Utorok, 30. máj 2023
Meniny má Ferdinand | zajtra Petronela, Petrana

Ochutnajte koktejl kultúry pre všetkých

Tri podujatia, jedno miesto. Ochutnajte kultúrny koktejl pre všetky generácie v Záhrade umenia. Stretneme sa na hudobných festivaloch pod holým nebom Musical Soul, Hudba v meste a na rozprávkovom Dni detí.

V Prešove odštartujeme leto v centre mesta hneď troma výnimočnými podujatiami. Záhrada umenia sa od 30. mája do 2. júna 2023 stane centrom zábavy a kvalitnej hudby. Namiešame tu nevšedný kultúrny koktejl pre malých aj veľkých návštevníkov.

Musical Soul Festival – 30.5.2023

Prvým z troch podujatí, ktorými odštartujeme leto v Prešove, je Musical Soul Festival. Pôjde o úplne nový mestský festival elektronickej tanečnej hudby, ktorý sa uskutoční už 30. mája 2023 v Záhrade umenia.

Od 14:00 do 22:00 hod. sa tu predstavia obľúbení DJs: Beisi & Crono, Andee, D. K. O. , Johny de city, DJ Dlugosh, Saidorsen, Queen B a ďalší. Myšlienkou tohto jedinečného projektu je posilniť pozitívny vzťah mladej generácie k nášmu mestu a priniesť kvalitnú elektronickú hudbu do verejného priestoru „pod holým nebom“.

Deň detí v Prešove – 1.6.2023

Oslava Dňa detí je naplánovaná 1. júna 2023 v Záhrade umenia. Tento deň bude plný radosti, smiechu a nezabudnuteľných aktivít pre deti všetkých vekových skupín.

Malí oslávenci sa môžu tešiť na zábavný program, súťaže, tanečné vystúpenia a množstvo atrakcií. Okrem toho nebude chýbať chutné občerstvenie, predaj hračiek a rôznych výrobkov pre deti.

Program na pódiu:

13:30 ABC Centrum voľného času – súťažno-zábavný program
14:00 Mažoretky Diridonky – tanečné vystúpenie
14:30 FS Rozmarija – folklórne tanečné vystúpenie
15:00 DeeFlow – hip-hopové vystúpenie
15:15 Dogdancing (tanec so psom)
15:25 Hviezdy Prešova – oceňovanie v kategóriách šport, vedomosti, umenie
15:45 Psia škola
16:00 Čumpelovci – MAXI koncert
17:00 Divadlo Actores – divadelná rozprávka „Prešibaný kocúr v čižmách“

Hudba v meste – 2.6.2023

Festival Hudba v meste zakončí skvelé trojdnie plné hudby a zábavy v Záhrade umenia. Tú 2. júna 2023 rozozvučia známi interpreti Medial Banana, Billy Barman a Janais, ktorí si získali publikum nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Hudba v meste sa stáva tradičným a vždy mimoriadne úspešným komunitným podujatím, ktoré ponúka príležitosť pre stretnutia s priateľmi v sprievode kvalitnej hudby a magickej atmosféry, ktorú Záhrada umenia vyžaruje.

Príďte s nami odštartovať leto nezabudnuteľnými zážitkami!

Zdroj: PKO Prešov

Mohlo by Vás zaujímať
Dobrý festival štartuje už o mesiac! Do Prešova opäť zavítajú mená svetového formátu aj to najlepšie z domácej scény
Už o mesiac sa otvoria brány areálu prírodného kúpaliska Delňa, na ktorom sa odohrá trinásty ročník multižánrového DOBRÉHO FESTIVALU. Organizátori zverejnili program jednotlivých pódií a okrem bohatej hudobnej nádielky sa návštevníci môžu tešiť aj na známe relácie TV JOJ naživo! Príde DUB FX, DJ FRESH, THERION, THE ANIMALS, DRUGA RIKA a samozrejme aj domáci IMT SMILE!
DEŇ DETÍ V PREŠOVE
Čoskoro oslávime s našimi najmenšími Prešovčanmi jeden z ich najobľúbenejších dní v roku. Pri tejto príležitosti spolu s Mestom Prešov pripravujeme tradičné podujatie Deň detí, ktoré bude ešte väčšie a pestrejšie ako minulý rok.
Na Delni sa usilovne pracuje
V prešovskom rekreačnom areáli Delňa aktuálne prebieha pravidelná údržba pred letnou sezónou. Nádrž prírodného kúpaliska, ale aj jej okolie sa vyčistia a opravené budú viaceré objekty. Brány areálu by sa mali verejnosti otvoriť už v priebehu júna.
Spomienky na kráľovnú Alžbetu II. v centre Prešova
V Prešove sa chystá výstava unikátnych fotografií z návštevy kráľovnej Alžbety II. na Slovensku. 25. mája 2023 o 14.30 hod. výstavu na Hlavnej ulici slávnostne otvorí veľvyslanec Spojeného kráľovstva na Slovensku Nigel Baker spolu s primátorom mesta Prešov Františkom Oľhom.
HELFEST ponúka ďalšie mená účinkujúcich, návštevníci festivalu sa môžu tešiť aj na jojkárske live INKOGNITO
Festival HELFEST, ktorý organizuje kapela Heľenine Oči, sa po prvýkrát uskutoční na letnom kúpalisku Delňa už v prvú septembrovú sobotu. Návštevníci nevšednej celodennej žúrky sa môžu tešiť na vymakaný, nie len, hudobný program. Organizátor predstavil ďalších účinkujúcich, ale aj spoluprácu s TV JOJ, ktorá, okrem iného, do Prešova prinesie live verziu relácie INKOGNITO.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK