Utorok, 23. apríl 2024
Meniny má Vojtech | zajtra Juraj

Žiaci ZŠ Kúpeľná preverili svoje jazykové znalosti na JASPO 2023

Žiaci ZŠ Kúpeľná bodovali vo 4. ročníku zábavno-vedomostnej jazykovej súťaže JASPO 2023, ktorú škola zorganizovala pod záštitou primátora mesta Prešov Františka Oľhu.

Na Základnej škole na Kúpeľnej ulici v Prešove sa uskutočnil 4. ročník zábavno-vedomostnej súťaže JASPO, a to v piatich cudzích jazykoch – anglický jazyk, nemecký jazyk, ruský jazyk, francúzsky jazyk a španielsky jazyk.

Témou 4. ročníka bol SVET OKOLO NÁS. Súťaž bola rozdelená do dvoch častí a prebiehala pod dohľadom poroty, ktorú tvorili garanti a vyučujúci daného jazyka. Súťažiaci si overili svoje znalosti v piatich tematických okruhoch – rodina, voľný čas, ročné obdobia, škola a gramatika daného jazyka. Vedomostnému kvízu predchádzala zábavná časť súťaže, na ktorú boli pripravené dramatizácie z rôznych oblastí každodenného života.

Žiaci všetkých súťažných družstiev preukázali svoje vynikajúce zručnosti a vedomosti v angličtine, nemčine, francúzštine, španielčine či ruštine. Nakoľko boli medzi tímami iba minimálne rozdiely, porotcovia a garanti mali pri celkovom hodnotení náročnú úlohu.

Táto súťaž je svojím spôsobom jedinečná a originálna v Prešovskom kraji, keďže umožňuje talentovaným žiakom ukázať svoje umelecké vlohy, rovnako, ako aj predviesť naštudované poznatky v danom jazyku.

Vyhodnotenie zábavno-vedomostnej súťaže JASPO 2023 na základe výsledkov overených a schválených garantmi súťaže:

ANGLICKÝ JAZYK

1. ZŠ Kúpeľná - Titus Janek, Alexandra Feriančiková, Liana Lipovská

2. ZŠ Šmeralova - Alica Aoife Kubačková, Alexander Tatarka, Edmund Capák

3. ZŠ Važecká - Tatiana Kovalčíková, Tamara Macková, Alexia Gajdošová

RUSKÝ JAZYK

1. ZŠ Kúpeľná - Jakub Ceperko, Zuzana Galdunová, Torsten Šebeň

2. ZŠ Kúpeľná - Alica Mihalová, Adrián Kaščák, Peter Áron Krotký

FRANCÚZSKY JAZYK

1. ZŠ Kúpeľná - Veronika Neupauerová, Tamara Rohrbӧck, Sára Sádecká

2. ZŠ Šmeralova - Lea Hríbová, Nina Referovičová, Karina Anna Bánó

ŠPANIELSKY JAZYK

1. ZŠ Kúpeľná - Timea Saloková, Alexander Korž, Andrej Hrabovecký

2. ZŠ Kúpeľná - Ivan Klein, Tomáš Marcin, Lukáš Roba

NEMECKÝ JAZYK

1. ZŠ Kúpeľná - Myron Kozák, Daniela Beňová, Soňa Krajňáková

1. ZŠ Kúpeľná - Caroline Kaminská, Alexandra Liptáková, Karolína Pavlíková

Mohlo by Vás zaujímať
Máte doma budúceho škôlkara?
sto Prešov informuje rodičov o možnosti podávania žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2024/2025.
PREŠOVSKÁ UNIVERZITA SA STALA ODBORNÝM GARANTOM PROJEKTU NA BILINGVÁLNE VZDELÁVANIE DETÍ ZÁKLADNÝCH ŠKÔL
Prešov, 11. 04. 2024 – Prešovská univerzita (PU) v Prešove nadviazala spoluprácu s občianskym združením BILI School na projekte zameranom na bilingválne vzdelávanie detí od prvej triedy základnej školy. Tento inovatívny program, ktorý sa zaoberá vzdelávaním detí v dvoch jazykoch súčasne – slovenskom a anglickom, sa plánuje pilotne spustiť na vybraných verejných základných školách po celom Slovensku už v nadchádzajúcom školskom roku.
ŠTÁTNY TAJOMNÍK CHOVANEC DISKUTOVAL SO ŠTUDENTMI PREŠOVSKEJ UNIVERZITY O EURÓPSKEJ ÚNII
Prešov 18. 04. 2024 – O význame a prínosoch členstva Slovenskej republiky v Európskej únii diskutoval s viac ako stovkou študentov Prešovskej univerzity (PU) v Prešove štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ) Rastislav Chovanec.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK