Utorok, 04. október 2022
Meniny má František | zajtra Viera

V byte na Mukačevskej ulici v Prešove bolo nájdené telo mŕtveho 47 ročného muža

Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá

V jednom z bytov na Ul. Mukačevskej v Prešove bolo nájdené telo 47 ročného muža bez známok  života.

 Polícia v prípade  začala  trestné  stíhanie  vo veci  zločinu zabitia, preverovali sa všetky okolnosti tohto prípadu a boli vykonané potrebné procesné úkony.  

K úmrtiu muža došlo v nočných hodinách  zo 14.08.2022  na 15.08.2022, páchateľom mu boli spôsobenéviaceré závažné poranenia,  ktorým  podľahol.  

Podvečer  dňa 15.08.2022  bol okresným  vyšetrovateľom obmedzený na osobnej slobode 50 ročný muž a bol  umiestnený do cely policajného zaistenia. Išlo o muža, ktorý bol podozrivý zo spáchania tohto zločinu, neskôr na  základe  dôkaznej  situácie  bolo zadržanému  mužovi  vznesené  obvinenie.  Vyšetrovateľ podal podnet na vzatie obvineného do väzby.  

Mohlo by Vás zaujímať
V piatok bude cestovanie mestskou hromadnou dopravou v Prešove bezplatné
Tradičnou súčasťou Európskeho týždňa mobility (ETM) je Deň bez áut, v rámci ktorého je preprava na denných linkách MHD bezplatná pre všetkých cestujúcich.
Ukradnutá nafta z vagóna v Kapušanoch
Prešovskí železniční policajti vyšetrujú krádež paliva z cisternového vagóna pri obci Kapušany, okr. Prešov.
Prešovčania ovládli súťaž zručnosti vodičov autobusov
V sobotu 10. septembra 2022, pri príležitosti Dňa otvorených dverí, pripravil Dopravný podnik Bratislava, a.s. súťaž jazdy zručnosti vodičov autobusov. Súťaže sa zúčastnilo 5 družstiev - domáca Bratislava, Brno, Žilina, Košice a Prešov. DPMP, a.s. reprezentovali vodiči Peter Kamenčík a Jozef Falat, ktorí patria medzi ostrieľaných a skúsených profesionálov. Prešovskému družstvu velil vedúci dispečerského riadenia Ing. Vladimír Lejko.
Dopady energetickej krízy intenzívne pociťuje mesto Prešov aj prešovské firmy. Vedenie radnice a zástupcovia firiem vyzývajú vládu, aby urýchlene zakročila
Zástupcovia mesta, mestských firiem a kľúčových zamestnávateľov v Prešove a užšom regióne, na spoločnom stretnutí, diskutovali o vážnych dopadoch energetickej krízy na chod objektov v správe mesta ako aj súkromných prevádzok a zariadení. Pre viaceré súkromné spoločnosti a organizácie môže byť enormný rast cien energií likvidačný. Zúčastnené strany preto prijali jednotné uznesenie, adresované vláde SR, v ktorom vyzývajú predstaviteľov štátu, aby urgentne prijali opatrenia.
Dnes je to rok od návštevy Sv. Otca Františka v Prešove
14. september 2021 zostane pre Prešov navždy výnimočným. V tento deň navštívil naše mesto Svätý Otec František. Pripomeňme si atmosféru tejto vzácnej návštevy.
Začína sa literárny festival Prešov číta rád 2022
Počas troch septembrových dní bude opäť literatúra o krok bližšie k širokej verejnosti, žiakom a študentom základných aj stredných škôl. Jej cesta z krajskej knižnice naprieč naším mestom sa začne 21. a skončí v piatok 23. septembra vďaka Prešov číta rád 2022.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK