Nedeľa, 24. september 2023
Meniny má Ľuboš, Ľubor | zajtra Vladislav

Cyklistický sviatok Grand Prix opäť na velodróme

Svetová cyklistická špička sa už po šiestykrát stretne na prešovskom velodróme. Blížia sa elitné preteky na dráhe Grand Prix Prešov 2023.

Velodróm Prešov bude cez víkend od 10. do 11. júna 2023 opäť patriť prestížnym pretekom Grand Prix Prešov. Ide o preteky Medzinárodnej cyklistickej federácie UCI klasifikácie C1 na Slovensku. Prešovčania tak budú môcť na 333,33 metrov dlhej trati velodrómu vidieť cyklistov z celého sveta, medzi nimi napr. aj cyklistov z Kanady, Švédska, Holandska či Južnej Afriky.

Počas dvoch dní čaká súťažiacich i divákov nabitý program olympijskych disciplín (Omnium, stíhacie preteky jednotlivcov), scratch a bodovacie preteky. Popri športových zážitkoch sa návštevníci podujatia môžu tešiť aj na atrakcie pre deti, ako napr. skákací hrad a tiež na tombolu. Hudobne sa predstaví Martin Zvoli a nebude chýbať ani chutné občerstvenie.

Usporiadateľmi Grand Prix Prešov 2023 sú mesto Prešov, Slovenský zväz cyklistiky a ŠK Velodróm Prešov. Podujatie sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Prešov Františka Oľhu.

---

Mesto Prešov je jediným mestom na Slovensku s jedinečným cyklistickým komplexom – velodrómom. Jeho výstavbu inicioval aktívny cyklistický oddiel Lokomotíva Prešov v spolupráci s mestom Prešov a Federálnym zväzom cyklistiky v Prahe. V 80-tych rokoch bol prešovský cyklistický oddiel jedným z najlepších a najväčších cyklistických oddielov nielen na Slovensku, ale aj v celej ČSSR.

Velodróm bol daný do užívania v roku 1989. Približne 15 rokov sa využíval, no neskôr areál postupne začal chátrať. Prelomové obdobie prišlo s rokmi 2016 – 2017, kedy sa postupne začalo s obnovou tohto unikátu. V súčasnosti je zrekonštruovaná kompletne celá vstupná budova zvonku i zvnútra, spolu s terasou, opravená dráha a zakúpená špičková časomiera.

Mohlo by Vás zaujímať
Podujatie Okolo Slovenska prinesie svetovú cyklistiku aj do Prešova
Naše mesto vypraví medzinárodný pelotón 67. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska do druhej etapy. Hviezdy svetovej cyklistiky budú môcť Prešovčania zažiť v akcii už 14. septembra 2023.
3b HbL VÝCHOD: Odštartoval 11 ročník mužskej regionálnej 3b Hokejbalovej Ligy VÝCHOD
Už ako naznačil názov článku, počas uplynulého víkendu úspešne odštartovala v poradí, už 11 edícia populárnej amatérskej mužskej 3b hokejbalovej ligy Východ (predtým 3b PHbL), v ktorej bude opäť štartovať osem družstiev od Humenného, až po Liptovský Mikuláš. Aktuálnym držiteľom ligového pohára je družstvo HBC SPARTANS Prešov a nového, či staronového majstra spoznáme najneskôr v júni 2024.
ZŠ Sibírska Prešov bude hostiť medzinárodný stolnotenisový turnaj
V sobotu 16. septembra 2023 sa v ZŠ Sibírska uskutoční stolnotenisový turnaj O pohár duklianskych hrdinov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK