Štvrtok, 17. október 2019
Meniny má Hedviga | zajtra Lukáš

Najkrajší velikán alebo Nájdi najkrajší strom v Prešove

Komunitná nadácia Prešov má v tomto roku 10 rokov. Počas svojho desaťročného pôsobenia sa nadácia stala jednou z najznámejších neziskových organizácií v meste Prešov.

Celý rok 2006 sa nesie v znamení osláv tohto významného výročia. Pri príležitosti svojich narodenín KNP daruje všetkým Prešovčanom desať akcií a projektov - 10 príležitostí, ako sa niečo naučiť, niečo sa dozvedieť, spoznať nových ľudí ...a najmä oživiť náš spoločný Prešov. Akcie organizujeme v spolupráci s miestnymi neziskovými organizáciami a s podporou našich darcov.
Na jesenné obdobie pripravila Komunitná nadácia Prešov v spolupráci so Slovenským zväzom ochrancov prírody a krajiny sériu environmentálnych aktivít. Prvou z aktivít bude realizácia kampane Clean Up The World - Vyčisťme svet, ktorá je zameraná na skrášlenie a vyčistenie životného prostredia. Do tejto kampane sa môže zapojiť každý, komu nie je ľahostajný stav životného prostredia. Pre Prešovčanov je pripravená spoločná akcia „Zelené mesto“, zameraná na skrášlenie sídliska Sekčov, ktorá sa uskutoční dňa 23. septembra (sobota). Zraz účastníkov je o 10.00 hod. na parkovisku pred OD BILLA. Pre školy je pripravený Zelený týždeň v čase od 9. – 13. októbra, kde žiaci predvedú svoje umelecké zručnosti pri práci s odpadovým materiálom, získajú nové vedomosti na prednáškach a pre učiteľov je pripravený vzdelávací seminár. Vyvrcholením projektu bude „Deň stromu“ venovaný verejnej prezentácii „zelených“ projektov, ktoré KNP v tomto roku podporila a vysadíme aj Strom Komunitnej nadácie Prešov pri príležitosti jej 10. narodenín.
Pre všetkých Prešovčanov je určená aj súťaž Najkrajší velikán alebo Nájdi najkrajší strom v Prešove.
Cieľom súťaže je upriamiť pozornosť obyvateľov mesta na dreviny, ktoré sa nachádzajú v našom okolí. Do tejto súťaže sa môže zapojiť každý, kto zašle nomináciu akéhokoľvek stromu s krátkou úvahou, prečo je práve ten jeho strom najkrajší. Nominácie čakáme do 14. októbra 2006 v kancelárii KNP na Požiarnickej ul. 17. Víťaz bude odmenený zaujímavou prírodopisnou publikáciou na prezentácii počas osláv Dňa stromu, ktoré sa uskutočnia 20. októbra.
Viac informácií poskytne kancelária KNP na tel. č. 051/7721 857 alebo knp@knpresov.sk.

Mohlo by Vás zaujímať
Vyhlásenie vedenia mesta Prešov k obnove štadiónov
Šport v meste Prešov má dlhoročnú kontinuálnu tradíciu, ktorú si vážime a našou snahou je na ňu nadviazať aj v súčasnosti a ďalej ju rozvíjať.
FOTO: Za Slušné Slovensko
Je to 19 mesiacov po vražde. No my nesmieme zabudnúť. Fotoreport z akcie.
Veľké zmeny na prešovských parkoviskách uľahčia Prešovčanom život
Obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov čakajú o niekoľko mesiacov historicky najväčšie zmeny v oblasti parkovania vozidiel. Mesto zadefinovalo nové pravidlá týkajúce sa systému parkovania vo všeobecne záväznom nariadení, ktoré vstúpi do platnosti 1. júla 2020.
Mesto Prešov podporuje Klimatický štrajk
Mesto Prešov vyjadruje podporu mladým ľuďom, ktorí sa v piatok 20.9.2019 zapoja do celosvetového Klimatického štrajku.
Nedostatočný dialóg s občanmi.
Prešovská participatívna platforma – projekt vzájomnej spolupráce občanov, poslancov a úradníkov MsÚ má za sebou komunitný prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť postoj obyvateľov a obyvateliek k mestskej administratíve i práci poslancov a poslankýň.
Matej Krajňák z Junioru Prešov začína byť európskou špičkou vo svojej kategórií
Začiatok sezóny začali PRESOV KARATE KIDS svetelnou rýchlosťou. Prvou ťažkou skúškou, bola súťaž ZÁHREB CUP 2019 v Chorvátsku, konaná dňa 08.09.2019. Na danej medzinárodnej súťaži v chorvátskom ZÁHREBE, reprezentovala Prešov štvorica PRESOV KARATE KIDS, a to Matej Krajňák, Veronika Jalowiczorová, Michaela Bryndzová a Alexandra Šofraneková.
Festival architektúry a dizajnu 2019 úspešne odštartoval
V stredu úspešne odštartoval 4. ročník Festivalu architektúry a dizajnu (FEAD) 2019. Výstavy, prezentácie a bohatý sprievodný program prebiehajú v termíne od 25. do 27. septembra 2019 na Hlavnej ulici v priestore pred Šarišskou galériou, v Divadle Jonáša Záborského, v Krajskom pamiatkovom úrade, v historickej budove Skladu soli a v obľúbených prešovských kaviarňach.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.