Utorok, 04. október 2022
Meniny má František | zajtra Viera

Označníky zastávok v centre mesta prešli úpravami

V uplynulých týždňoch zrealizovali pracovníci DPMP, a.s. , z oddelenia Správy budov v spolupráci s Dopravnou prevádzkou, úpravu označníkov zastávok v centre mesta. Nebude dochádzať k moknutiu oznamov alebo poškodzovaniu náteru označníkov a automatov na cestovné lístky lepidlom či lepiacou páskou.

Označníky na zastávkach MHD Trojica, Na Hlavnej, Divadlo Jonáša Záborského a Veľká pošta prešli estetickou úpravou už v roku 2020, kedy došlo k ich celkovej revitalizácii. Keďže sú tieto zastávky v pamiatkovej zóne, nie sú na nich osadené zastávkové prístrešky.

Na označníky menovaných zastávok boli preto umiestnené klaprámy vo formáte A3, ktoré umožňujú efektívne a rýchlo umiestniť informácie pre cestujúcich na viditeľné miesto. Zároveň už nebude dochádzať k moknutiu oznamov alebo poškodzovaniu náteru označníkov a automatov na cestovné lístky lepidlom alebo lepiacou páskou.

Pre cestujúcich, najmä cezpoľných, pripravil DPMP, a.s. zároveň novinku, ktorá im pomôže v orientácii. Centrum mesta obsluhujú 2 desiatky liniek, a preto je v klapráme umiestnená číselná schéma s jednotlivými hlavnými smermi a číslami liniek, ktoré dané smery obsluhujú.

Označníky zastávok v centre mesta prešli úpravamiOkrem tejto úpravy realizovali pracovníci DPMP, a.s. aj osadenie nových zastávkových označníkov na zastávky MHD, ktoré vznikli v nedávnej dobe. Krajšiu podobu tak dostali zastávky na Zlatobanskej ulici až po Dulovu Ves, či napríklad zastávky na Zápotockého ulici. Zároveň prebieha natieranie a údržba označníkov na zastávkach v obsluhovaných obciach a neskôr budú vymenené aj označovacie tabule na vybraných zastávkach, ktoré už budú povrchovo upravené tak, aby odolali slnečnému žiareniu.

 

Text a foto: DPMP, a.s.


 

Mohlo by Vás zaujímať
V priestore zastávok MHD pri železničnej stanici bude vykonané hĺbkové čistenie
Mesto Prešov zrealizuje v období od 22.9. do 24.9.2022 hĺbkové čistenie spevnených plôch oboch zastávok MHD "Železničná stanica", ktoré sú súčasťou predstaničného priestoru. V uvedenom období budú dočasne presunuté obe zastávky MHD a na krátky čas nebudú v prevádzke automaty na cestovné lístky.
Začína sa rekonštrukcia cesty nad podchodom na Sekčovskej ulici
Komunikácia na Sekčovskej ulici, v časti nad podchodom, prejde kompletnou rekonštrukciou. Hlavná cesta na tejto ulici bude od 12.9.2022 čiastočne uzavretá a prejazdný bude len jeden jazdný pruh. Zároveň dôjde k dočasnej výluke trolejbusovej dopravy na celej ulici a k úprave trasy linky MHD č. 4. DPMP pre cestujúcich zabezpečí novú kyvadlovú linku č. 4A.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK