Utorok, 30. máj 2023
Meniny má Ferdinand | zajtra Petronela, Petrana

Jarné upratovanie v meste Prešov

Mesto Prešov informuje o realizácii zberu objemného odpadu z domácností pristavením veľkoobjemových kontajnerov.

Počas jarného upratovania v meste Prešov bude pristavených celkom 122 ks veľkoobjemových kontajnerov (ďalej „VOK“). VOK-y budú pristavované max. na dobu 48 hodín.

Zber objemného odpadu bude zabezpečený v 9-tich cykloch, v termíne od 11. 4. 2023 do 30. 4. 2023.

Pristavenie VOK-ov bude zabezpečené v súčinnosti so zmluvným partnerom mesta - spoločnosťou TSmP, a.s. v zmysle odsúhlaseného Harmonogramu pristavenia VOK-ov v meste Prešov – JARNÉ UPRATOVANIE 2023 (viď nižšie).

Rozmiestnenie veľkoobjemových kontajnerov nájdu Prešovčania aj v geografickom informačnom systéme mesta, WebGIS.

Po kliknutí na odkaz sa zobrazí samotné rozmiestnenie VOK-ov. Jednotlivé cykly sú odlíšené farbami. Pre viac informácií je potrebné rozkliknúť legendu na pravej strane stránky.

 

Do rozmiestnených VOK-ov je možné VKLADAŤ:

objemný odpad z domácností (nábytok, koberce, matrace, vyradenú sanitu...)

Vedľa VOK-u je možné uložiť konáre.

 

Do rozmiestnených VOK-ov NEVKLADAŤ:

pneumatiky, elektroodpad (chladničky, mrazničky, sporáky, televízory, osobné počítače, ...), nebezpečný odpad (akumulátory, autobatérie, žiarivky, obaly z farieb, ...), drobný stavebný odpad, textil, oleje a tuky, oddelene vyzbieraný komunálny odpad z obalov a neobalových výrobkov, na ktoré sa vzťahuje rozšírená zodpovednosť výrobcov – t.j. obaly a neobalové výrobky z papiera, plastov, kovov, skla a kompozitných obalov na báze lepenky (kartónové krabice, detské vaničky, ...), biologicky rozložiteľný odpad (konáre, tráva, lístie, odrezané časti vetiev, zvädnuté rastlinné časti, zvyšky ovocia a zeleniny, ...).

Takýto odpad môžu občania odovzdať a uložiť na zberných dvoroch TSmP, a.s. na uliciach - Bajkalská 33 a Jesenná 3.

 

Kontakty - informácie a doplnenie VOK-ov

dispečer TSmP, a.s. (p. Bajus): 051 / 773 29 20, 0918 877 791

bezplatná infolinka: 0800 500 012

Mohlo by Vás zaujímať
S natáčaním filmových scén v centre Prešova sa budú spájať aj isté obmedzenia
V centre Prešova sa budú v nedeľu 21. 5. 2023 natáčať scény do celovečerného filmu. Mesto Prešov vyzýva občanov na zvýšenú opatrnosť a rešpektovanie pokynov príslušníkov mestskej a štátnej polície.
Deň hasičov v Prešove bude plný pestrého programu
Pri príležitosti sviatku sv. Floriána, patróna hasičov, sa 5. mája o 14.00 hod. uskutoční Deň hasičov spojený s prehliadkou súčasnej i historickej hasičskej techniky.
5. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
AKTUALIZÁCIA 2.5.2023: Dňa 3. mája 2023 (streda) od 14.00 hod. sa uskutoční pokračovanie 5. zasadnutia Mestského zastupiteľstva mesta Prešov. Priamy prenos z rokovania môžete sledovať tu: https://www.youtube.com/watch?v=dxxzdzNmd5I​
Veža Konkatedrály sv. Mikuláša je otvorená pre verejnosť
Mestské informačné centrum pozýva Prešovčanov a všetkých návštevníkov nášho mesta, aby popri prehliadke Konkatedrály sv. Mikuláša, využili aj možnosť výstupu na jej vežum, ktorá ponúka výhľad na 360-stupňovú panorámu Prešova z vtáčej perspektívy.
Medzinárodný deň mlieka sa v Prešove niesol v duchu slovenských mliečnych výrobkov
Priestory a súčinnosť pri realizácii tohtoročného Medzinárodného dňa mlieka poskytla ZŠ Važecká v Prešove. Opäť raz si učitelia, žiaci základných škôl, ale aj ich rodičia pripomenuli, aké dôležité je mlieko pre naše zdravie.
Obľúbený Prešovský trojičný jarmok potrvá rekordných 6 dní
Tradičný a vždy výnimočný Prešovský trojičný jarmok sa už o mesiac opäť vráti do centra Prešova. Obľúbené podujatie aj tento rok ponúkne priamo na Hlavnej ulici prezentáciu ľudovej kultúry, remesiel, množstvo atrakcií, rozmanitých jedál a nápojov. Novinkou je, že jarmok bude prebiehať celý týždeň, a to od 5. do 10. júna 2023. Návštevníci sa môžu každý deň tešiť aj na pestrý kultúrny program.
Nové parkovisko a upravená plocha pred bytovými domami na ulici M. Čulena
V Prešove na ulici Marka Čulena došlo k úprave plôch pred bytovými domami č. 42-50. Obyvatelia sa môžu tešiť aj z nového parkoviska.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK