Pondelok, 06. február 2023
Meniny má Dorota | zajtra Vanda

Prešov zažije kúsok z atmosféry F1. Monopost Alfa Romeo F1 Team ORLEN bude možné vidieť na čerpacej stanici ORLEN Benzina

Prešovčania sa môžu tešiť na zážitok, aký je možné vidieť iba na tratiach počas populárnych pretekov F1. Na čerpaciu stanicu ORLEN Benzina totiž dorazí už 30. novembra monopost tímu Alfa Romeo F1 Team ORLEN, ktorý bude vystavený na čerpacej stanici ORLEN Benzina, na Prešovskej ulici v Ľuboticiach. Fanúšikovia legendárnych pretekov si budú môcť vychutnať a odfotografovať jedinečný monopost až do 7. decembra, pričom týždňovú expozíciu bude sprevádzať aj súťaž o hodnotné ceny pre širokú verejnosť.

„Čerpacie stanice ORLEN Benzina sú súčasťou veľkej a stabilnej medzinárodnej siete, do ktorej spadajú viac než tri tisícky staníc v Poľsku, Nemecku, Litve, Česku, Slovensku a čoskoro tiež aj v Maďarsku. Tento medzinárodný záber je zdôraznený úspešným pôsobením skupiny ORLEN v seriáli Formule 1. Na Slovensku je tento motoršport mimoriadne populárny a preto sme radi, že môžeme fanúšikom aj širokej verejnosti pripraviť takýto skvelý zážitok v podobe skutočného formulového monopostu, “ vysvetlil Tomasz Wiatrak, predseda predstavenstva skupiny ORLEN Unipetrol, do ktorej patrí aj sieť čerpacích staníc ORLEN Benzina.

 
Prešovčania, ale tiež fanúšikovia z celého východného Slovenska si tak môžu na vlastné oči prehliadnuť aktuálny monopost Alfa Romeo F1 Team ORLEN C42, ktorý bude vystavený na čerpacej stanici v transparentnom sklenenom boxe v režime 24/7. V rámci roadshow sa motoristi môžu zapojiť aj do súťaže o zaujímavé ceny – reklamné predmety tímu Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
Turné monopostu F1, v ktorom tento rok pretekal Valtteri Bottas, Zhou Guanyu a ako rezerva tiež Robert Kubica, sa na Slovensku uskutočňuje vôbec po prvý raz, po tom, čo minulý rok v Čechách zaznamenalo mimoriadny úspech a návštevnosť cez 20 tisíc záujemcov. Monopost už absolvoval turné v Bratislave, kde bol vystavený od 15. novembra, nasledoval Šamorín a záver turné patrí od 30. novembra Prešovu (ORLEN Benzina, Prešovská 2949/14, Ľubotice), kde monopost pobudne až do 7. decembra 2022.

 
Prítomnosť monopostu F1 na čerpacích staniciach ORLEN Benzina na Slovensku pripomína zákazníkom spojenie síl siete čerpacích staníc ORLEN Benzina s ich materskou skupinou ORLEN, vďaka ktorej sa značka neustále zdokonaľuje, prináša inovácie, zvyšuje kvalitu svojich služieb a ponúka širokú škálu palivových a nepalivových produktov. Sieť čerpacích staníc ORLEN Benzina vstúpila na Slovensko v roku 2019, keď otvorila prvú stanicu v Malackách. Slovenská sieť ORLEN Benzina má v súčasnosti 49 čerpacích staníc a je jedným z najrýchlejšie rastúcich reťazcov na tamojšom trhu. Sieť patrí do českej skupiny ORLEN Unipetrol, ktorá je od roku 2005 súčasťou nadnárodnej skupiny ORLEN.


Tá je prítomná vo viac ako 110 krajinách po celom svete a viac ako 50 % jej príjmov pochádza zo zahraničných trhov. Prevádzkuje takmer tritisíc čerpacích staníc v Poľsku, Nemecku, Česku, Litve a na Slovensku.

Technické informácie a zaujímavosti o monoposte Alfa Romeo F1 Team ORLEN C42:

Šasi: monokok z uhlíkových vláken
Motor: Ferrari Tipo 065/6 EVO V6 s objemom 1 600 cm3 uložený uprostred pozdĺžne, hmotnosť 145 kg, hliníkový blok a hlava, vŕtanie x zdvih 80 x 53 mm, rozvod DOHC, priame vstrekovanie paliva, mazanie so suchou skriňou, preplňovanie turbodúchadlom, systémový výkon cez 900 koní, limit 15 000 min-1
Prevodovka: 8-stupňová automatizovaná sekvenčná s riadením pádlami na volante, pohon zadných kolies
Kola a pneumatiky: 18“ BBS, Pirelli
Podvozok: dvojité priečne ramená vpredu a vzadu, stabilizátory, karbón-keramické brzdy
Dĺžka: 5500 mm
Šírka: 2000 mm
Hmotnosť: 795 kg
Maximálna rýchlosť počas pretekov: 370 km/h
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h: 2,6 s
Zrýchlenie z 0 na 200 km/h: 4,8 s

Viac na:
https://www.benzinaorlen.cz/sk-sk
https://www.facebook.com/benzina.slovakia
https://www.instagram.com/benzinaorlen_sk/

Mohlo by Vás zaujímať
Do Prešova po prvýkrát zavítajú SPARTAN preteky
Rekreačný areál prírodného kúpaliska Delňa v Prešove sa 25. februára 2023 stane dejiskom Spartan pretekov, ktoré už dlhé roky patria medzi najpopulárnejšie prekážkové preteky na svete.
Šiesti prešovskí hokejbalisti si zahrajú za slovenskú U18 a U16 reprezentáciu
Prešovský hokejbal môže byť opäť o niečo pyšný na svoju tvrdú prácu. Dvaja Prešovčania sa objavili v nominácií slovenskej hokejbalovej reprezentácie do 16 a do 18 rokov.
Prešov už pozná víťaza verejného obstarávania na výstavbu nového futbalového štadióna
Mesto Prešov sa priblížilo k výstavbe nového futbalového štadióna. Víťazom verejného obstarávania na výstavbu štadióna FUTBAL TATRAN ARÉNA je spoločnosť AVA-stav, s.r.o. Návrh zmluvy bude predložený na rokovanie do mestského aj do krajského zastupiteľstva. Následne bude predložená žiadosť o stanovisko na Protimonopolný úrad SR.
Prešovským volejbalistom sa po domácej dráme proti Myjave bod máli, zranený Jendrejčák
Prešov, 27.1.2023 (Športová hala Prešovskej univerzity v Prešove) V prvom zápase 15. kola Niké Extraligy mužov videli diváci v univerzitnej športovej hale fantastický volejbal. Domáci hráči VK MIRAD UNIPO PREŠOV neboli ďaleko, aby zdolali lídra tabuľky z Myjavy, ale napokon sa museli uspokojiť s bodom po prehre v tajbrejku 2:3 (27:25, 24:26, 16:25, 28:26, 10:15).
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK