Piatok, 19. apríl 2024
Meniny má Jela | zajtra Marcel

PREMIÉR HEGER DISKUTOVAL SO ŠTUDENTMI PREŠOVSKEJ UNIVERZITY O VÍZII MODERNÉHO SLOVENSKA

Prešov, 02. 05. 2023 – Prešovskú univerzitu v Prešove (PU) navštívil predseda vlády SR Eduard Heger. Po oficiálnom stretnutí s rektorom Petrom Kónyom a vedením univerzity diskutoval s viac ako dvomi stovkami študentov o vízii moderného a úspešného Slovenska.

Predseda vlády na stretnutí s vedením univerzity diskutoval o aktuálnych otázkach vysokého školstva, vrátane prebiehajúcej akreditácie študijných programov, ale tiež o implementácii novely vysokoškolského zákona do praxe. Spoločne sa taktiež dotkli problematiky odlivu študentov do zahraničia, pričom debatovali o príčinách, ale i návrhoch riešení ako tento trend zastaviť. Premiér Heger zároveň zdôraznil, že spolupráca univerzít s vládou je veľmi dôležitá na to, aby bolo možné jasne zadefinovať, čo školstvo potrebuje.

„Stretnutie s pánom premiérom považujem za veľmi užitočné, vymenili sme sa názory hlavne na súčasný stav a perspektívy vysokého školstva. Pri napĺňaní jeho vízie moderného a úspešného Slovenska mu prajem veľa úspechov, “ uviedol rektor Peter Kónya.

Po oficiálnom prijatí sa predseda vlády následne presunul na stretnutie so študentmi. Na úvod sa študentov pýtal na ich predstavu o modernom a úspešnom Slovensku, zaujímalo ho taktiež či chcú študenti zostať na Slovensku alebo chcú odísť žiť do zahraničia. „Veľmi ma potešilo, že výrazná menšina prítomných študentov odpovedala, že chce odísť žiť do zahraničia. Je preto potrebné s nimi diskutovať, aby sme vedeli, do akej miery vidia svoju budúcnosť doma na Slovensku. Mladá generácia je totiž generácia, do ktorej investujeme a potrebujeme vedieť, aké sú jej potreby na to, aby sme ich udržali na Slovensku, “ zdôraznil premiér Heger, ktorého potešilo, že diskusia so študentmi bola veľmi otvorená.

Študenti v rámci diskusie apelovali na zlepšenie cestnej infraštruktúry, na vyrovnávanie regionálnych rozdielov či rozvoj turizmu. Z radov študentov nechýbala ani otázka týkajúca sa podpory zdravotníctva, školstva a športu. „Školstvo a zdravotníctvo sú top priority, ktorým sa venuje naša vláda. Je dôležité si uvedomiť, že ide o priority, ktoré musia byť trvalé, lebo iba vzdelané a zdravé Slovensko bude moderné a úspešné Slovensko, “ uzavrel Heger.

Rektor univerzity Peter Kónya na záver stretnutia udelil predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi pamätnú medailu pri príležitosti 25. výročia založenia univerzity.

Mohlo by Vás zaujímať
Máte doma budúceho škôlkara?
sto Prešov informuje rodičov o možnosti podávania žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2024/2025.
PREŠOVSKÁ UNIVERZITA SA STALA ODBORNÝM GARANTOM PROJEKTU NA BILINGVÁLNE VZDELÁVANIE DETÍ ZÁKLADNÝCH ŠKÔL
Prešov, 11. 04. 2024 – Prešovská univerzita (PU) v Prešove nadviazala spoluprácu s občianskym združením BILI School na projekte zameranom na bilingválne vzdelávanie detí od prvej triedy základnej školy. Tento inovatívny program, ktorý sa zaoberá vzdelávaním detí v dvoch jazykoch súčasne – slovenskom a anglickom, sa plánuje pilotne spustiť na vybraných verejných základných školách po celom Slovensku už v nadchádzajúcom školskom roku.
ŠTÁTNY TAJOMNÍK CHOVANEC DISKUTOVAL SO ŠTUDENTMI PREŠOVSKEJ UNIVERZITY O EURÓPSKEJ ÚNII
Prešov 18. 04. 2024 – O význame a prínosoch členstva Slovenskej republiky v Európskej únii diskutoval s viac ako stovkou študentov Prešovskej univerzity (PU) v Prešove štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ) Rastislav Chovanec.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK