Utorok, 29. november 2022
Meniny má Vratko | zajtra Ondrej, Andrej

Most na Ulici Padlých hrdinov je po rekonštrukcii opäť v prevádzke

Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu mosta na Ulici Padlých hrdinov v mestskej časti Solivar. Úsek je po oprave modernejší a najmä bezpečnejší.

Minuloročná odborná kontrola statiky a technického stavu lávok a mostov v správe mesta Prešov sa zamerala aj na most na Ulici Padlých hrdinov. Výsledky kontroly preukázali, že stavebno-technický stav tohto mosta je natoľko vážny, že celý objekt nevyhnutne potrebuje rekonštrukciu.

 Tá sa začala v júni 2022 a vyžiadala si kompletnú uzávierku mosta pre automobilovú dopravu a chodcov. V rámci rekonštrukcie mosta bola vykonaná komplexná prestavba krídel opôr a sanácia úložných prahov, pod nosníkmi boli uložené elastomerné ložiská, povrchy mostného objektu boli celoplošne opieskované a ošetrené sanitačným náterom, v miestach obnaženej výstuže boli použité reprofilačné hmoty a na moste pribudlo aj nové zábradlie.

Súčasťou stavebných prác bola aj obnova všetkých vrstiev vozovky, vrátane hydroizolácie nad mostom a priľahlej komunikácie. Okrem toho bolo zabezpečené odvodnenie mosta, spevnenie koryta potoka pod mostom a prietočný profil potoka bol upravený do stredu mosta. 

Víťazom verejnej súťaže, formou naprojektuj a stavaj, sa stala spoločnosť CBR s.r.o.  Celková zmluvná cena prác, vrátane vypracovania projektovej dokumentácie a samotnej rekonštrukcie mosta, je 211 188 eur s DPH.  

 

Fotogaléria

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK