Štvrtok, 30. november 2023
Meniny má Ondrej, Andrej | zajtra Edmund

Nové parkovisko a upravená plocha pred bytovými domami na ulici M. Čulena

V Prešove na ulici Marka Čulena došlo k úprave plôch pred bytovými domami č. 42-50. Obyvatelia sa môžu tešiť aj z nového parkoviska.

V stredu 10. 5. 2023 prebehlo v intraviláne mesta Prešov preberacie konanie stavby „Úprava plôch M. Čulena 42-50“. V rámci tejto stavby bola vybudovaná nová obojsmerná prístupová komunikácia v šírke 4,5 m a nové parkovisko.

Celková kapacita nového parkoviska je 28 parkovacích miest. Z tohto počtu je jedno miesto určené pre telesne postihnutých. Rozmery kolmých parkovacích miest sú 4,5 m x 2,5 m a rozmery miesta pre telesne postihnutých sú 4,5 m x 3,5 m. Parkovisko je ohraničené vyvýšeným cestným obrubníkom zo strany zelene a zapusteným záhonový obrubníkom zo strany prístupovej komunikácie. Podložie tvoria zatrávňovacie tvárnice.

Projekt bol financovaný z vlastných zdrojov vo výške 98 995,44 € s DPH.

K tejto stavbe došlo na základe potreby skultúrniť plochu, ktorá bola dlhodobo v nevyhovujúcom stave, či už po funkčnej alebo estetickej stránke.

Mohlo by Vás zaujímať
PREŠOVSKÉ VIANOČNÉ TRHY 2023 AKO ICH (NE)POZNÁTE
Atmosféru najkrajších sviatkov roka budú v Prešove dotvárať vianočné trhy, ktoré tento rok prinesú tri hlavné novinky. Trvať budú od 25. 11. – 22. 12. 2023 a 26. 12. – 31. 12. 2023.
Prešov sa zahalí do purpurovej farby na podporu najmenších
17. novembra si pripomíname Svetový deň predčasne narodených detí. Pri tejto príležitosti sa prešovské dominanty - budova historickej radnice a Caraffova väznica zahalia do purpurovej farby.
Mesto Prešov sa pripravuje na zimnú sezónu 2023/2024
Zimná údržba v meste Prešov potrvá od 15. novembra 2023 do 15. marca 2024. Vylepšený dispečing a zlúčenie údržby ciest a chodníkov majú za cieľ zabezpečiť koordinované zásahy pracovných čiat.
Preventívne protipožiarne kontroly v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov, že od 21. júna 2023 do 5. decembra 2023 sú na území mesta Prešov vykonávané preventívne protipožiarne kontroly. Pracovníci vykonávajúci kontrolu sa preukážu osobitným poverením.
Slávnostná kolaudácia verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí
Projekt revitalizácie verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí bol úspešne ukončený a zavŕšený slávnostnou kolaudáciu stavby. Realizácia trvala 14 mesiacov.
Vianočný smrek už krášli centrum Prešova
Pred Konkatedrálou sv. Mikuláša už pracovníci TSMP, a.s. osadili krásny vianočný stromček. Pochádza z Ulice Tarasa Ševčenka a stane sa dominantou tohtoročnej vianočnej výzdoby v Prešove.
Mesto Prešov navštívil veľvyslanec Írska
Mesto Prešov poctil svojou návštevou veľvyslanec Írska na Slovensku J. E. Dermot McGauran s delegáciou.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK