Pondelok, 17. jún 2024
Meniny má Adolf | zajtra Vratislav

Tatran Prešov vyrovnal stav série proti Považskej Bystrici

Sezónu Niké handball extraligy rozhodne v tejto sezóne až záverečný piaty zápas finálovej série. Hádzanárom Tatrana Prešov sa podarilo vyrovnať stav série proti MŠK Považská Bystrica na 2:2, a to tým najviac dramatickým spôsobom – v sedemmetrovom rozstrele, ktorý vyhrali 3:2. Štvrté finále sa pritom v riadnom hracom čase skončilo nerozhodne 24:24 (15:11). Najviac gólov Tatrana v zápase zaznamenal Oliver Rábek, ktorý skóroval šesťkrát.

Tatran, podobne ako naposledy v Považskej Bystrici, takmer počas celého zápasu viedol. Na konci prvého, aj v úvode druhého polčasu mal opätovne päťgólový náskok. V závere však boli bližšie k zisku majstrovského titulu hostia. Desať sekúnd pred koncom však vyrovnal Lopez a duel poslal do sedmičkového rozstrelu. V ňom zlikvidoval Igor Čupryna tri sedmičky súperov a Tatran vybojoval rozhodujúci piaty duel. Ten sa uskutoční v Považskej Bystrici v sobotu 21. mája o 18:00 hod.

NHE – 4. finále: Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 27:26 (24:24, 15:11) po 7m, stav série: 2:2

Tatran Prešov, Ivan Kriššák

Foto: Viktor Zamborský

Mohlo by Vás zaujímať
Tatran Prešov získal 18. majstrovský titul
Hádzanári Tatrana Prešov zvládli rozhodujúci piaty súboj o majstrovský titul, keď na domácej palubovke vyhrali nad tímom MŠK Považská Bystrica po výsledku 22:16 (13:6) a po roku vrátili majstrovský titul späť do Prešova. Zelenobieli oslavujú celkovo 18. titul v ére samostatnosti, celkovo s tromi federálnymi majú ako najúspešnejší klub na Slovensku na konte už 21 majstrovských titulov.
Mierový beh mal svoju zastávku aj v Prešove
Bežci Mierového behu bežali aj cez Prešov so zastávkou v Zariadení pre seniorov Náruč. Seniorom aj žiakom neďalekej Katolíckej spojenej školy sv. Mikuláša predstavili hlavnú myšlienku tohto behu.
**Domáci klub Panter Prešov usporiadal majstrovstvá Slovenska v kickboxe 2024**
Dňa 1. júna 2024 sa v Prešove uskutočnili majstrovstvá Slovenska v kickboxe, ktoré organizoval domáci klub Panter Prešov. Toto podujatie prilákalo 279 súťažiacich z 32 klubov, ktorí sa zúčastnili na 505 štartoch.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK