Sobota, 09. december 2023
Meniny má Izabela | zajtra Radúz

MsÚ v Prešove navštívili účastníci projektu Erasmus+ s názvom „Protect Earth, Save Life“

V dňoch od 23. do 29. apríla 2023 partneri projektu Erasmus+ z Českej republiky, Portugalska (ostrova Madeira), Španielska a Talianska zavítali do mesta Prešov, aby spoločne so ZŠ Československej armády v Prešove pracovali na téme „waste“ (odpad), pričom hlavnou témou bola „fast fashion“ či „ethical fashion“. Na pôde Mestského úradu v Prešove ich prijal primátor mesta František Oľha.

Základná škola Československej armády v Prešove sa už tri roky venuje téme ochrany životného prostredia, a to na európskej úrovni prostredníctvom medzinárodnej spolupráce v rámci projektu Erasmus+ s názvom "Protect Earth, Save Life" (chráň Zem, zachráň život).

V dňoch od 23. do 29. apríla 2023 partneri projektu z Českej republiky, Portugalska (ostrova Madeira), Španielska a Talianska zavítali do mesta Prešov, aby spoločne pracovali na téme „waste“ (odpad), pričom hlavnou témou bola „fast fashion“ či „ethical fashion“.

„Vzájomné odovzdávanie skúseností a práca na projektoch, ako je tento, nás posúva vpred a podnecuje mladých ľudí k zodpovednosti za našu planétu. Práve osobná angažovanosť mladých ľudí je cieľom tejto spolupráce, “ uviedla koordinátorka projektu Erasmus+ Magdaléna Kyseľová.

Na pôde Mestského úradu v Prešove prijal účastníkov projektu primátor mesta Prešov František Oľha. Pri tejto príležitosti mu partneri projektu predstavili aj témy, ktorým sa venovali na predchádzajúcich stretnutiach. V Španielsku (Galícii) to bola voda, jej zdroje, čistenie, ale aj jej vzácnosť a dôležitosť. V Taliansku (Toskánsku) bolo témou jedlo, s dôrazom na jeho lokálne a sezónne podoby, a tiež plytvanie jedlom. V Česku sa zaoberali recyklovaním, a to aj netradičným - recyklovanie kovov na výrobu šperkov, či dekorácií, a v Portugalsku bola témou doprava, s dôrazom na ekologické spôsoby dopravy.

„Táto spolupráca je pre nás veľmi dôležitá a má veľký význam v súvislosti s našou snahou o udržateľnosť a ochranu životného prostredia. Je nesporné, že fast-fashion priemysel produkuje značné množstvo odpadu a významnou mierou sa podieľa na znečisťovaní našej planéty. Preto je pre nás veľmi dôležité venovať pozornosť tomuto problému a hľadať spôsoby, ako minimalizovať negatívny vplyv tohto odvetvia na náš životný priestor. Som hrdý na to, že práve prešovská škola je hlavným koordinátorom projektu, ktorý má potenciál priniesť zaujímavé myšlienky v tejto oblasti. Pevne verím, že spolupráca s našimi zahraničnými partnermi bude plodná a že bude prinášať výsledky, “ uviedol primátor mesta Prešov František Oľha.

Mohlo by Vás zaujímať
PREŠOVSKÁ UNIVERZITA PODPÍSALA MEMORANDUM S RTVS V OBLASTI ROZVOJA KREATÍVNEHO PRIEMYSLU
Prešov 14. novembra 2023 – Spolupráca pri podpore činnosti Prešovskej univerzity (PU) v Prešove v oblasti vysokoškolského vzdelávania a rozvoji kultúrneho a kreatívneho priemyslu je spoločným zámerom memoranda o spolupráci, ktoré podpísali v uplynulých dňoch zástupcovia PU a RTVS. V praxi ho budú realizovať prostredníctvom Kreatívneho centra (KC) Štúdia RTVS v Košiciach.
NA PREŠOVSKEJ UNIVERZITY ODHALILI PAMÄTNÚ TABUĽU ARCIBISKUPOVI ANTONOVI VRANČIČOVI
Prešov 15. novembra 2023 – Antonovi Vrančičovi odhalili na budove Rektorátu Prešovskej univerzity (PU) v Prešove pamätnú tabuľu. Akt bol súčasťou vedeckej konferencie s názvom Pramene k dejinám reformácie a rekatolizácie v Uhorsku. Jedna z jej sekcie bola venovaná aj tomuto významnému arcibiskupovi, ktorý pred 450 rokmi zomrel v Prešove.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK