Sobota, 13. apríl 2024
Meniny má Aleš | zajtra Justína

Prešovskí krajskí kriminalisti zadržali muža, ktorý mal nelegálne obchodovať s liekmi na predpis

Odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove realizoval vlastnú policajnú akciu s názvom “Lekár“ zameranú proti páchaniu drogovej trestnej činnosti na teritóriu okresu Prešov.

V utorok 28. 03. 2023 v ranných hodinách v meste Prešov kriminalisti realizovali zaisťovacie úkony, pri ktorých zadržali jednu osobu. Pri domovej prehliadke boli zaistené liečivá viazané na lekársky predpis a to najmä Neurol v množstve najmenej 3 500 tabliet, Tralgit v množstve najmenej 44 balení (fľaštičiek) a Tramal. Predmetné liečivá si mal zadovažovať 33 ročný Prešovčan a následne ich mal ďalej neoprávnene distribuovať ďalším osobám. Dlhodobé užívanie uvedených liečiv bez lekárskej kontroly v rozpore s indikáciou a v neprimerane zvýšených dávkach, alebo vo vzájomnej kombinácii, vyvoláva u konzumenta stavy podobné stavom spojeným s užívaním omamných a psychotropných látok a môže viesť k rozvoju ťažkej psychickej a fyzickej závislosti na týchto látkach, nakoľko sú spôsobilé ovplyvniť psychiku človeka. V rámci domovej prehliadky bola zaistená taktiež finančná hotovosť ako aj ďalšie veci súvisiace s páchaním uvedenej trestnej činnosti.

 
Na základe doposiaľ vykonaných dôkazov vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 33 ročnému mužovi z Prešova za obzvlášť závažný zločin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi v súbehu s prečinom ohrozovanie zdravia nepovolenými liekmi, liečivami a zdravotníckymi pomôckami. Vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného.

 
V prípade dokázania viny, hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody na desať rokov až pätnásť rokov.

Mohlo by Vás zaujímať
Dopravno-bezpečnostná akcia
Opitý vodič nebol držiteľom vodičského preukazu
29 ročný muž z Veľkého Šariša včera (09.04.2024) v skorých ranných hodinách viedol osobné vozidlo napriek tomu, že nie je držiteľom vodičského preukazu.
CÚ Prešov zaistil 1634 falzifikátov v hodnote 13 000 eur
Prešov - 09.04.2024: Predaj napodobenín a neevidovanie tržby v pokladnici odhalili kontroly Colného úradu (CÚ) Prešov v prvom štvrťroku tohto roka u podnikateľov. Celkovo bolo zaistených 1 634 kusov falzifikátov v hodnote viac ako 13 000 eur. Pri kontrolách e-kasy colný úrad uložil pokuty vo výške takmer 11 000 eur.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK