Štvrtok, 20. jún 2024
Meniny má Valéria | zajtra Alojz

Veselá veda v prímestskom letnom tábore

Mesto Prešov v spolupráci s OZ Veselá veda pozýva všetky deti na prímestský letný tábor plný zábavy.

Letné tábory Veselá veda sú určené pre malých bádateľov predškolského veku a 1. stupňa ZŠ, ktorí radi preskúmavajú zákonitosti zo sveta prírodných vied. Pre táborníkov je počas leta pripravená dobrodružná cesta plná nových pokusov a poznatkov.

Táborníci preskúmajú ľudské telo, zistia, ako funguje srdce či prečo máme v tele pečeň. Naučia sa, čo sa dá spoznávať v kuchyni (chute, farby a vône v potravinách). Vypravia sa tiež von za opeľovačmi a budú skúmať, ako žijú a čo pre nás robia. Spoznajú aj neživú prírodu a na konci môžu dostať najväčšiu cenu pre vedcov: "Veselovednú nobelovku". Pri ceste za Nobelovou cenou sa deti dozvedia mnoho zaujímavého o živote a objavoch jej nositeľov. Okrem pokusov, ktoré sa uskutočnia vo vnútri aj v teréne, bude dosť času aj na hry, oddych a užívanie leta a prázdnin.

Termíny a miesta:

10.7. - 14.7.2023 Letný tábor Veselá veda, Miesto: ZŠ Važecká, Prešov
31.7. - 4.8.2023 Letný tábor Veselá veda, Miesto: ABC Centrum, Prešov

Tábor sa uskutoční od pondelka do piatku, od 8:00 do 16:00. Pre deti je zabezpečený teplý obed, desiata a pitný režim. Súčasťou programu je celodenný výlet. Cena tábora 129 euro/týždeň. Je možné hlásiť sa na jednotlivé dni, pre prepočet ceny tábora je nutné kontaktovať usporiadateľa.

Registrácia: https://registrace.veselaveda.sk/tabor/

Mohlo by Vás zaujímať
Hviezdy Prešova zažiarili na pódiu
Veľkolepý Deň detí plný zábavy si mohli najmenší Prešovčania naplno užiť v Záhrade umenia vo štvrtok 30. mája 2024. Odmenení boli aj najlepší žiaci prešovských základných škôl v projekte Hviezdy Prešova.
Prešovská MHD vás odvezie na Posádkový deň detí
Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. informuje cestujúcich, že v piatok 31. mája mimoriadne posilní spoje k letisku v Nižnej Šebastovej. Pre všetky deti a ich rodičov je pripravený Posádkový Deň detí.
Poznáme laureátov verejných ocenení mesta Prešov za rok 2023
Slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva v Prešove sa opäť nieslo v noblesnej atmosfére oceňovania výnimočných osobností, ktoré si prevzali verejné ocenenia mesta Prešov. Po siedmykrát v histórii mesta boli odovzdané všetky verejné ocenenia - Cena mesta Prešov, Cena primátora mesta, Opálové zrnko a Čestné občianstvo mesta Prešov.
Mesto Prešov má 777. narodeniny, oslávme to spolu!
Mesto Prešov si v roku 2024 pripomína 777. výročie prvej písomnej zmienky. Toto výnimočné trojčíslie oslávime v rámci Dní mesta Prešov od 20. do 23. júna 2024.
Slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
V zmysle § 13 ods. 4 písm. a) v spojení s § 12 ods. 1 prvá veta zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva primátor mesta Prešov František Oľha
Prešov sa pripravuje na množstvový zber komunálneho odpadu
V meste Prešov sa vôbec prvýkrát v histórii zavedie množstvový nevážený zber komunálneho odpadu. Týkať sa bude obyvateľov mesta vlastniacich rodinné domy. Títo Prešovčania si tak budú môcť zvoliť z viacerých druhov objemov smetných nádob a frekvencie, ako často im prídu smeti zbierať. Nový systém mestu prinesie väčšiu efektivitu nakladania s odpadmi a predpokladá sa aj pozitívny dopad na ekológiu.
Na Mukačevskej ulici došlo k poruche potrubia
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK