Streda, 07. jún 2023
Meniny má Róbert | zajtra Medard

Mesto Prešov poskytuje občanom viacero možností zadávania podnetov

Prešovčania sa môžu aktívne zapájať do chodu samosprávy prostredníctvom svojich nápadov, myšlienok či upozornení na prípadné nedostatky. Svoje podnety môžu posielať písomne na adresu MsÚ v Prešove, osobne doručiť do podateľne MsÚ, zadať ich telefonicky prostredníctvom klientskeho centra na tel. čísle: 051 3100 505 alebo svoj podnet jednoducho poslať cez formulár na webovej stránke mesta: egov.presov.sk.

Mesto Prešov je otvorené podnetom občanom, ktoré ho pomáhajú rozvíjať a neustále zlepšovať a modernizovať. Občanom odporúčame naďalej využívať spôsob podania podnetov prostredníctvom formulára na webovej stránke egov.presov.sk, ktorý nám pomáha lepšie komunikovať s verejnosťou a reflektovať na jej požiadavky.

Pri podaní podnetu prostredníctvom uvedeného formulára je dôležité si najprv preveriť, či je podnet v danej veci už riešený, čo je možné urobiť vyhľadaním v tabuľke na tomto odkaze: Centrálna evidencia podnetov a požiadaviek občanov. Jednotlivé polia je potrebné vyplniť čo najpresnejšie, s použitím diakritiky. Správne zvolenie typu podnetu značne urýchli jeho spracovanie. Podnet je zároveň potrebné aj presne lokalizovať. Ak nie je možné lokalizovať podnet formou adresy alebo presných GPS súradníc, občania môžu oblasť popísať čo najdetailnejšie, s použitím jednoznačných oporných bodov, vzdialenosti a podobne. Podnet je potrebné zadať s vlastným menom a priezviskom. Po posúdení bude podnet zverejnený medzi prijatými podnetmi.

Tento spôsob je rýchly a efektívny, nakoľko sa podnety dostávajú priamo na riešenie zodpovedným pracovníkom. Samozrejme, rovnako je to aj v prípade využitia klientskeho centra, pričom podnet je v tomto prípade možné podať aj anonymne.

Mohlo by Vás zaujímať
S natáčaním filmových scén v centre Prešova sa budú spájať aj isté obmedzenia
V centre Prešova sa budú v nedeľu 21. 5. 2023 natáčať scény do celovečerného filmu. Mesto Prešov vyzýva občanov na zvýšenú opatrnosť a rešpektovanie pokynov príslušníkov mestskej a štátnej polície.
Hviezdy Prešova zažiarili v Záhrade umenia
Mesto Prešov zorganizovalo v roku 2023 už 15. ročník projektu Hviezdy Prešova. Mená tohtoročných najlepších prešovských žiakov boli vyhlásené počas Dňa detí 1. júna 2023 v Záhrade umenia.
Veža Konkatedrály sv. Mikuláša je otvorená pre verejnosť
Mestské informačné centrum pozýva Prešovčanov a všetkých návštevníkov nášho mesta, aby popri prehliadke Konkatedrály sv. Mikuláša, využili aj možnosť výstupu na jej vežum, ktorá ponúka výhľad na 360-stupňovú panorámu Prešova z vtáčej perspektívy.
Medzinárodný deň mlieka sa v Prešove niesol v duchu slovenských mliečnych výrobkov
Priestory a súčinnosť pri realizácii tohtoročného Medzinárodného dňa mlieka poskytla ZŠ Važecká v Prešove. Opäť raz si učitelia, žiaci základných škôl, ale aj ich rodičia pripomenuli, aké dôležité je mlieko pre naše zdravie.
Obľúbený Prešovský trojičný jarmok potrvá rekordných 6 dní
Tradičný a vždy výnimočný Prešovský trojičný jarmok sa už o mesiac opäť vráti do centra Prešova. Obľúbené podujatie aj tento rok ponúkne priamo na Hlavnej ulici prezentáciu ľudovej kultúry, remesiel, množstvo atrakcií, rozmanitých jedál a nápojov. Novinkou je, že jarmok bude prebiehať celý týždeň, a to od 5. do 10. júna 2023. Návštevníci sa môžu každý deň tešiť aj na pestrý kultúrny program.
Nové parkovisko a upravená plocha pred bytovými domami na ulici M. Čulena
V Prešove na ulici Marka Čulena došlo k úprave plôch pred bytovými domami č. 42-50. Obyvatelia sa môžu tešiť aj z nového parkoviska.
Začala sa kosba verejnej zelene v Prešove
AKTUALIZÁCIA 24.5.2023: V 20. týždni bola zrealizovaná kosba:
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK