Streda, 07. jún 2023
Meniny má Róbert | zajtra Medard

Deratizácia v meste Prešov

Celoplošná deratizácia sa v meste Prešov vykonáva v troch fázach. Prvá z nich už prebehla.

V meste Prešov prebieha celoplošná deratizácia v troch fázach. Na základe platnej Zmluvy o poskytovaní služieb č. Z20232392_Z bola prvá fáza celoplošnej deratizácie realizovaná v druhej polovici mesiaca apríl, v termíne od 19. do 21. 4. 2023, spoločnosťou DLC, s. r. o.

19. 4. 2023 – ulice/zóny: V. Clementisa, M. Slovenskej, Levočská, Nábrežná, Obrancov mieru, M. Čulena, Októbrová, Fraňa Kráľa, Engelsova, Čsl. Armády, Fučíkova, Prostějovská, Bajkalská, Šmeraldová, M. Nešpora, Tomášikova, A. Prídavka, Mukačevská, Volgogradská a okolie

20. 4. 2023 – ulice/zóny: Sibírska, Vihorlatská, okolie ZOC MAX, Karpatská, Magurská, Čergovská, Ďumbierska, Exnárova, Šrobárova, Jurkovičová, Sekčovská,

Federátov, Smreková, Justičná, Višňová, Vansovej, Kozmonautov, Popradská, Bratislavská, L. Novomeského,

a. g. L. Svobodu, M. Benku, Zemplínska, P. Horova, Zimná, Lesnícka, Solivarská, A. Matušku, Švábska, Važecká, Lomnická

21. 4. 2023 – ulice/zóny: Nám. Mieru, Hlavná ul. , stred mesta, Jarková, Masaryková, Slovenská, Konštantínova, Sabinovská, Kotrádova, Komenského, Björnsonova, Čapajevova, Jánošíkova, Wolkerova, Jazdecká,

Vodárenská, Šafárikova, Hollého, Grešova, Sídlisko Dukl. Hrdinov, Sládkovičova, Rumanova, Štefánikova, T. Ševčenka, Kúpeľná, 17. Novembra,

Štúrova, Nám. 1. mája, Zápotockého, Železničiarska, Pavlovičovo nám. , Budovateľská a okolie

Druhá fáza bude prebiehať v mesiacoch júl - august a tretia v mesiacoch október - november. Obe v trvaní minimálne päť dní. V prípade mimoriadnych situácií sa deratizácia uskutočňuje aj mimo harmonogramu.

Na všetky tri fázy celoplošnej deratizácie na území mesta Prešov je dokopy vyčlenených 2 094,57 € s DPH. Okrem celoplošnej deratizácie sú v zmluve zahrnuté aj činnosti ako monitoring verejného prostredia, zasypávanie dier po potkanoch a deratizácia stojísk kontajnerov.

Špeciálna činnosť na likvidáciu a reguláciu škodlivých hlodavcov (potkany, myši a ďalšie škodlivé hlodavce) je komplex opatrení zameraných na ničenie zdraviu nebezpečných a hospodársky škodlivých hlodavcov za účelom ochrany ľudského zdravia a zabráneniu ekonomickým škodám, ktoré hlodavce spôsobujú.

Mohlo by Vás zaujímať
S natáčaním filmových scén v centre Prešova sa budú spájať aj isté obmedzenia
V centre Prešova sa budú v nedeľu 21. 5. 2023 natáčať scény do celovečerného filmu. Mesto Prešov vyzýva občanov na zvýšenú opatrnosť a rešpektovanie pokynov príslušníkov mestskej a štátnej polície.
Hviezdy Prešova zažiarili v Záhrade umenia
Mesto Prešov zorganizovalo v roku 2023 už 15. ročník projektu Hviezdy Prešova. Mená tohtoročných najlepších prešovských žiakov boli vyhlásené počas Dňa detí 1. júna 2023 v Záhrade umenia.
Veža Konkatedrály sv. Mikuláša je otvorená pre verejnosť
Mestské informačné centrum pozýva Prešovčanov a všetkých návštevníkov nášho mesta, aby popri prehliadke Konkatedrály sv. Mikuláša, využili aj možnosť výstupu na jej vežum, ktorá ponúka výhľad na 360-stupňovú panorámu Prešova z vtáčej perspektívy.
Medzinárodný deň mlieka sa v Prešove niesol v duchu slovenských mliečnych výrobkov
Priestory a súčinnosť pri realizácii tohtoročného Medzinárodného dňa mlieka poskytla ZŠ Važecká v Prešove. Opäť raz si učitelia, žiaci základných škôl, ale aj ich rodičia pripomenuli, aké dôležité je mlieko pre naše zdravie.
Obľúbený Prešovský trojičný jarmok potrvá rekordných 6 dní
Tradičný a vždy výnimočný Prešovský trojičný jarmok sa už o mesiac opäť vráti do centra Prešova. Obľúbené podujatie aj tento rok ponúkne priamo na Hlavnej ulici prezentáciu ľudovej kultúry, remesiel, množstvo atrakcií, rozmanitých jedál a nápojov. Novinkou je, že jarmok bude prebiehať celý týždeň, a to od 5. do 10. júna 2023. Návštevníci sa môžu každý deň tešiť aj na pestrý kultúrny program.
Nové parkovisko a upravená plocha pred bytovými domami na ulici M. Čulena
V Prešove na ulici Marka Čulena došlo k úprave plôch pred bytovými domami č. 42-50. Obyvatelia sa môžu tešiť aj z nového parkoviska.
Začala sa kosba verejnej zelene v Prešove
AKTUALIZÁCIA 24.5.2023: V 20. týždni bola zrealizovaná kosba:
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK