Nedeľa, 07. jún 2020
Meniny má Róbert | zajtra Medard

Prešovské internetové správy

Spoločnosť PIS, s.r.o. sprevádzkovala 1. septembra 2006 testovacia fázu lokálneho internetového spravodajstva pre región Prešova. Počas prvých dvoch týždňov si server, ktorý je úspešným pokračovateľom a nadstavbou portálu www.pis.sk získal priazeň viac ako 8 tisíc čitateľov, ktorí si prezreli takmer 50.000 stránok (impresií).

V projekte Prešovského internetového spravodajstva sa spájajú dve nosné myšlienky.
Prvou je potreba verejnosti mať zadarmo k dispozícii včasné, presné a pravdivé informácie lokálneho charakteru. Pre čitateľa a používateľa internetu je výhodou možnosť okamžitej reakcie či komentára k článku a možnosť sa k diskusii čitateľov vyjadrovať.
Druhou je potreba podnikateľov, kultúrnych organizácií, ale aj škôl a iných organizácií prezentovať svoje tovary, služby a iné informácie efektívne - za čo najnižšie ceny.
Projekt prešovských internetových správ má vysoké ambície tieto ciele sprostredkovať. Informačné technológie a informácie o aktuálnom dianí úzko súvisí. Z tejto myšlienky vznikol aj projekt lokálneho internetového spravodajstva. Veríme, že internet je to pravé médium, ktoré tieto požiadavky ideálne napĺňa. Prešovské internetové správy chcú osloviť ľudí priamo regióne. Výhodou však je, že internet a teda aj pis.sk nepozná hraníc. Regionálne spravodajstvo sa tak vie prostredníctvom siete dostať aj k ľudom, ktorí z rôznych príčin žijú mimo regiónu, ale sú lokálpatrioti a zaujíma ich dianie v meste Prešov a širšom okolí.

Súčasťou www.pis.sk je aj podnikateľský informačný servis, ktorý je prevádzkovaný v spolupráci s Mestom Prešov, Združením podnikateľov Slovenska, ale aj ďalšími podpornými podnikateľskými organizáciami, ktorý mesačne spracováva viac ako 20.000 dopytov. Unikátne je, že tieto informácie sú zároveň poskytované aj v Mestskom informačnom centre v Prešove a to buď osobne alebo telefonicky a to v troch svetových jazykoch.

PIS vznikla v roku 2001. Jej názov je skratkou pre Prešovskú informačnú spoločnosť, ale je to už aj názov portálu Prešovských internetových správ www.pis.sk.
Špecializujeme sa na informačné technológie a informačné systémy, ale aj na informácie v širšom slova zmysle. Hlavnou oblasťou našej činnosti je tvorba a prevádzka internetových denníkov, elektronických obchodov, virtuálnych galérií ale aj bežných internetových prezentácií a činnosti s tým súvisiacich ako napr. webhosting a webhousing. Toto naše know-how sme využili pri prevádzke Mestského informačného centra v Prešove, pretože ako profesionáli veríme, že informácie patria na web.

Štatistika z pis
www.pis.sk – najnavštevovanejšie lokálne internetové médium:
- viac ako 15.000 návštev mesačne
- viac ako 100.000 zobrazených stránok (impresií) mesačne
- viac ako 20.000 dopytov na katalóg podnikateľského servisu mesačne

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra
Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.
Potulky po východe: Kam sa vydať v lete?
Koronavírus zmenil cestovateľské plány nejednému z nás. Letné dovolenky sa presunuli alebo zrušili a cestovanie do zahraničia je pre mnohých stále nedostupné. Aj keď sa tento rok k moru nedostanete, nezúfajte. Skvelú dovolenku si môžete užiť aj doma. Tu je pár našich tipov na zaujímavé miesta u nás na východe.
Na stretnutí primátorov s ministrom dopravy sa hovorilo aj o investíciách v Prešove
V utorok 19.5.2020 sa na Ministerstve dopravy a výstavby SR stretli so šéfom rezortu zástupcovia všetkých krajských miest z K8. Hlavnými témami boli investície v rámci cestnej a železničnej infraštruktúry a taktiež výstavba nájomných bytov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.