Nedeľa, 03. december 2023
Meniny má Oldrich | zajtra Barbora, Barbara

Akcia ,,Buď rozumný"

Vodiči, ktorí pri kontrole budú mať výsledok dychovej skúšky negatívny, dostanú plechovku nealkoholického nápoja.

S cieľom pozitívneho ovplyvnenia dopravno-bezpečnostnej situácie na území aj nášho Prešovského kraja bude v termíne od 19.05.2023 do 31.05.2023 vykonaná dopravno-preventívna akcia pod názvom , ,Buď rozumný“. Táto akcia bude v súčinnosti so Slovenským združením výrobcov piva a sladu. 


Policajti, zaradení do tohto výkonu služby, budú kontrolovať predovšetkým dodržiavanie zákazu požívania alkoholu u vodičov motorových vozidiel.
Vodiči, ktorí pri kontrole budú mať výsledok dychovej skúšky negatívny, dostanú plechovku nealkoholického nápoja. 


Snahou je taktiež znížiť počet dopravných nehôd s následkami na živote a zdraví ako aj eliminovať na cestách počet vodičov jazdiacich pod vplyvom alkoholu.

Žiadame všetkých účastníkov cestnej premávky o maximálne rešpektovanie pravidiel stanovených na našich cestách a o ohľaduplnosť k ostatným účastníkom.

Mohlo by Vás zaujímať
Zdravotná sestra v práci pod vplyvom alkoholu
Jej správanie vyvolávalo pochybnosti o jej spôsobilosti.
Vytrhol jej mobil a utiekol preč
Na Ul. Vajanského, v Prešove, 19 ročnej slečne muž vytrhol mobilný telefón z rúk a utiekol preč.
Výzva pre svedkov dopravnej nehody, Prešov, dňa 03.11.2023
V piatok (03.11.2023) krátko pred 17-tou hodinou došlo v Prešove, na Ul. A. G. Svobodu na vyznačenom a osvetlenom priechode pre chodcov k zrážke osobného motorového vozidla zn. Citroen C4 a chodkyne.
Stratená peňaženka našla ,,nového „ majiteľa
V peňaženke bola aj finančná hotovosť vo výške 350, -Eur.
Kontroly odhalili nedostatky
PREŠOV - 08.11.2023: Colný úrad Prešov zistil v septembri a októbri pri kontrolách vo svojom obvode najviac porušení zákona o cestnej doprave. Ďalšie najčastejšie porušenia sa týkali zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice, najmä nezaevidovanie tržby podnikateľom do pokladnice.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK