Štvrtok, 23. marec 2023
Meniny má Adrián | zajtra Gabriel

Základná škola Važecká v Prešove bude budovať bezpečnú školu

Základná škola Važecká v Prešove získala finančné prostriedky vo výške 4500 eur na projekt Budujeme bezpečnú školu. Škola sa zameria na preventívne aktivity v online priestore.

ZŠ Važecká 11 v Prešove v školskom roku 2022/2023 získala dotáciu z rozpočtovej rezervy predsedu vlády Slovenskej republiky vo výške 4500 € na zrealizovanie projektu s názvom Budujeme bezpečnú školu.

Zmyslom projektu je prispieť k zodpovednému, bezpečnému a prosociálnemu správaniu sa žiakov v reálnom živote, ako aj v online priestore, a to realizáciou preventívnych aktivít na predchádzanie šikany a kyberšikany. Jednotlivé aktivity projektu postupne začali realizovať od novembra minulého roka.

Niekoľkokrát žiakov navštívila externá lektorka z digitálnej a eventovej marketingovej agentúry PS: Sunrise, ktorá sa so žiakmi rôznych ročníkov zhovárala o výhodách a hrozbách sociálnych sietí, o spôsoboch zodpovedného používania digitálnych technológií a ich efektívneho využívania formou vzdelávania, spoznávania nových vecí či komunikácie s rodinou a priateľmi.

Vďaka získanej dotácii sa škole podarilo zakúpiť edukačné pomôcky, hry a publikácie určené pre prácu s deťmi rôznych vekových kategórií. Spolupracuje tiež s neziskovou organizáciou Eduma sídliacou v Bratislave, ktorá škole zabezpečila netradičný workshop pre žiakov i učiteľov: úvod do storytellingu, prácu s rôznymi storytellingovými nástrojmi, vrátane Online živej knižnice - využívanie príbehov na rôznych hodinách. Prostredníctvom virtuálnej reality a nasadením špeciálnych okuliarov sa žiaci stali aktérmi živých situácií: napríklad, ako bezdomovci na ulici pocítili žiaci na vlastnej koži reakcie okoloidúcich.

„Do našej školy máme v pláne prizvať aj ďalších odborníkov, ktorí uvedú žiakov do danej problematiky rozličnými prístupmi. Podobné aktivity môžu značne prispieť k celkovému zlepšeniu komunikačných a sociálnych zručností žiakov, a teda k upevňovaniu medziľudských vzťahov, “ uviedla riaditeľka ZŠ Važeckej Jana Pruchnerovičová.

Mohlo by Vás zaujímať
Žiaci zo ZŠ Mirka Nešpora v Prešove sa tešia z krajšej školy
Rekonštrukcia Základnej školy Mirka Nešpora v Prešove je ukončená. Budova je energeticky úspornejšia a deti sa môžu učiť v bezpečnejších a krajších priestoroch.
Žiaci ZŠ Kúpeľná preverili svoje jazykové znalosti na JASPO 2023
Žiaci ZŠ Kúpeľná bodovali vo 4. ročníku zábavno-vedomostnej jazykovej súťaže JASPO 2023, ktorú škola zorganizovala pod záštitou primátora mesta Prešov Františka Oľhu.
Plytvanie jedlom bolo témou stretnutia Erasmus+ v Taliansku
Žiaci ZŠ Československej armády v Prešove strávili týždeň v Taliansku. Projekt Erasmus+ s názvom Protect Earth, Save Life ponúka našim žiakom príležitosť zaoberať sa problematikou udržateľnosti životného prostredia. Zamýšľame sa nad svojím správaním a spoločne sa snažíme o lepšiu budúcnosť pre ďalšie generácie.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
1. izbový byt na sídlisku III.

Dám do dlhodobého prenájmu kompletne zariadený veľký (41m²) jednoizbový byt na Sídlisku III. Voľný ihneď. Max 2 osoby. V cene internet a energie

+421905743031 | cena: 400,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK