Sobota, 13. august 2022
Meniny má Ľubomír | zajtra Mojmír

Prešovskú MHD čoskoro posilnia elektrické midibusy

V druhej polovici júla 2022 došlo k podpisu kúpnej zmluvy na dodávku piatich nových elektrických midibusov vrátane nabíjačiek a príslušenstva. Verejné obstarávanie na dodávku elektrických midibusov v dĺžke do 9 metrov vyhlásil DPMP, a.s. v máji tohto roku.

Víťazom tejto súťaže sa stala česká spoločnosť SOR Libchavy s.r.o., ktorej výrobky už prešovskí cestujúci aj vodiči dôkladne poznajú. Český producent dodá do Prešova 5 midibusov s elektrickým pohonom typu EBN 8, ktoré v súčasnosti premávajú napríklad v Bratislave alebo v rumunskom Brašove. Elektrické midibusy postupne nahradia v premávke midibusy Rošero First, ktoré sú na hranici životnosti a pre ďalšiu udržateľnosť prevádzky je ich výmena nutná. Zvýšeniu komfortu a spoľahlivosti prepravy sa tak cestujúci dočkajú napríklad na linkách 20, 27, 41, či 42.

Prešovskú MHD čoskoro posilnia elektrické midibusyMidibusy budú mať nízkopodlažný vstup pri oboch dverách, samozrejmosťou je klimatizácia priestoru pre cestujúcich a zároveň uzamykateľné bočné okná. Vďaka modernému informačnému systému vrátane LCD monitorov v interiéri budú mať cestujúci vždy aktuálne informácie o trase daného spoja, ale aj o všetkých zmenách a novinkách v MHD. Štandardom sa už stali USB nabíjačky na madlách pre nabíjanie telefónov, súčasťou vozidiel tiež bude aj kamerový systém v interiéri a exteriéri vozidla, ktorý napomôže pri riešení mimoriadnych situácií. Všetkých 5 midibusov bude vybavených systémom automatického počítania cestujúcich (APC), s ktorým už máme skúsenosti a vďaka nemu dokážeme vypracovať presné štatistiky o obsadenosti jednotlivých spojov. Elektrický midibus SOR EBN 8 dokáže pojať 16 sediacich a 37 stojacích cestujúcich. Dojazd elektrobusu na jedno plné nabitie bude 130 km.


Elektrické midibusy budú v zmysle kúpnej zmluvy dodané do 15 mesiacov od nadobudnutia účinnosti kúpnej zmluvy, pričom účinnosť bude potvrdená po kontrole riadiacim orgánom. Financovanie nákupu zabezpečí z 95% Integrovaný regionálny operačný program, zvyšných 5% pokryje DPMP, a.s. z vlastných zdrojov. Celková hodnota zákazky je 1 800 000 € bez DPH, cena za jeden midibus je 352 262 € bez DPH. V areáli DPMP, a.s. na Bardejovskej ulici v Ľuboticiach pribudnú v blízkej dobe aj nabíjačky pre tieto vozidlá, konkrétne 5 nabíjačiek pre pomalé (nočné) nabíjanie a jedna nabíjačka pre rýchle nabíjanie.

 

Ilustračné foto: www.imhd.sk, úprava DPMP, a.s.


 

Mohlo by Vás zaujímať
Na Sekčovskej ulici pribudne prvý vyhradený jazdný pruh pre MHD
V Prešove už čoskoro vznikne prvý bus-pruh, ktorý zvýhodní MHD pred individuálnou automobilovou dopravou.
Mimoriadny režim premávky linky MHD č. 26 od 23. júla
Linka č. 26 bude dočasne premávať v upravenom režime. Dôvodom je celozávodná dovolenka v spoločnosti Spinea.
Pozor, zmena priechodu cez most na Škultétyho ulici
Mesto Prešov informuje všetkých ľudí prechádzajúcich cez most na Škultétyho ulici o novom priechode. Cyklistov a kolobežkárov prosíme, aby pri prechádzaní zišli z bicykla či kolobežky.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK