Sobota, 13. august 2022
Meniny má Ľubomír | zajtra Mojmír

Mesto Prešov úspešne ukončilo úpravy plôch na Mukačevskej ulici

Po rekonštrukcii chodníka vedúceho k Materskej škole na Mukačevskej ulici zrealizovalo mesto Prešov aj rozsiahlu obnovu okolitých plôch vnútroblokov.

V rámci celkovej úpravy plôch na Mukačevskej ulici č. 2-16 a 90-94 bola zrealizovaná výmena povrchu vozovky a obrubníkov a novovybudované parkovacie plochy na 9 miestach v počte 54 nových parkovacích miest, vrátane priestoru pre odpadové nádoby.

V okolí jednotlivých plôch prebehla aj obnova verejnej zelene, vďaka ktorej sa stala lokalita ešte zelenšou a atraktívnejšou pre bývanie, ale aj trávenie voľného času. Pribudli desiatky stromov na viacerých miestach Mukačevskej ulice a revitalizáciou prešli aj cestné ostrovčeky a okolie vybudovaných parkovacích plôch.

Mesto Prešov úspešne ukončilo úpravy plôch na Mukačevskej ulici„Teší ma, že sa nám darí pokračovať v budovaní nových parkovacích plôch a revitalizovaní verejných priestranstiev, čo zvyšuje kvalitu života v našom meste, ale aj príťažlivosť celého okolitého prostredia v tejto lokalite. Verím, že obyvatelia ocenia aj novovysadenú zeleň a použitie materiálov prospešných pre zlepšenie klimatickej situácie a udržiavanie vody v prostredí,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Mesto Prešov úspešne ukončilo úpravy plôch na Mukačevskej uliciPri budovaní nových parkovacích plôch bola využitá dlažba, ktorá je obzvlášť šetrná k životnému prostrediu. Jej hlavnou výhodou oproti asfaltovému podkladu je udržiavanie vody v prostredí, vďaka čomu sa zlepšuje aj závlaha okolitej zelene. Zároveň je možné pri prípadných rekonštrukciách inžinierskych sietí dlažbu rozobrať a opätovne zložiť. Jednotlivé parkovacie miesta oddeľuje farebne odlíšená dlažba, čo spĺňa moderné štandardy realizácie parkovacích miest nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Stavebné práce zrealizoval Ing. Jozef Markocsy, EGM. s konečnou cenou prác vo výške 80 851,99 eur s DPH.

Viac informácií o rekonštrukcii cestnej komunikácie a prístupového chodníka k Materskej škole na Mukačevskej ulici nájdete tu:

https://www.presov.sk/oznamy/pri-ms-mukacevska-pribudol-novy-chodnik-a-zrekonstruovala-sa-cesta.html


 

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania môžu navštíviť Vodný bar a zadarmo sa osviežiť
Na Hlavnej ulici pribudol Vodný bar, v ktorom sa môžu Prešovčania osviežiť a doplniť pitný režim počas letných horúčav.
Prešov Karate Kids sa zúčastnili svetovej súťaže!
Futbalové ihrisko pri ZŠ Prostějovská bude mať nový umelý trávnik
V týchto dňoch sa začali stavebné práce na futbalovom ihrisku v areáli ZŠ Prostějovská, kde už čoskoro pribudne nový umelý futbalový trávnik v limetkovo zelenej farbe. Slúžiť bude celému 1. FC Tatran Prešov, vrátane detí z Futbalovej akadémie 1. FC Tatran Prešov. Nový trávnik budú využívať aj žiaci zo ZŠ Prostějovská.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK