Utorok, 29. november 2022
Meniny má Vratko | zajtra Ondrej, Andrej

V nezávislom hodnotení sa mesto Prešov zaradilo medzi najlepších verejných obstarávateľov

Mesto Prešov opäť potvrdzuje vysokú mieru transparentnosti pri realizovaných verejných obstarávaniach. V rebríčku portálu Transparex získal Prešov hodnotenie A+ s certifikátom Zodpovedný obstarávateľ 2021. Takéto vysoké hodnotenie dostalo len menej než 1% zo všetkých hodnotených verejných obstarávateľov.

Portál TRANSPAREX vytvoril rebríček, v ktorom vyhodnotil takmer 150-tisíc zákaziek za rok 2021, realizovaných viac než 5 300 verejnými obstarávateľmi. Ocenenie Zodpovedný obstarávateľ 2021 udelili 229 najlepším verejným obstarávateľom z celkového počtu 3 904 hodnotených subjektov.  Mesto Prešov v tomto rebríčku získalo hodnotenie A+ ako veľmi zodpovedný obstarávateľ, čo sa podarilo iba menej než 1% zo všetkých hodnotených obstarávateľov.

„V priebehu dvoch rokov je to už druhé nezávislé ocenenie mesta Prešov, ktoré potvrdzuje vysokú úroveň transparentnosti a hospodárnosti pri nakladaní s verejnými financiami. Osobne to považujem aj za zadosťučinenie a odpoveď pre všetkých neprajníkov, ktorí opakovane smerujú na mesto Prešov neopodstatnenú kritiku súvisiacu s postupom mestského úradu pri verejných súťažiach. Nezávislé hodnotenia však potvrdzujú, že postupujeme správne a naše výsledky môžu byť inšpiráciou aj pre iné samosprávy, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.


Pri rebríčku zodpovedných obstarávateľov hodnotil portál Transparex tieto ukazovatele:

hodnotenie hospodárskej súťaže (počet predložených ponúk)

priemerné úspory vo verejnom obstarávaní

priemerná dĺžka procesu verejného obstarávania

spoľahlivosť verejného obstarávania

pochybenia v procese verejného obstarávania

 

„Naším cieľom je otvorenými dátami podporovať hospodársku súťaž pre lepšie podnikateľské prostredie na Slovensku a zvýšiť transparentnosť vo verejných obstarávaniach. Práve vďaka verejnej kontrole prispievame k zvyšovaniu efektivity inštitúcií pri nakladaní s verejnými zdrojmi, a zároveň pomáhame obstarávateľom získavať kvalitných dodávateľov, “ uvádza portál Transparex.

Kompletné hodnotenie organizácií ako aj ďalších verejných obstarávateľov, vrátane použitej metodiky, nájdete na www.transparex.sk.

 

Mesto Prešov uspelo v rebríčku verejných obstarávateľov už v roku 2020, kedy predbehlo všetky veľké samosprávy na Slovensku a stalo sa tak najlepším verejným obstarávateľom v rámci veľkých miest.  Toto hodnotenie vyplynulo z analýzy, ktorú v polovici volebného obdobia primátorov a starostov (november 2020) urobila Nadácia Zastavme korupciu v spolupráci s českými odborníkmi z  think-tanku EconLab.


Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK