Nedeľa, 07. jún 2020
Meniny má Róbert | zajtra Medard

Najkrajší velikán alebo Nájdi najkrajší strom v Prešove

Komunitná nadácia Prešov má v tomto roku 10 rokov. Počas svojho desaťročného pôsobenia sa nadácia stala jednou z najznámejších neziskových organizácií v meste Prešov.

Celý rok 2006 sa nesie v znamení osláv tohto významného výročia. Pri príležitosti svojich narodenín KNP daruje všetkým Prešovčanom desať akcií a projektov - 10 príležitostí, ako sa niečo naučiť, niečo sa dozvedieť, spoznať nových ľudí ...a najmä oživiť náš spoločný Prešov. Akcie organizujeme v spolupráci s miestnymi neziskovými organizáciami a s podporou našich darcov.
Na jesenné obdobie pripravila Komunitná nadácia Prešov v spolupráci so Slovenským zväzom ochrancov prírody a krajiny sériu environmentálnych aktivít. Prvou z aktivít bude realizácia kampane Clean Up The World - Vyčisťme svet, ktorá je zameraná na skrášlenie a vyčistenie životného prostredia. Do tejto kampane sa môže zapojiť každý, komu nie je ľahostajný stav životného prostredia. Pre Prešovčanov je pripravená spoločná akcia „Zelené mesto“, zameraná na skrášlenie sídliska Sekčov, ktorá sa uskutoční dňa 23. septembra (sobota). Zraz účastníkov je o 10.00 hod. na parkovisku pred OD BILLA. Pre školy je pripravený Zelený týždeň v čase od 9. – 13. októbra, kde žiaci predvedú svoje umelecké zručnosti pri práci s odpadovým materiálom, získajú nové vedomosti na prednáškach a pre učiteľov je pripravený vzdelávací seminár. Vyvrcholením projektu bude „Deň stromu“ venovaný verejnej prezentácii „zelených“ projektov, ktoré KNP v tomto roku podporila a vysadíme aj Strom Komunitnej nadácie Prešov pri príležitosti jej 10. narodenín.
Pre všetkých Prešovčanov je určená aj súťaž Najkrajší velikán alebo Nájdi najkrajší strom v Prešove.
Cieľom súťaže je upriamiť pozornosť obyvateľov mesta na dreviny, ktoré sa nachádzajú v našom okolí. Do tejto súťaže sa môže zapojiť každý, kto zašle nomináciu akéhokoľvek stromu s krátkou úvahou, prečo je práve ten jeho strom najkrajší. Nominácie čakáme do 14. októbra 2006 v kancelárii KNP na Požiarnickej ul. 17. Víťaz bude odmenený zaujímavou prírodopisnou publikáciou na prezentácii počas osláv Dňa stromu, ktoré sa uskutočnia 20. októbra.
Viac informácií poskytne kancelária KNP na tel. č. 051/7721 857 alebo knp@knpresov.sk.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra
Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.
Potulky po východe: Kam sa vydať v lete?
Koronavírus zmenil cestovateľské plány nejednému z nás. Letné dovolenky sa presunuli alebo zrušili a cestovanie do zahraničia je pre mnohých stále nedostupné. Aj keď sa tento rok k moru nedostanete, nezúfajte. Skvelú dovolenku si môžete užiť aj doma. Tu je pár našich tipov na zaujímavé miesta u nás na východe.
Na stretnutí primátorov s ministrom dopravy sa hovorilo aj o investíciách v Prešove
V utorok 19.5.2020 sa na Ministerstve dopravy a výstavby SR stretli so šéfom rezortu zástupcovia všetkých krajských miest z K8. Hlavnými témami boli investície v rámci cestnej a železničnej infraštruktúry a taktiež výstavba nájomných bytov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.