Utorok, 04. október 2022
Meniny má František | zajtra Viera

Pozor na podvodníkov vydávajúcich sa za pracovníkov zahraničnej policie

Vo veci zločinu podvodu bolo začaté trestné stíhanie prešovským vyšetrovateľom.

Zatiaľ neznámy páchateľ začiatkom tohto mesiaca v dopoludňajších hodinách telefonicky kontaktoval 74 ročného Prešovčana. Páchateľ sa mužovi predstavil ako pracovník zahraničnej polície. Z dôvodu vylákania peňazí od staršieho muža páchateľ predstieral, že preveruje osoby, ktoré už mohli byť z dôvodu ich vyššieho veku okradnutí. 

Tvrdil, že potrebuje prístupové kódy k bankovému účtu pána, aby mohol overiť jeho finančné transakcie. Starší pán si neuvedomil riziko a sprístupnil mu svoje kódy k internetbankingu.

Neskôr, bolo bez vedomia a súhlasu majiteľa, z účtu prevedených 2.400, -Eur, 1.000, -Eur a aj napokon 2.000, -Eur. Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá.

Neustále apelujeme zväčša na starších občanov, aby v prípade akéhokoľvek podozrenia najskôr kontaktovali buď svojich blízkych alebo políciu. Denne sú zverejňované podobné prípady a napriek tomu sa páchateľom, zlodejom stále darí. Zvážme komu a či vôbec poskytneme tak citlivé údaje k svojim často aj celoživotným úsporám!

Mohlo by Vás zaujímať
Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody na Sabinovskej ulici v Prešove
V utorok (30.08.2022) krátko po 17-tej hodine došlo na križovatke ulíc Duklianskej a Sabinovskej v Prešove k dopravnej nehode troch osobných motorových vozidiel.
OR HaZZ odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov
Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prešove odvolalo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov v okresoch Prešov a Sabinov.
Objasnená lúpež 87 ročného muža v Prešove
V stredu (21.09.2022) krátko pred 20-tou hodinou došlo k lúpežnému prepadnutiu 87 ročného muža.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK