Nedeľa, 03. december 2023
Meniny má Oldrich | zajtra Barbora, Barbara

Základná škola Važecká v Prešove bude budovať bezpečnú školu

Základná škola Važecká v Prešove získala finančné prostriedky vo výške 4500 eur na projekt Budujeme bezpečnú školu. Škola sa zameria na preventívne aktivity v online priestore.

ZŠ Važecká 11 v Prešove v školskom roku 2022/2023 získala dotáciu z rozpočtovej rezervy predsedu vlády Slovenskej republiky vo výške 4500 € na zrealizovanie projektu s názvom Budujeme bezpečnú školu.

Zmyslom projektu je prispieť k zodpovednému, bezpečnému a prosociálnemu správaniu sa žiakov v reálnom živote, ako aj v online priestore, a to realizáciou preventívnych aktivít na predchádzanie šikany a kyberšikany. Jednotlivé aktivity projektu postupne začali realizovať od novembra minulého roka.

Niekoľkokrát žiakov navštívila externá lektorka z digitálnej a eventovej marketingovej agentúry PS: Sunrise, ktorá sa so žiakmi rôznych ročníkov zhovárala o výhodách a hrozbách sociálnych sietí, o spôsoboch zodpovedného používania digitálnych technológií a ich efektívneho využívania formou vzdelávania, spoznávania nových vecí či komunikácie s rodinou a priateľmi.

Vďaka získanej dotácii sa škole podarilo zakúpiť edukačné pomôcky, hry a publikácie určené pre prácu s deťmi rôznych vekových kategórií. Spolupracuje tiež s neziskovou organizáciou Eduma sídliacou v Bratislave, ktorá škole zabezpečila netradičný workshop pre žiakov i učiteľov: úvod do storytellingu, prácu s rôznymi storytellingovými nástrojmi, vrátane Online živej knižnice - využívanie príbehov na rôznych hodinách. Prostredníctvom virtuálnej reality a nasadením špeciálnych okuliarov sa žiaci stali aktérmi živých situácií: napríklad, ako bezdomovci na ulici pocítili žiaci na vlastnej koži reakcie okoloidúcich.

„Do našej školy máme v pláne prizvať aj ďalších odborníkov, ktorí uvedú žiakov do danej problematiky rozličnými prístupmi. Podobné aktivity môžu značne prispieť k celkovému zlepšeniu komunikačných a sociálnych zručností žiakov, a teda k upevňovaniu medziľudských vzťahov, “ uviedla riaditeľka ZŠ Važeckej Jana Pruchnerovičová.

Mohlo by Vás zaujímať
PREŠOVSKÁ UNIVERZITA PODPÍSALA MEMORANDUM S RTVS V OBLASTI ROZVOJA KREATÍVNEHO PRIEMYSLU
Prešov 14. novembra 2023 – Spolupráca pri podpore činnosti Prešovskej univerzity (PU) v Prešove v oblasti vysokoškolského vzdelávania a rozvoji kultúrneho a kreatívneho priemyslu je spoločným zámerom memoranda o spolupráci, ktoré podpísali v uplynulých dňoch zástupcovia PU a RTVS. V praxi ho budú realizovať prostredníctvom Kreatívneho centra (KC) Štúdia RTVS v Košiciach.
NA PREŠOVSKEJ UNIVERZITY ODHALILI PAMÄTNÚ TABUĽU ARCIBISKUPOVI ANTONOVI VRANČIČOVI
Prešov 15. novembra 2023 – Antonovi Vrančičovi odhalili na budove Rektorátu Prešovskej univerzity (PU) v Prešove pamätnú tabuľu. Akt bol súčasťou vedeckej konferencie s názvom Pramene k dejinám reformácie a rekatolizácie v Uhorsku. Jedna z jej sekcie bola venovaná aj tomuto významnému arcibiskupovi, ktorý pred 450 rokmi zomrel v Prešove.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK