Utorok, 30. máj 2023
Meniny má Ferdinand | zajtra Petronela, Petrana

Prešov zdobí viac ako 5000 kvetov

V jednotlivých prešovských mestských častiach možno pozorovať nádherne rozkvitnuté jarné kvety. V tomto roku je ich viac ako 5000 a pred letom k nim pribudnú ďalšie.

Na jeseň roka 2022 bolo v meste Prešov vysadených spolu 5196 kusov cibuľovín a sirôtok, ktoré v týchto dňoch kvitnú pestrými farbami. Z tohto počtu bolo vysadených 2000 kusov tulipánov z Veľvyslanectva Holandského kráľovstva. Ide o druh Tulips Slovensko v krásnej červenobielej farbe. Prešovčania a návštevníci mesta môžu obdivovať aj kvetinové pásy jarných kvetov, ktoré vykvitli v jednotlivých mestských častiach a popri cestách.

Cibuľoviny a sirôtky boli vysadené v záhonoch v centre mesta a v kvetináčoch na Jarkovej ulici, pri budove historickej radnice na Hlavnej ulici, pred Divadlom Jonáša Záborského na Námestí legionárov, pred budovou Okresného úradu na Námestí mieru, na zastávke MHD Martina Benku a pred Evanjelickým Chrámom sv. Trojice.

Pred letným obdobím pribudne v meste Prešov ďalších 9587 kusov kvetov, z toho 8650 kusov letničiek a 937 kusov trvaliek a okrasných tráv, ktoré skrášlia centrum mesta.

Vysádzané budú do kvetinových gárs na pešej zóne, do kvetináčov na oknách budovy Mestského úradu na Hlavnej ulici, pribudnú v kvetináčoch na jednotlivých sídliskách aj na moste na Masarykovej ulici či v Južnom parku. Mesto Prešov skrášli sedem druhov letničiek - červené a ružové begónie, ružové a biele petúnie, aksamietnice, zinnie, sedmokrásky a kány indické.

Z trvaliek a okrasných tráv bude vysádzaných 15 druhov - palina, astra krovinatá, kokarda osinatá, iberka vždyzelená, rudbekia, rozchodník, veronika dlholistá, juka vláknitá, železník argentínsky, 4 rôzne druhy šalvií, kavyľ a ostrevka.

Mohlo by Vás zaujímať
S natáčaním filmových scén v centre Prešova sa budú spájať aj isté obmedzenia
V centre Prešova sa budú v nedeľu 21. 5. 2023 natáčať scény do celovečerného filmu. Mesto Prešov vyzýva občanov na zvýšenú opatrnosť a rešpektovanie pokynov príslušníkov mestskej a štátnej polície.
Deň hasičov v Prešove bude plný pestrého programu
Pri príležitosti sviatku sv. Floriána, patróna hasičov, sa 5. mája o 14.00 hod. uskutoční Deň hasičov spojený s prehliadkou súčasnej i historickej hasičskej techniky.
5. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
AKTUALIZÁCIA 2.5.2023: Dňa 3. mája 2023 (streda) od 14.00 hod. sa uskutoční pokračovanie 5. zasadnutia Mestského zastupiteľstva mesta Prešov. Priamy prenos z rokovania môžete sledovať tu: https://www.youtube.com/watch?v=dxxzdzNmd5I​
Veža Konkatedrály sv. Mikuláša je otvorená pre verejnosť
Mestské informačné centrum pozýva Prešovčanov a všetkých návštevníkov nášho mesta, aby popri prehliadke Konkatedrály sv. Mikuláša, využili aj možnosť výstupu na jej vežum, ktorá ponúka výhľad na 360-stupňovú panorámu Prešova z vtáčej perspektívy.
Medzinárodný deň mlieka sa v Prešove niesol v duchu slovenských mliečnych výrobkov
Priestory a súčinnosť pri realizácii tohtoročného Medzinárodného dňa mlieka poskytla ZŠ Važecká v Prešove. Opäť raz si učitelia, žiaci základných škôl, ale aj ich rodičia pripomenuli, aké dôležité je mlieko pre naše zdravie.
Obľúbený Prešovský trojičný jarmok potrvá rekordných 6 dní
Tradičný a vždy výnimočný Prešovský trojičný jarmok sa už o mesiac opäť vráti do centra Prešova. Obľúbené podujatie aj tento rok ponúkne priamo na Hlavnej ulici prezentáciu ľudovej kultúry, remesiel, množstvo atrakcií, rozmanitých jedál a nápojov. Novinkou je, že jarmok bude prebiehať celý týždeň, a to od 5. do 10. júna 2023. Návštevníci sa môžu každý deň tešiť aj na pestrý kultúrny program.
Nové parkovisko a upravená plocha pred bytovými domami na ulici M. Čulena
V Prešove na ulici Marka Čulena došlo k úprave plôch pred bytovými domami č. 42-50. Obyvatelia sa môžu tešiť aj z nového parkoviska.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK