Utorok, 25. jún 2024
Meniny má Tadeáš, Olívia | zajtra Adriana

Prešov Stars Run v sobotu uzavrie Hlavnú ulicu

V sobotu 29. apríla 2023 sa v Prešove uskutoční bežecké podujatie Prešov Stars Run. Vo večerných hodinách bude preto Hlavná ulica pre dopravu úplne uzavretá.

Hlavná ulica v Prešove bude 29. apríla 2023 v čase od 18.50 do 22.00 hod. pre dopravu úplne uzavretá. Uskutoční sa tu bežecké podujatie Prešov Stars Run.

Trolejbusové linky 1, 4, 5 a 8 budú nahradené autobusmi a pôjdu po obchádzkovej trase cez ulice Štefánikova, Okružná a Remscheidská. Všetky autobusové linky, ktoré premávajú cez Hlavnú ulicu, budú odklonené na obchádzkovú trasu cez ulice Štefánikova, Okružná a Remscheidská.

Všetky linky MHD na obchádzkovej trase obslúžia zastávky Okružná, Floriánova a Poliklinika. Linka 21/23 pôjde po trase Fintice – Rázcestie Kúty – Šafárikova, cintorín – Fakultná nemocnica – Okružná – Levočská – Malý Šariš. Linka 23/21 pôjde po trase Malý Šariš – Levočská – Okružná – Grešova – Fakultná nemocnica – Rázcestie Kúty – Fintice.

Prešov Running Series 2023 je bodovaná bežecká séria pozostávajúca z troch súťažných behov, ktoré sa uskutočnia v mesiacoch apríl, jún a august v obľúbených častiach mesta Prešov, ale aj mimo neho.

Hlavným cieľom je ľudom so záujmom o beh ponúknuť širšiu ponuku behov a pomôcť bežeckej komunite v Prešove, aby sa opäť zaktivizovala a nadobudla nový rozmer. Zapojiť sa do Prešov Running Series môžu všetky skupiny bežcov či už ide o aktívnych alebo hobby bežcov. Každý beh ponúkne 5 km a tiež 10 km trať.

Vyvrcholením série bude posledné, tretie podujatie, počas ktorého budú vyhodnotené celkové výsledky bežeckej série po kategóriách. Súčasťou Prešov Running Series 2023 bude aj tombola o hodnotné ceny. Všetci prihlásení bežci získajú po dobehu jednotlivých pretekov na mieru vyrobenú pamätnú medailu. Prvým trom bežcom a bežkyniam vo vypísaných kategóriách budú udelené trofeje, vecné ceny od sponzorov a partnerov podujatia.

Podujatie sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Prešov Františka Oľhu.

Mohlo by Vás zaujímať
Dôjde k uzávierke Vajanského a čiastočnej uzávierke Lesíku delostrelcov
Z dôvodu odstránenia havarijného stavu kanalizácie na uliciach Lesík delostrelcov a Vajanského dôjde od 4. 6. 2024 (od 8:00 hod.) do 30. 6. 2024 k celkovej uzávierke Vajanského ulice a čiastočnej uzávierke na ulici Lesík delostrelcov.
Na cestách pribudnú od 27.5. dve obmedzenia
Prešovčania sa musia od pondelka 27. mája 2024 pripraviť na dve dočasné obmedzenia. Jedno pribudne na Levočskej ulici a práce obmedzia dopravu aj na ulici Zborovská.
Dostojevského ulica bude čiastočne uzatvorená
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK