Sobota, 13. august 2022
Meniny má Ľubomír | zajtra Mojmír

Lucia Fecková z Prešov Panters so zlatom z Univerzitných Európskych Hier

Akademici športovci nezaháľajú ani v lete. Práve naopak, dni bez školy plne využívajú na tréningy. Ich fantastická forma sa preukázala aj na Univerzitných Európskych Hrách v Poľskej Lodzi, ktoré sa tento rok konajú od 17. do 30. júla.

Pre európske univerzity je to najväčšia športová udalosť, konajúca sa každé dva roky. Tento rok poľské mesto hostilo až 6000 športovcov v 20 rôznych športoch medzi nimi aj v kickboxe. Slovensko reprezentovali viacerí zápasníci, medzi nimi aj 2 Prešovské panterky. Lucia Fecková a Viktória Kažiková odprezentovali mesto, krajinu ale aj svoje univerzity vo fantastickom svetle, keď do štatistiky prispeli po jednej medaile.

Najväčší úspech zaznamenala Lucia Fecková, ktorá si vo svojej kategórii vybojovala absolútne víťazstvo. Dlhoročná reprezentantka Slovenska, prešovských Panterov a tentokrát aj Prešovskej univerzity nenašla premožiteľku v kategórii žien do 55 kg. Po náročných zápasoch sa prebojovala až do finále kde zdolala skúsenú Rakúsku pretekárku a stala sa tak Akademickou Majsterkou Európy. Pre 13 násobnú majsterku Slovenska, vicemajsterkou Európy aj medailistku z majstrovstiev sveta to bol ďalší fantastický úspech do jej už tak nádhernej zbierky. Upevnila si tak pozíciu jednej z najvýznamnejších reprezentantiek Slovenského kickboxu.

Prešovských fanúšikov určite potešil aj úspech Viktórie Kažikovej , ktorá získala bronz v kategórii ženy K1 do 56kg reprezentujúc banskobystrickú univerzitu Mateja Bela. Slovenskú štatistiku doplnili aj ďalšie dva bronzy, jeden od Viktórie Dočekalovej a druhý od Dávida Malána, reprezentanta Prešovskej univerzity.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešov Karate Kids opäť bodovali na vrcholových slovenských súťažiach!
Začiatkom mája sa PRESOV KARATE KIDS z JUNIORU PREŠOV zúčastnili MAJSTROVSTIEV SLOVENSKA KADETOV A JUNIOROV 2022, ktoré sa uskutočnili dňa 07.05.2022 v Bratislave.
Šachový sviatok v Prešove je opäť na obzore
V termíne od 4.8. do 8.8.2022 sa na ZŠ Šmeralova uskutoční už 15. ročník Medzinárodného šachového turnaja PREŠOV OPEN 2022, ktorý je zároveň aj neoficiálnym Krajským majstrovstvom v šachu jednotlivcov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK