Nedeľa, 21. júl 2024
Meniny má Daniel | zajtra Magdaléna

Nové parkovisko a upravená plocha pred bytovými domami na ulici M. Čulena

V Prešove na ulici Marka Čulena došlo k úprave plôch pred bytovými domami č. 42-50. Obyvatelia sa môžu tešiť aj z nového parkoviska.

V stredu 10. 5. 2023 prebehlo v intraviláne mesta Prešov preberacie konanie stavby „Úprava plôch M. Čulena 42-50“. V rámci tejto stavby bola vybudovaná nová obojsmerná prístupová komunikácia v šírke 4,5 m a nové parkovisko.

Celková kapacita nového parkoviska je 28 parkovacích miest. Z tohto počtu je jedno miesto určené pre telesne postihnutých. Rozmery kolmých parkovacích miest sú 4,5 m x 2,5 m a rozmery miesta pre telesne postihnutých sú 4,5 m x 3,5 m. Parkovisko je ohraničené vyvýšeným cestným obrubníkom zo strany zelene a zapusteným záhonový obrubníkom zo strany prístupovej komunikácie. Podložie tvoria zatrávňovacie tvárnice.

Projekt bol financovaný z vlastných zdrojov vo výške 98 995,44 € s DPH.

K tejto stavbe došlo na základe potreby skultúrniť plochu, ktorá bola dlhodobo v nevyhovujúcom stave, či už po funkčnej alebo estetickej stránke.

Mohlo by Vás zaujímať
Preventívne protipožiarne kontroly v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov, že od 15. júla 2024 do 6. decembra 2024 budú podľa zákona č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi na území mesta Prešov vykonávané preventívne protipožiarne kontroly. Pracovníci vykonávajúci kontrolu sa preukážu osobitným poverením.
Dni dobrej správy v Prešove
Združenie Aglow Slovakia pozýva malých aj veľkých na Dni dobrej správy, ktoré sa uskutočnia v dňoch 23. až 27. júla v Prešove.
Špeciálne umývacie vozidlo na smetné nádoby už aj v Prešove
Technické služby mesta Prešov, a.s. pravidelne obnovujú svoj vozový park, do ktorého pribudla novinka, a to špeciálne vozidlo na umývanie nádob, a to nielen nádob na kuchynský odpad, ale aj nádob na zmesový komunálny odpad. Na Slovensku je len 10 kusov takýchto vozidiel.
14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
Primátor mesta Prešov Ing. František Oľha podľa § 13 ods. 4 písm. a) zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva
Pán Ján Slávik oslávil 104. narodeniny
24. júna 2024 sa dožil krásneho životného jubilea výnimočný pedagóg a zanietený turista, Ján Slávik. K 104. narodeninám mu všetko najlepšie a najmä veľa zdravia prišiel osobne popriať aj viceprimátor mesta Prešov Peter Krajňák.
#PrešovUnlimited: Oslava umenia a dialógu pre nádej
Delegácia vlády Katalánska v strednej Európe a mesto Prešov vás pozývajú od 17. júla do 11. augusta na jedinečný projekt kultúrnej výmeny: #PrešovUnlimited, ktorý sa uskutoční v Mestskej galérii Caraffka. Cieľom tejto iniciatívy je podporiť vzájomné porozumenie a uznanie prostredníctvom médií a dialógu, čo je metóda vyvinutá európskou umelkyňou Beate Winkler.
Prešov zdobí viac ako 10 000 letničiek a trvaliek
Prešov hrá pestrými farbami vysadených letničiek a trvaliek. Tento rok naše mesto zdobí viac ako 10 000 kusov.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK