Štvrtok, 17. október 2019
Meniny má Hedviga | zajtra Lukáš

Prešovské internetové správy

Spoločnosť PIS, s.r.o. sprevádzkovala 1. septembra 2006 testovacia fázu lokálneho internetového spravodajstva pre región Prešova. Počas prvých dvoch týždňov si server, ktorý je úspešným pokračovateľom a nadstavbou portálu www.pis.sk získal priazeň viac ako 8 tisíc čitateľov, ktorí si prezreli takmer 50.000 stránok (impresií).

V projekte Prešovského internetového spravodajstva sa spájajú dve nosné myšlienky.
Prvou je potreba verejnosti mať zadarmo k dispozícii včasné, presné a pravdivé informácie lokálneho charakteru. Pre čitateľa a používateľa internetu je výhodou možnosť okamžitej reakcie či komentára k článku a možnosť sa k diskusii čitateľov vyjadrovať.
Druhou je potreba podnikateľov, kultúrnych organizácií, ale aj škôl a iných organizácií prezentovať svoje tovary, služby a iné informácie efektívne - za čo najnižšie ceny.
Projekt prešovských internetových správ má vysoké ambície tieto ciele sprostredkovať. Informačné technológie a informácie o aktuálnom dianí úzko súvisí. Z tejto myšlienky vznikol aj projekt lokálneho internetového spravodajstva. Veríme, že internet je to pravé médium, ktoré tieto požiadavky ideálne napĺňa. Prešovské internetové správy chcú osloviť ľudí priamo regióne. Výhodou však je, že internet a teda aj pis.sk nepozná hraníc. Regionálne spravodajstvo sa tak vie prostredníctvom siete dostať aj k ľudom, ktorí z rôznych príčin žijú mimo regiónu, ale sú lokálpatrioti a zaujíma ich dianie v meste Prešov a širšom okolí.

Súčasťou www.pis.sk je aj podnikateľský informačný servis, ktorý je prevádzkovaný v spolupráci s Mestom Prešov, Združením podnikateľov Slovenska, ale aj ďalšími podpornými podnikateľskými organizáciami, ktorý mesačne spracováva viac ako 20.000 dopytov. Unikátne je, že tieto informácie sú zároveň poskytované aj v Mestskom informačnom centre v Prešove a to buď osobne alebo telefonicky a to v troch svetových jazykoch.

PIS vznikla v roku 2001. Jej názov je skratkou pre Prešovskú informačnú spoločnosť, ale je to už aj názov portálu Prešovských internetových správ www.pis.sk.
Špecializujeme sa na informačné technológie a informačné systémy, ale aj na informácie v širšom slova zmysle. Hlavnou oblasťou našej činnosti je tvorba a prevádzka internetových denníkov, elektronických obchodov, virtuálnych galérií ale aj bežných internetových prezentácií a činnosti s tým súvisiacich ako napr. webhosting a webhousing. Toto naše know-how sme využili pri prevádzke Mestského informačného centra v Prešove, pretože ako profesionáli veríme, že informácie patria na web.

Štatistika z pis
www.pis.sk – najnavštevovanejšie lokálne internetové médium:
- viac ako 15.000 návštev mesačne
- viac ako 100.000 zobrazených stránok (impresií) mesačne
- viac ako 20.000 dopytov na katalóg podnikateľského servisu mesačne

Mohlo by Vás zaujímať
Vyhlásenie vedenia mesta Prešov k obnove štadiónov
Šport v meste Prešov má dlhoročnú kontinuálnu tradíciu, ktorú si vážime a našou snahou je na ňu nadviazať aj v súčasnosti a ďalej ju rozvíjať.
FOTO: Za Slušné Slovensko
Je to 19 mesiacov po vražde. No my nesmieme zabudnúť. Fotoreport z akcie.
Veľké zmeny na prešovských parkoviskách uľahčia Prešovčanom život
Obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov čakajú o niekoľko mesiacov historicky najväčšie zmeny v oblasti parkovania vozidiel. Mesto zadefinovalo nové pravidlá týkajúce sa systému parkovania vo všeobecne záväznom nariadení, ktoré vstúpi do platnosti 1. júla 2020.
Mesto Prešov podporuje Klimatický štrajk
Mesto Prešov vyjadruje podporu mladým ľuďom, ktorí sa v piatok 20.9.2019 zapoja do celosvetového Klimatického štrajku.
Nedostatočný dialóg s občanmi.
Prešovská participatívna platforma – projekt vzájomnej spolupráce občanov, poslancov a úradníkov MsÚ má za sebou komunitný prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť postoj obyvateľov a obyvateliek k mestskej administratíve i práci poslancov a poslankýň.
Matej Krajňák z Junioru Prešov začína byť európskou špičkou vo svojej kategórií
Začiatok sezóny začali PRESOV KARATE KIDS svetelnou rýchlosťou. Prvou ťažkou skúškou, bola súťaž ZÁHREB CUP 2019 v Chorvátsku, konaná dňa 08.09.2019. Na danej medzinárodnej súťaži v chorvátskom ZÁHREBE, reprezentovala Prešov štvorica PRESOV KARATE KIDS, a to Matej Krajňák, Veronika Jalowiczorová, Michaela Bryndzová a Alexandra Šofraneková.
Festival architektúry a dizajnu 2019 úspešne odštartoval
V stredu úspešne odštartoval 4. ročník Festivalu architektúry a dizajnu (FEAD) 2019. Výstavy, prezentácie a bohatý sprievodný program prebiehajú v termíne od 25. do 27. septembra 2019 na Hlavnej ulici v priestore pred Šarišskou galériou, v Divadle Jonáša Záborského, v Krajskom pamiatkovom úrade, v historickej budove Skladu soli a v obľúbených prešovských kaviarňach.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.