Pondelok, 26. február 2024
Meniny má Viktor | zajtra Alexander

Prešovské firmy modernizujú verejné osvetlenie v Tbilisi

Mesto Prešov prijalo minulý piatok (16. 12. 2022) návštevu v súvislosti s projektom modernizácie verejného osvetlenia v meste Tbilisi.

rimátor mesta Prešov privítal na pôde Mestského úradu v Prešove predstaviteľov dvoch prešovských firiem, ktoré zabezpečia moderné verejné osvetlenie v hlavnom meste Gruzínska, konateľa LED-SOLAR, s.r.o. Jaroslava Jaduša a riaditeľa SEAK, s.r.o. Heliodora Macka, a rovnako ekonomického riaditeľa MsÚ v Tbilisi Gaioza Talakvadzea a riaditeľa Tbilservice Group LTD Davida Pachuliu. V rámci tohto ambiciózneho projektu bude mať firma LED-SOLAR, s.r.o. v kompetencii dodávku svietidiel a SEAK, s.r.o. riadiaci systém verejného osvetlenia.

„Ide o výnimočný projekt strednej a východnej Európy, ktorý prinesie rozvoj investícií a prácu pre každého, kto sa tohto projektu zúčastní. Je úžasné, že dve prešovské firmy dokážu zabezpečiť verejné osvetlenie v metropole Gruzínska. Budem veľmi rád, ak takýchto firiem, šíriacich dobré meno nášho mesta, bude v budúcnosti len pribúdať, “ uviedol primátor mesta František Oľha.


Mohlo by Vás zaujímať
Fašiangové slávnosti sa vracajú do centra Prešova
Mesto Prešov a PKO Prešov chystajú fašiangové slávnosti, ktoré si tento rok môžete užiť naplno. Centrum mesta ožije už 9. februára 2024 (piatok) folklórnym fašiangovým sprievodom, ktorý vyvrcholí fašiangovou veselicou, inšpirovanou ľudovými tradíciami.
Do pešej zóny je vjazd autom bez povolenia zakázaný
Mesto Prešov upozorňuje vodičov motorových vozidiel na neoprávnené vjazdy do peších zón a do priestoru zóny s dopravným obmedzením.
Mesto Prešov upozorňuje na zákaz umiestňovania nelegálnych reklamných bannerov a plagátov
Mesto Prešov žiada fyzické a právnické osoby, ktoré bez povolenia umiestňujú rôzne typy reklamných pútačov na území mesta Prešov, aby ich bezodkladne odstránili. Za nelegálne umiestňovanie reklamných bannerov a plagátov na území mesta Prešov môže byť zodpovednej osobe uložená pokuta.
Mesto pozýva na verejné stretnutie k participatívnemu rozpočtu
Prešovská radnica rozbieha participatívny rozpočet. Verejnosť pozýva na prvé pracovné stretnutie, na ktorom odznejú najdôležitejšie informácie pre žiadateľov o podporu projektu.
O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti. O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024 (vrátane).
O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti. O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024 (vrátane).
Prešov má unikátnu aplikáciu pre väčšiu bezpečnosť občanov
Príslušníci Mestskej polície Prešov majú ako prví na Slovensku k dispozícii výnimočnú aplikáciu - portál Bezpečie, ktorý im umožní občanom ešte rýchlejšie pomôcť.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK