Piatok, 27. január 2023
Meniny má Bohuš | zajtra Alfonz

Tatran Prešov je po desiatom kole na čele tabuľky II. ligy

Tatran Prešov natiahol svoju víťaznú šúru v lige už na 6 zápasov. V sobotňajšom zápase proti Slovan Bratislava B sa Tatran Prešov dostal na prvé miesto v tabuľke.

Tatran Prešov sa v sobotu predstavil na ihrisku Slovana Bratislava B. Už v 22. minúte sa gólové skóre podarilo otvoriť Jozefovi Dolnému, ktorý do polčasu výsledok ešte upravil druhým gólom v 37. minúte.

V 2. polčase sa na listinu strelcov zapísal v 56. minúte len 19 ročný Lukáš Jendrek. Do konca zápasu sa už nič mimoriadne nestalo a Prešov vyhral v Bratislave rozdielom triedy.

Tatran Prešov sa na konci kola ocitol na čele tabuľky 2. ligy. Zosadiť z čela ich mohol východoslovenský rival FC Košice. Ten ale prehral v Trebišove 3:1.

Vyjadrenie trénera Mareka Petruša po zápase: , ,Hra síce nesplnila na sto percent naše predstavy, ale výsledok je dobrý. Do Bratislavy sme išli skromne, s cieľom neprehrať. Chceli sme byť zodpovední v defenzíve a nedostať gól. Vieme o našej kvalite smerom do útoku. Jožko Dolný dnes potvrdil streleckú formu a dvomi gólmi rozhodol zápas." povedal Petruš pre televíziu JOJ Šport.

Futbalisti Tatrana sa najbližšie predstavia 1. októbra doma, na ihrisku v Ličartovciach. Ich súperom bude Spartak Myjava.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA B - FC TATRAN PREŠOV 0:3 (0:2)
Góly: 22. a 37. Dolný, 55. Jendrek. Rozhodovali: Kolofík - Juhos, Košecký,
ŽK: Habodász, Masko, Radulovič-Veličkovič,
95 divákov.

Článok vznikol v spolupráci s dr.futbal

Mohlo by Vás zaujímať
Do Prešova po prvýkrát zavítajú SPARTAN preteky
Rekreačný areál prírodného kúpaliska Delňa v Prešove sa 25. februára 2023 stane dejiskom Spartan pretekov, ktoré už dlhé roky patria medzi najpopulárnejšie prekážkové preteky na svete.
Šiesti prešovskí hokejbalisti si zahrajú za slovenskú U18 a U16 reprezentáciu
Prešovský hokejbal môže byť opäť o niečo pyšný na svoju tvrdú prácu. Dvaja Prešovčania sa objavili v nominácií slovenskej hokejbalovej reprezentácie do 16 a do 18 rokov.
Prešov už pozná víťaza verejného obstarávania na výstavbu nového futbalového štadióna
Mesto Prešov sa priblížilo k výstavbe nového futbalového štadióna. Víťazom verejného obstarávania na výstavbu štadióna FUTBAL TATRAN ARÉNA je spoločnosť AVA-stav, s.r.o. Návrh zmluvy bude predložený na rokovanie do mestského aj do krajského zastupiteľstva. Následne bude predložená žiadosť o stanovisko na Protimonopolný úrad SR.