Streda, 29. november 2023
Meniny má Vratko | zajtra Ondrej, Andrej

Český cestujúci napadol sprievodcu vlaku na železničnej stanici v Prešove

Poverený príslušník železničnej polície v Prešove vzniesol obvinenie 26 ročnému mužovi pochádzajúcemu z Českej republiky z trestného činu výtržníctva spáchaného v súbehu s trestným činom ublíženia na zdraví.

K samotným skutkom došlo v pondelok (22.08.2022) hodinu pred polnocou na mieste verejnosti prístupnom, na nástupišti železničnej stanice v Prešove.

Cestujúci upozornili sprievodcu, že v prvom vozni je osoba, išlo o muža, ktorý sa správa hlučne a je vulgárny. Sprievodca po príchode do prvého vozňa vyzval muža, aby predložil cestovný lístok a aby sa správal slušne. Mladý muž bol nervózny a slovne, no veľmi vulgárnym spôsobom zaútočil na sprievodcu aby mu dal pokoj.

Po zastavení vlaku vystúpil aj tento agresívny cestujúci a na nástupišti pristúpil k sprievodcovi a opýtal sa ho, či sa ho bojí. Sprievodca mu odpovedal, že nie. Mladý Čech hneď na to fyzicky napadol 54 ročného sprievodcu vlaku. Chytil ho za vestu, ktorú mal sprievodca oblečenú a päsťou ho opakovane udrel do tváre.

Napadnutý zamestnanec sa snažil útočníka od seba odtlačiť, obaja spadli na zem, kde k nim už pristúpili aj ostatní okoloidúci ako aj[B][ zamestnanci železníc na pomoc svojmu kolegovi.
][B]
Napadnutý sprievodca utrpel viaceré zranenia, ktoré si vyžiadajú liečenie. Po príchode na miesto policajná hliadka zadržala agresívneho muža, bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov mu bolo na základe získanej dôkaznej situácie vznesené obvinenie.

Mohlo by Vás zaujímať
Tovar skončil v spaľovni odpadov
PREŠOV - 30.10.2023: Colný úrad Prešov v mesiaci október 2023 zlikvidoval tovar, ktorý prepadol v prospech štátu v celkovej hodnote viac ako 491 500 eur. Tovar putoval do spaľovne v Košiciach.
Zdravotná sestra v práci pod vplyvom alkoholu
Jej správanie vyvolávalo pochybnosti o jej spôsobilosti.
Vytrhol jej mobil a utiekol preč
Na Ul. Vajanského, v Prešove, 19 ročnej slečne muž vytrhol mobilný telefón z rúk a utiekol preč.
Výzva pre svedkov dopravnej nehody, Prešov, dňa 03.11.2023
V piatok (03.11.2023) krátko pred 17-tou hodinou došlo v Prešove, na Ul. A. G. Svobodu na vyznačenom a osvetlenom priechode pre chodcov k zrážke osobného motorového vozidla zn. Citroen C4 a chodkyne.
Stratená peňaženka našla ,,nového „ majiteľa
V peňaženke bola aj finančná hotovosť vo výške 350, -Eur.
Kontroly odhalili nedostatky
PREŠOV - 08.11.2023: Colný úrad Prešov zistil v septembri a októbri pri kontrolách vo svojom obvode najviac porušení zákona o cestnej doprave. Ďalšie najčastejšie porušenia sa týkali zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice, najmä nezaevidovanie tržby podnikateľom do pokladnice.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK