Pondelok, 22. apríl 2024
Meniny má Slavomír | zajtra Vojtech

GRIMMY ma opäť Majstrov sveta, po prvýkrát však v Disco Dance DUO JVK I.

Aj v roku 2022 sa Tanečnému klubu GRIMMY Prešov a SZUŠ GRIMMY Prešov/Košice darilo na súťažiach Slovenského zväzu tanečných športov (SZTŠ) sekcie IDO a MT, keď na slovenských súťažiach získalo 140 medailových umiestnení (54 zlatých, 43 strieborných a 43 bronzových), z toho 13 titulov MAJSTRA SR 2022, 6 titulov I. VICEMAJSTRA SR 2022 a 8 titulov II. VICEMAJSTRA SR 2022. Tanečníci GRIMMY si v tomto roku vytancovali nominácie na medzinárodné šampionáty IDO do Česka, Severného Macedónska, Poľska, Švédska, Rakúska, Talianska/Slovinska…

Obrovský úspech sa podaril našim dlhoročným najúspešnejším disco tanečníčkam Nelli BENKOVEJ a Timei CIGANOVEJ, ktoré si pred 2 týždňami vo veľkej konkurencií 46 dvojíc z celého sveta vytancovali vo Švédsku/Katrineholme titul MAJSTERIEK SVETA IDO 2022 v Disco Dance duo juniori I. V sólovej kategórií Disco dance dievčatá JVK I. si na “svete” Timea vytancovala 7.miesto a Nelli 12.miesto (z 89) a v júni na MAJSTROVSTVÁCH EURÓPY IDO v Česku/Chomutove, sa podarilo Nelli vytancovať 4.miesto a Timei 5.miesto vo finále (zo 78). Spoločne si v Česku vytancovali aj 5.miesto (zo 48) v Disco Dance Duo.

Skvelý výsledok si v júli tohto roku vytancovali aj naši Hip-Hop tanečníci Nicolas SMREK, Michaela STAŠOVÁ, Samuel ŽAŽO, Michaela VEREBOVÁ, Petra PETROVSKÁ, Jakub MIKITA a VIKTÓRIA VÁHOVSKÁ, keď sa im podarilo na Majstrovstvách Európy IDO 2022 v Severnom Macedónsku/Skopje vyhrať titul I. VICEMAJSTRA EURÓPY v Hip-Hop Battle crew juniorov (všetkým sa im darilo aj v individuálnych kategóriach). Michaela STAŠOVÁ si vytancovala ešte jeden titul I. VICEMAJSTRA EURÓPY 2022 v Hip-Hop battle sólo juniorov (zmiešaná kategória dievčat aj chlapcov). “Mishene” sa podarilo pretancovať aj do finále v kategórií Hip-Hop sólo dievčatá JVK I. , kde získala 6.miesto (z 86).

Bez medailových umiestnení sa nezaobišla ani naša účasť na septembrových Majstrovstvách sveta IDO 2022 v Street Show/Disco Show a Svetovom pohári v Hip-Hop a Disco disciplínach v Poľsku/Tomaszów Mazowiecki. Získali sme titul I. VICEMAJSTRA SVETA v Disco Show formáciách juniorov, Samuel ŽAŽO si vytancoval 2.miesto v Hip-Hop sólo chlapci JVK I. vo Svetovom pohári, Michaela STAŠOVÁ a Viktória VÁHOVSKÁ 2.miesto v Hip-Hop Duo JVK I. vo Svetovom pohári, Disco Dance Formácia deti 3.miesto vo Svetovom pohári a Nelli Benková a Timea Ciganová - 3.miesto v Disco Dance Duo JVK I. vo Śvetovom pohári.

Zároveň sme získali v Poľsku aj výborné finálové umiestnenia na Majstrovstvách sveta v Street Show/Disco Show. Nelli Benková a Samuel Žažo - 4.miesto v Street Show duo JVK I. , Michaela Stašová a Michaela Verebová - 4.miesto v Street Show duo JVK II. , Disco Show skupina HVK - 4.miesto, Nicolas Smrek - 5.miesto v Street Show sólo chlapci JVK I. , Disco Show skupina deti - 5.miesto, Street Show skupina deti - 6.miesto, Michaela Stašová - 6.miesto v Street Show sólo dievčatá JVK I..

Vo Svetovom pohári sme mali taktiež veľa finálových umiestnení. Hip-Hop skupina JVK získała - 4.miesto, Nelli Benková - 4.miesto a Timea Ciganová - 5.miesto v Disco Dance sólo JVK I. , Petra Petrovská a Michaela Verebová v HH duo JVK II. - 6.miesto, Disco Dance skupina JVK - 6.miesto, Michaela Verebová - 6.miesto v HH sólo dievčatá JVK II. , Nicolas Smrek - 6.miesto v HH sólo chlapci JVK I.

Ďakujeme všetkým našim skvelým tanečníkom za výbornú reprezentáciu klubu/SZUŠ na slovenských aj medzinárodných súťažiach, trénerom/pedagógom za perfektnú prípravu - Denise Richtarikovej, Barbore Kamenčíkovej, Vladovi Klementovi, Bibiane Verebovej, Nataši Cápovej, Ingrid Fabian, Hane Gojdovej, Kristíne Talianovej, Karin Girovskej, Jakubovi Čonkovi, Zuzane Petruščákovej…, rodičom za podporu.

Napriek náročnému “covidovému” obdobiu z posledných rokov, sme dokázali nadviazať na mega úspešný rok 2019. V rokoch 2020 a 2021 sme sa snažili trénovať “na sálach” vždy, ako to bolo možné (aj vďaka športovému a školskému automatu) a udržať si tanečníkov/športovcov na tanečnej, technickej aj kondičnej úrovni. Okrem “strateného” roku 2020, kedy sa vôbec nesúťažilo, sme sa snažili už v roku 2021 nevynechať žiadnú tanečnú súťaž (aj s náročnými obmedzeniami), čo sa pretavilo v roku 2021 do neskutočných výsledkov, aj napriek prechodu našich tanečníkov do vyšších vekových kategórií a novému formovaniu jednotlivých súťažných skupín. V októbri minulého roka sa nám podarilo aj vycestovať na Majstrovstvá sveta 2021 do Talianska.

Naše úspechy neostali bez povšimnutia a opäť sme boli ocenení Mestom Prešov ako jeden z najúspešnejších mládežnických športových kolektívov za rok 2021. Prešovský samosprávny kraj nám udelil titul ŠPORTOVEC PSK za rok 2021 v kategórií Športový kolektív mládeže PSK a Najúspešnejší tréner mládeže PSK.

Úspechy 2021:
• 14 titulov MAJSTRA SR 2021
• 10 titulov I.viceMAJSTER SR 2021
• 5 titulov II.viceMAJSTRA SR 2021

• 2 tituly MAJSTRA SVETA 2021
• 1 titul I.viceMAJSTRA SVETA 2021
• 2 tituly II. VICEMAJSTRA SVETA 2021
• 1 titul MAJSTRA EURÓPY 2021
• 1 titul II. viceMAJSTRA EURÓPY 2021
• 2 tituly VÍŤAZA SVETOVÉHO POHÁRA 2021
• 2x 3.miesto vo SVETOVOM POHÁRI 2021

Momentálne sa už okrem klasických tréningov pripravujeme aj na Majstrovstvá sveta v Hip-Hop disciplínach, ktoré budú koncom októbra v rakúskom Grazi, na Majstrovstvá sveta v Jazze, ktoré budú v Taliansku/Slovinsku a na medzinárodnú Disco súťaž do Levíc. Máme za sebou úspešné zápisy na nový šk.rok, rady našich tanečníkov v Prešove, Košiciach a Sabinove sa opäť rozrástli. Začíname sa pripravovať na GRIMMY CHRISTMAS SHOW a novú tanečnú sezónu 2023, v ktorej by sme mali byť po 15 rokoch organizátormi Majstrovstiev SR v Prešove.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovskí volejbalisti vyrovnali semifinálovú sériu
V sobotu pokračovala Niké Extraliga mužov druhými semifinálovými zápasmi play-off. Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov hostili družstvo Komárna. Zverenci trénera Erika Digaňu vyhrali v 5-setovej dráme 3:2 (25:16, 25:19, 18:25, 20:25, 15:11). V sérii na 3 výhry je stav vyrovnaný 1:1. V druhej dvojičke o miestenku do finále Bratislava vyrovnala sériu s Myjavou na 1:1.
Prešovským volejbalistom po dvoch rokoch ušlo finále, zahrajú si o bronz
Vo štvrtok pokračovala Niké Extraliga mužov štvrtými semifinálovými zápasmi play-off. Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov opäť hostili družstvo Komárna. Zverenci trénera Erika Digaňu dokázali reagovať na 2-setové manko, ale napriek vyrovnaniu padli v tajbrejku po setoch (21:25, 23:25, 25:22, 25:23, 12:15). Museli sa skloniť pre súperom, ktorý ich po výhre 3:1 na zápasy poslal do série o bronzové medaily. V druhej dvojičke o miestenku do finále Bratislava vyrovnala sériu s Myjavou na 2:2.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK