Utorok, 30. máj 2023
Meniny má Ferdinand | zajtra Petronela, Petrana

Deň hasičov v Prešove bude plný pestrého programu

Pri príležitosti sviatku sv. Floriána, patróna hasičov, sa 5. mája o 14.00 hod. uskutoční Deň hasičov spojený s prehliadkou súčasnej i historickej hasičskej techniky.

5. mája 2023 si na Hlavnej ulici v Prešove prídu na svoje malí aj veľkí milovníci hasičských vozidiel a techniky.

O 14.00 hod. sa v Konkatedrále sv. Mikuláša uskutoční slávnostná sv. omša pri príležitosti sviatku sv. Floriána. Po nej bude od 15.00 hod. program na Hlavnej ulici (pešia zóna). Pripravená je ukážka modernej a historickej hasičskej techniky, zinscenovaná ukážka záchrany osôb z havarovaného vozidla a nebudú chýbať ani atrakcie pre deti.

Počas celého Dňa hasičov si navyše môžu Prešovčania i návštevníci mesta pozrieť expozíciu hasičskej techniky v priestoroch Krajského múzea v Prešove. Vstup je voľný.

Podujatie organizuje Okresné riaditeľstvo Hasičského a Záchranného zboru v Prešove v spolupráci s Územnou organizáciou Dobrovoľnej požiarnej ochrany v Prešove, mestom Prešov a Krajským múzeom v Prešove. Deň hasičov sa uskutoční pod záštitou Františka Oľhu, primátora mesta Prešov.

Mohlo by Vás zaujímať
S natáčaním filmových scén v centre Prešova sa budú spájať aj isté obmedzenia
V centre Prešova sa budú v nedeľu 21. 5. 2023 natáčať scény do celovečerného filmu. Mesto Prešov vyzýva občanov na zvýšenú opatrnosť a rešpektovanie pokynov príslušníkov mestskej a štátnej polície.
5. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
AKTUALIZÁCIA 2.5.2023: Dňa 3. mája 2023 (streda) od 14.00 hod. sa uskutoční pokračovanie 5. zasadnutia Mestského zastupiteľstva mesta Prešov. Priamy prenos z rokovania môžete sledovať tu: https://www.youtube.com/watch?v=dxxzdzNmd5I​
Veža Konkatedrály sv. Mikuláša je otvorená pre verejnosť
Mestské informačné centrum pozýva Prešovčanov a všetkých návštevníkov nášho mesta, aby popri prehliadke Konkatedrály sv. Mikuláša, využili aj možnosť výstupu na jej vežum, ktorá ponúka výhľad na 360-stupňovú panorámu Prešova z vtáčej perspektívy.
Medzinárodný deň mlieka sa v Prešove niesol v duchu slovenských mliečnych výrobkov
Priestory a súčinnosť pri realizácii tohtoročného Medzinárodného dňa mlieka poskytla ZŠ Važecká v Prešove. Opäť raz si učitelia, žiaci základných škôl, ale aj ich rodičia pripomenuli, aké dôležité je mlieko pre naše zdravie.
Obľúbený Prešovský trojičný jarmok potrvá rekordných 6 dní
Tradičný a vždy výnimočný Prešovský trojičný jarmok sa už o mesiac opäť vráti do centra Prešova. Obľúbené podujatie aj tento rok ponúkne priamo na Hlavnej ulici prezentáciu ľudovej kultúry, remesiel, množstvo atrakcií, rozmanitých jedál a nápojov. Novinkou je, že jarmok bude prebiehať celý týždeň, a to od 5. do 10. júna 2023. Návštevníci sa môžu každý deň tešiť aj na pestrý kultúrny program.
Nové parkovisko a upravená plocha pred bytovými domami na ulici M. Čulena
V Prešove na ulici Marka Čulena došlo k úprave plôch pred bytovými domami č. 42-50. Obyvatelia sa môžu tešiť aj z nového parkoviska.
Čiastočná uzávierka chodníka na Levočskej ulici
Mesto Prešov informuje chodcov a vodičov, že v dňoch 3. až 18. mája 2023 bude chodník na Levočskej ulici v Prešove čiastočne uzavretý.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK