Nedeľa, 04. jún 2023
Meniny má Lenka | zajtra Laura

Nočný požiar v bytovom dome na Prostějovskej ulici si vyžiadal 2 obete. Primátor mesta Prešov vyhlásil mimoriadnu situáciu

Nočný požiar v bytovom dome na Prostějovskej ulici si vyžiadal 2 obete. Primátor mesta Prešov vyhlásil mimoriadnu situáciu

Mesto Prešov zabezpečí náhradné ubytovanie pre dotknuté rodiny, nakoľko byty zatiaľ nie je možné trvalo sprístupniť.

Správcovi bytového domu sa podarilo obnoviť kúrenie s výnimkou dvoch bytov, a taktiež prívod teplej a studenej vody s výnimkou dvanástich bytov, ktoré boli najviac zasiahnuté požiarom. Bytový dom však dočasne zostáva odpojený od elektrickej energie a plynu.  Jednotlivé byty budú sprístupnené obyvateľom po vykonaní revízií všetkých sietí a zabezpečení poškodených panelov medzi 8. a 9. poschodím.

V dôsledku vysokých teplôt pri požiari došlo v bytovom dome k poškodeniu panelov v stropnej časti bytu, v ktorom sa nachádzalo epicentrum požiaru (medzi 8. a 9. poschodím). Statik odporučil spevniť strop, aby sa predišlo jeho ďalšiemu poškodeniu alebo zrúteniu.

„Robíme všetko čo je v našich silách, ale v bytovom dome na Prostějovskej ulici číslo 3 tento týždeň ešte nebude možné bývať. Pracujeme na tom, aby sme obyvateľom dokázali sprístupniť ich byty na bývanie v horizonte budúceho týždňa. Aktuálne však nevieme ako dlho potrvajú všetky nevyhnutné úkony a ako rýchlo dokážeme stabilizovať strop v poškodenom byte, “ uviedol primátor mesta Prešov František Oľha.


AKTUALIZÁCIA 25.11.2022, 10:12: Obyvateľom bytového domu na Prostějovskej 3 v Prešove (od prízemia po 7. poschodie), ktorí majú záujem si zo svojich bytov vziať nevyhnutné veci, bude umožnený prístup do bytového domu za asistencie príslušníkov Mestskej polície Prešov na nevyhnutný čas. Dotknutých obyvateľov budú kontaktovať poverení pracovníci. Všetkých prosíme o trpezlivosť.

Vo štvrtok 24.11.2022, o 22:21 hod. bol nahlásený na tiesňovej linke požiar bytu v bytovom dome na Prostějovskej ulici č. 3 na Sídlisku III v Prešove. Na miesto o 22:24 hod.  dorazili príslušníci Hasičského a záchranného zboru.

Vo štvrtok v neskorých nočných hodinách začal horieť byt na ôsmom poschodí výškového bytového domu na Prostějovskej ulici v Prešove. Hasiči po príchode na miesto odstavili prívod plynu a vody, nakoľko prasklo vodovodné potrubie. Z bezpečnostných dôvodov bola odstavená aj elektrina.

Z bytovky bolo evakuovaných približne 200 osôb, ktoré sa v čase požiaru nachádzali v jednotlivých bytoch.  Na miesto dorazil aj hasičský evakuačný autobus. Záchranári ošetrili ľudí, ktorí sa nadýchali dymu.  Tragický požiar si vyžiadal 2 obete. Ďalší dvaja ľudia utrpeli zranenia 

Primátor mesta Prešov František Oľha vyhlásil mimoriadnu situáciu 24.11.2022, o 23:00 hod.

Bytový dom, v ktorom sa nachádza 72 bytov, je aktuálne pre obyvateľov neprístupný.  Vzhľadom na rozsah požiaru musí objekt skontrolovať statik. Bytovku následne musia skontrolovať zástupcovia plynární, vodární a elektrární. Avizovaný je aj príchod expertíznej skupiny, ktorá bude zisťovať príčiny požiaru. Tie zatiaľ nie sú známe.

Po ukončení obhliadok bude umožnený obyvateľom koordinovaný prístup k bytom, aby si mohli prevziať svoje osobné veci. Jednotlivé byty budú sprístupnené v spolupráci s mestskou políciou.

Mesto Prešov v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom zabezpečilo dočasné náhradné ubytovanie pre 9 osôb na stredoškolskom internáte na Volgogradskej ulici. Ostatní obyvatelia si zabezpečili náhradné ubytovanie u rodinných príslušníkov a známych.

Mohlo by Vás zaujímať
Vozidlo úplne zhorelo
V Prešove horelo motorové vozidlo.
Akcia ,,Buď rozumný"
Vodiči, ktorí pri kontrole budú mať výsledok dychovej skúšky negatívny, dostanú plechovku nealkoholického nápoja.
Poškodené hrobové miesto
Polícia v Prešove v prípade začala trestné stíhanie vo veci trestného činu hanobenie miesta posledného odpočinku.
Zneužité citlivé bankové údaje, žena prišla o 9.900,-Eur
Neznáma osoba v stredu (10.05.2023) vo večerných hodinách kontaktovala 65 ročnú Prešovčanku počas toho ako si dobíjala kredit mobilného telefónu prostredníctvom internet bankingu.
Policajná akcia v Prešove
V piatok (19.05.2023) vo večerných hodinách bola vykonaná v jednom z prešovských barov policajná akcia.
Viac ako 3,1 promile !
Obvinený z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky bol 32 ročný muž z obce Krivany.
Vynikajúca práca prešovských policajtov, objasnené prípady podpálených vozidiel
31 ročný muž z obce Svinia, bol obvinený z trestných činov poškodzovania cudzej veci, išlo o poškodenie 9 motorových vozidiel.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK