Utorok, 28. november 2023
Meniny má Henrieta | zajtra Vratko

Žiaci zo ZŠ Mirka Nešpora v Prešove sa tešia z krajšej školy

Rekonštrukcia Základnej školy Mirka Nešpora v Prešove je ukončená. Budova je energeticky úspornejšia a deti sa môžu učiť v bezpečnejších a krajších priestoroch.

Základná škola Mirka Nešpora v Prešove prešla veľkou rekonštrukciou, ktorá bola financovaná zo zdrojov Európskej únie, z Operačného programu kvalita životného prostredia.
Rekonštrukciou sa zlepšili tepelnotechnické vlastnosti budovy, obvodové steny a strecha boli zateplené, pôvodné drevené okná nahradili plastové s izolačným trojsklom a vymenené bolo aj osvetlenie a vzduchotechnika.

Realizáciou opatrení na zníženie spotreby palív a energie v budove sa podarí dosiahnuť úsporu nákladov na prevádzku celého objektu.

Súčasťou rekonštrukcie bola aj obnova prístreškov nad vstupmi do budovy. V priestore šatní pri telocvični pribudol nový východ z budovy a okolo objektu bol zhotovený nový odkvapový chodník z betónovej vibrolisovanej dlažby široký 0,5 metra.

Stavbu realizovala spoločnosť PB bau, s.r.o. Celkové náklady, na základe zmluvy o dielo, predstavovali sumu 1 138 000,00 eur, z toho výška nenávratného finančného príspevku bola vo výške 983 690,75 eur. Čiastka financovaná z vlastných zdrojov mesta Prešov predstavuje 154 309,25 eur.

Mohlo by Vás zaujímať
PREŠOVSKÁ UNIVERZITA PODPÍSALA MEMORANDUM S RTVS V OBLASTI ROZVOJA KREATÍVNEHO PRIEMYSLU
Prešov 14. novembra 2023 – Spolupráca pri podpore činnosti Prešovskej univerzity (PU) v Prešove v oblasti vysokoškolského vzdelávania a rozvoji kultúrneho a kreatívneho priemyslu je spoločným zámerom memoranda o spolupráci, ktoré podpísali v uplynulých dňoch zástupcovia PU a RTVS. V praxi ho budú realizovať prostredníctvom Kreatívneho centra (KC) Štúdia RTVS v Košiciach.
NA PREŠOVSKEJ UNIVERZITY ODHALILI PAMÄTNÚ TABUĽU ARCIBISKUPOVI ANTONOVI VRANČIČOVI
Prešov 15. novembra 2023 – Antonovi Vrančičovi odhalili na budove Rektorátu Prešovskej univerzity (PU) v Prešove pamätnú tabuľu. Akt bol súčasťou vedeckej konferencie s názvom Pramene k dejinám reformácie a rekatolizácie v Uhorsku. Jedna z jej sekcie bola venovaná aj tomuto významnému arcibiskupovi, ktorý pred 450 rokmi zomrel v Prešove.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK