V utorok 19.5.2020 sa na Ministerstve dopravy a výstavby SR stretli so šéfom rezortu zástupcovia všetkých krajských miest z K8. Hlavnými témami boli investície v rámci cestnej a železničnej infraštruktúry a taktiež výstavba nájomných bytov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.