Utorok, 04. október 2022
Meniny má František | zajtra Viera

Prešovčania ovládli súťaž zručnosti vodičov autobusov

V sobotu 10. septembra 2022, pri príležitosti Dňa otvorených dverí, pripravil Dopravný podnik Bratislava, a.s. súťaž jazdy zručnosti vodičov autobusov. Súťaže sa zúčastnilo 5 družstiev - domáca Bratislava, Brno, Žilina, Košice a Prešov. DPMP, a.s. reprezentovali vodiči Peter Kamenčík a Jozef Falat, ktorí patria medzi ostrieľaných a skúsených profesionálov. Prešovskému družstvu velil vedúci dispečerského riadenia Ing. Vladimír Lejko.

Súťaž pozostávala z praktickej jazdy, ktorá bola tvorená piatimi súťažnými disciplínami.  Ešte pred samotnou súťažou sa naši vodiči oboznámili so súťažným autobusom Iveco Urbanway 12M, ktorý je mladším bratom našich autobusov Irisbus Citelis.  Disciplíny v praktickej jazde boli zamerané na bežné úkony, s ktorými sa vodiči MHD stretávajú pri výkone svojho povolania.  Prvou disciplínou bol prejazd cez lávku, kde museli vodiči prejsť obomi nápravami po určenej lávke. Nasledoval prejazd autobusu cez koridor, ktorý bol tvorený kužeľmi. Treťou disciplínou bol slalom pomedzi kužele, štvrtou bolo pristavenie vozidla k stanovenej nástupnej hrane druhými dverami a poslednou disciplínou bolo cúvanie do boxu vytýčeného kužeľmi tak, že sa sledovala presnosť pristavenia vozidla od zadného kužeľa.

Prešovčania ovládli súťaž zručnosti vodičov autobusov

Fakt, že majú takéto úkony naši chlapi v merku, dokazujú aj výsledky súťaže.  V súťaži družstiev sme sa umiestnili na skvelom 1. mieste a v súťaži jednotlivcov si Peter Kamenčík odniesol 1. miesto a Jozef Falat 3. miesto.  Posledná súťaž zručnosti sa konala v roku 2019, kde DPMP, a.s. reprezentovali „trolejbusáci" Jozef Kimák a Vladimír Stach pod vedením dispečera Milana Stavača. Aj vtedy sme sa umiestnili na zaujímavých priečkach.

Vedenie DPMP, a.s. je na našich zlatých chlapov hrdé a aj touto formou vyjadruje poďakovanie Petrovi Kamenčíkovi, Jozefovi Falatovi a Ing. Vladimírovi Lejkovi za úspešnú reprezentáciu DPMP, a.s. a náročnej práce vodiča MHD. Ich skvelé výsledky sú len potvrdením výroku „Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku". Cestujúci môžu Jozefa Falata stretnúť primárne na trolejbusových linkách 1, 5 a 7, Peter Kamenčík je členom našej „rýchlej roty", čiže vodičom zálohy, ktorá v prípade poruchy nejakého vozidla na sieti vyráža nahradiť spoje.

 

Text a foto: DPMP, a.s.

Mohlo by Vás zaujímať
V piatok bude cestovanie mestskou hromadnou dopravou v Prešove bezplatné
Tradičnou súčasťou Európskeho týždňa mobility (ETM) je Deň bez áut, v rámci ktorého je preprava na denných linkách MHD bezplatná pre všetkých cestujúcich.
Ukradnutá nafta z vagóna v Kapušanoch
Prešovskí železniční policajti vyšetrujú krádež paliva z cisternového vagóna pri obci Kapušany, okr. Prešov.
Dopady energetickej krízy intenzívne pociťuje mesto Prešov aj prešovské firmy. Vedenie radnice a zástupcovia firiem vyzývajú vládu, aby urýchlene zakročila
Zástupcovia mesta, mestských firiem a kľúčových zamestnávateľov v Prešove a užšom regióne, na spoločnom stretnutí, diskutovali o vážnych dopadoch energetickej krízy na chod objektov v správe mesta ako aj súkromných prevádzok a zariadení. Pre viaceré súkromné spoločnosti a organizácie môže byť enormný rast cien energií likvidačný. Zúčastnené strany preto prijali jednotné uznesenie, adresované vláde SR, v ktorom vyzývajú predstaviteľov štátu, aby urgentne prijali opatrenia.
Dnes je to rok od návštevy Sv. Otca Františka v Prešove
14. september 2021 zostane pre Prešov navždy výnimočným. V tento deň navštívil naše mesto Svätý Otec František. Pripomeňme si atmosféru tejto vzácnej návštevy.
Začína sa literárny festival Prešov číta rád 2022
Počas troch septembrových dní bude opäť literatúra o krok bližšie k širokej verejnosti, žiakom a študentom základných aj stredných škôl. Jej cesta z krajskej knižnice naprieč naším mestom sa začne 21. a skončí v piatok 23. septembra vďaka Prešov číta rád 2022.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK