Utorok, 30. máj 2023
Meniny má Ferdinand | zajtra Petronela, Petrana

Prešovskí krajskí kriminalisti zadržali muža, ktorý mal nelegálne obchodovať s liekmi na predpis

Odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove realizoval vlastnú policajnú akciu s názvom “Lekár“ zameranú proti páchaniu drogovej trestnej činnosti na teritóriu okresu Prešov.

V utorok 28. 03. 2023 v ranných hodinách v meste Prešov kriminalisti realizovali zaisťovacie úkony, pri ktorých zadržali jednu osobu. Pri domovej prehliadke boli zaistené liečivá viazané na lekársky predpis a to najmä Neurol v množstve najmenej 3 500 tabliet, Tralgit v množstve najmenej 44 balení (fľaštičiek) a Tramal. Predmetné liečivá si mal zadovažovať 33 ročný Prešovčan a následne ich mal ďalej neoprávnene distribuovať ďalším osobám. Dlhodobé užívanie uvedených liečiv bez lekárskej kontroly v rozpore s indikáciou a v neprimerane zvýšených dávkach, alebo vo vzájomnej kombinácii, vyvoláva u konzumenta stavy podobné stavom spojeným s užívaním omamných a psychotropných látok a môže viesť k rozvoju ťažkej psychickej a fyzickej závislosti na týchto látkach, nakoľko sú spôsobilé ovplyvniť psychiku človeka. V rámci domovej prehliadky bola zaistená taktiež finančná hotovosť ako aj ďalšie veci súvisiace s páchaním uvedenej trestnej činnosti.

 
Na základe doposiaľ vykonaných dôkazov vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 33 ročnému mužovi z Prešova za obzvlášť závažný zločin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi v súbehu s prečinom ohrozovanie zdravia nepovolenými liekmi, liečivami a zdravotníckymi pomôckami. Vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného.

 
V prípade dokázania viny, hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody na desať rokov až pätnásť rokov.

Mohlo by Vás zaujímať
Tabakové výrobky v predaji s neplatným označením
PREŠOV – 03.05.2023: V predajni s tabakovými výrobkami v Poprade Colný úrad Prešov v sobotu 29.04.2023 zabezpečil 130 kusov spotrebiteľských balení cigariet (2 600 cigariet), ktoré boli označené neplatnou kontrolnou známkou. Kontrolné známky na cigaretách boli so znakom pre platnosť sadzby dane „I“. Predaj takýchto cigariet bol možný do 31.03.2023. Po tomto dátume sa takto označené spotrebiteľské balenie cigariet považuje za neoznačené.
Vodič nezvládol odbočovanie
Polícia v Prešove obvinila 29 ročného miestneho muža z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.
Objasnená lúpež na ulici v Prešove
Prešovskí policajti objasnili v uplynulých dňoch lúpež muža na ulici, ku ktorej došlo 11.3.2023 v Prešove.
,,Stratené vozidlo“
Prešovský okresný vyšetrovateľ vedie trestné stíhanie vo veci zločinu sprenevery.
Počas mája budú dopravno-bezpečnostné akcie s názvom Víkend
S cieľom pozitívne ovplyvňovať cestnú premávku a znižovať počet dopravných nehôd s následkami na živote a zdraví budú pokračovať dopravno-bezpečnostné akcie.
Zneužité citlivé bankové údaje, žena prišla o 9.900,-Eur
Neznáma osoba v stredu (10.05.2023) vo večerných hodinách kontaktovala 65 ročnú Prešovčanku počas toho ako si dobíjala kredit mobilného telefónu prostredníctvom internet bankingu.
Akcia ,,Buď rozumný"
Vodiči, ktorí pri kontrole budú mať výsledok dychovej skúšky negatívny, dostanú plechovku nealkoholického nápoja.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK