Piatok, 23. február 2024
Meniny má Roman, Romana | zajtra Matej

Do Prešova po prvýkrát zavítajú SPARTAN preteky

Rekreačný areál prírodného kúpaliska Delňa v Prešove sa 25. februára 2023 stane dejiskom Spartan pretekov, ktoré už dlhé roky patria medzi najpopulárnejšie prekážkové preteky na svete.

istória týchto pretekov siaha do amerického Vermontu, odkiaľ sa postupne rozšírili na ďalšie kontinenty. Jednou z prvých krajín, kde Spartan zavítal po USA, bolo práve Slovensko. Od roku 2012 sa pravidelne konajú Spartan preteky na rôznych zaujímavých miestach Slovenska.

Tradícia zimných Spartanských pretekov vznikla práve na Slovensku, kde sa po prvýkrát na svete konal Winter Sprint, v Nízkych Tatrách. Odvtedy Spartan navštívil v zimnom období mnohé iné lokality, ako sú napríklad Svit, Donovaly, Valčianska Dolina, Slovenský Raj či Banská Bystrica. Vo februári 2023 zavítajú tieto preteky aj do Prešova, kde budú mať svoju premiéru.

„Spolu s manželkou som sa opakovane zúčastnil ako súťažiaci podobných vytrvalostných pretekov a na samotných Spartanských pretekoch som niekoľkokrát participoval na ich organizácii a na príprave trate. O to viac ma teší, že teraz sa nám podarilo dostať toto prestížne podujatie priamo do areálu prešovskej Delne, ktorý je na to ako stvorený, “ uviedol František Oľha, primátor mesta Prešov.

 

Aké úrovne Spartan pretekov si organizátori pripravili?

Do Prešova po prvýkrát zavítajú SPARTAN pretekyWINTER SPRINT – na trati dlhej 5km bude pripravených 20, až 25 rôznych prekážok. SPRINT sú základné preteky, ideálna vstupná brána do sveta Spartanu. Pretekári sa môžu tešiť na ikonické spartanské prekážky ako je plazenie sa pod ostnatým drôtom, šplh na lane, hod oštepom. Zimné podmienky menia zážitok zo Sprintu, dávajú mu jedinečnú atmosféru, ktorá sa počas sezóny už nezopakujete.

“Keďže sa preteky konajú v rekreačnom areáli Delňa, konajú sa mimo mesta, trať bude vedená cez prírodu. Profil bude patriť k tým rovinatejším. Nakoľko sa jedná o zimné preteky, kde veríme že bude naozaj veľa snehu, počas pretekov nebude žiadna vodná prekážka - plávanie ani brodenie sa vo vode, ” vysvetľujú organizátori aká bude trať na Winter Sprint Prešov.

Táto lokalita je vhodná pre všetkých nováčikov, ktorí nad Spartanom dlho rozmýšľali, alebo stále váhajú. Ale zároveň si tu na svoje prídu aj skúsení Spartania, keďže to budú veľmi rýchle preteky v nenáročnom teréne, o tých najlepších rozhodne každá, aj malá chyba na prekážke.

V cieli čaká každého účastníka finišerská medaila, tričko, banán a čaj.

 

WINTER SPARTAN KIDS – sú preteky pre našich najmenších. Vekové kategórie sú rozdelené už od 4 rokov po 14 rokov. Jednotlivé trate aj prekážky sú prispôsobené tak, aby boli dostatočnou výzvou pre danú vekovú kategóriu. Každé dieťa obdrží v cieli taktiež medailu, tričko, banán a čaj.

Vychutnajte si pravú sparťanskú atmosféru v lokalite, kde budú mať tieto preteky svoju premiéru. Registrovať sa môžete na webe.

Foto: SME

Mohlo by Vás zaujímať
Miroslava Potocká triumfálne na Európskom pohári
Kickboxing Klub Panter Prešov nespí na vavrínoch. Počas posledného víkendu 26. -28. januára 2024 sa totiž panterka Mirka Potocká zúčastnila Európskeho pohára v Aténach a do Prešova priniesla fantastický výsledok.
3b HbL VÝCHOD: Jarná časť dostala zelenú!
Presne tri mesiace trval zimný spánok v mužskej regionálnej 3b Hokejbalovej lige VÝCHOD, no počasie sa snáď už umúdrilo a tak už nič nebránilo tomu, aby si hokejbalu chtivá partia opäť skrížila hokejky na ihriskách v Prešove a Trebišove.
ABC Cheerleaders zbierajú úspechy, získali už svoje prvé medaily
Športový klub ABC Cheerleaders v Prešove je zameraný na nový olympijský šport – športový cheerleading. Na východnom Slovensku ide zatiaľ o jediný klub zameraný na túto disciplínu. A dievčaá zbierajú už aj prvé úspechy - na súťaži Winter Cheer Open Slovakia získali striebro.
Tatran Prešov postúpil do štvrťfinále Európskeho pohára EHF
Dokázali to! Hádzanári Tatrana Prešov postúpili do štvrťfinále Európskeho pohára EHF, keď v odvetnom stretnutí proti islandskému tímu FH Hafnarfjördur zmazali päťgólové manko z prvého súboja (30:35) a po víťazstve 31:23 (15:13) sa tešia z postupu medzi osem najlepších tímov celej súťaže.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK