Piatok, 27. január 2023
Meniny má Bohuš | zajtra Alfonz

Na Sekčovskej ulici pribudne prvý vyhradený jazdný pruh pre MHD

V Prešove už čoskoro vznikne prvý bus-pruh, ktorý zvýhodní MHD pred individuálnou automobilovou dopravou.

Mesto Prešov začalo v týchto dňoch s realizáciou prvého vyhradeného jazdného pruhu pre MHD. Takzvaný bus-pruh bude zriadený na Sekčovskej ulici v úseku od obratiska Pod Šalgovíkom pozdĺž celej ulice smerom nadol. Pokračovať bude cez zastávku MHD Vansovej a ukončený bude pred priechodom pre chodcov pri križovatke s Ul. Laca Novomeského. Zmenou dopravného značenia sa zároveň upraví aj parkovanie na tejto ulici. V súčasnosti parkujú vodiči osobných automobilov po oboch stranách cesty, avšak parkovacie miesta tam vyznačené nie sú. Po úprave dopravného značenia dôjde k vyznačeniu parkovacích miest na krajnici v opačnom smere, čiže v smere na Šalgovík.

Na Sekčovskej ulici pribudne prvý vyhradený jazdný pruh pre MHDDopravný podnik mesta Prešov od zavedenia zmeny dopravného značenia očakáva zvýšenie spoľahlivosti spojov a zníženie meškaní najmä v časoch rannej a popoludňajšej špičky. Po výstavbe nových obytných súborov v oblasti Teriakoviec, Šalgovíka, ale aj Solivaru došlo k výraznému nárastu intenzity dopravy na Sekčovskej a Kysuckej ulici, ktoré sa zbiehajú do spoločného úseku na Ul. Laca Novomeského. Ešte pred pár rokmi nebol v ranných hodinách plynulý prejazd cez Sekčovskú ulicu žiadnym problémom. Momentálne je situácia iná a aj viac ako 5-minútové meškania spojov MHD už z prvých dvoch zastávok nie sú ničím výnimočným. Tento nepriaznivý stav by mal vyriešiť práve bus-pruh.

Po zavedení bus-pruhu pribudne v blízkej dobe aj systém preferencie MHD na desiatich svetelných križovatkách na Sekčove. Do preferencie MHD budú zapojené križovatky na Ul. Armádneho generála Svobodu v úseku od OC MAX až po Möbelix. Súčasťou systému budú aj svetelné križovatky na Rusínskej ulici.

Po dodávke nových trolejbusov a autobusov v uplynulom období a úspešnom spustení preferencie MHD na Levočskej ulici je bus-pruh na Sekčovskej ulici ďalším krokom ku skvalitneniu prešovskej MHD.

 

Mohlo by Vás zaujímať
Na trase Lipany – Prešov pribudol nový ranný vlak
Od 16. januára 2023, počas rannej špičky v pracovných dňoch, premávajú vlaky na trase Lipany – Prešov v polhodinovom intervale. K existujúcim spojom pribudol jeden nový vlak s pravidelným odchodom z Lipian o 6:33 hod.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK