Nedeľa, 14. júl 2024
Meniny má Kamil | zajtra Henrich

Staň sa hrdinom a začni leto dobrom!

Dobrovoľníci a dobrovoľníčky z Prešovského kraja, prihláste sa do Týždňa dobrovoľníctva!

Prešovské dobrovoľnícke centrum v spolupráci Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií oficiálne spustilo prihlasovanie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok do 15. ročníka celoslovenskej kampane Týždeň dobrovoľníctva. Tá nielen, že prinesie do Prešovského kraja širokú ponuku dobrovoľníckych aktivít, ale jej organizátori veria, že osloví aj množstvo dobrovoľníkov, ktorí pomôžu naplniť jej tohtoročný regionálny odkaz v duchu hesla „Staň sa hrdinom! Začni leto dobrom.“ Uskutoční sa od 23. do 29. júna 2023.

Do kampane sa doposiaľ prihlásilo viac než 250 organizácií z celého Slovenska. V Prešovskom kraji si môžete vybrať z pestrej ponuky jednorazových dobrovoľníckych aktivít, kde je potrebné pomôcť. Pripravujú ich neziskové organizácie, občianske združenia, školy, centrá voľného času, knižnice, múzeá, zariadenia pre seniorov, domovy sociálnych služieb, samosprávy a ďalšie.

„Príležitosť vyskúšať si dobrovoľníctvo, venovať svoj čas užitočnej pomoci, spoznať i samotné organizácie a podobných ľudí, ktorí myslia popri vlastných potrebách na druhých, je priestorom na získanie naozajstného pocitu hrdinov a hrdiniek.“ uvádza Alexandra Rusňáková, koordinátorka Týždňa dobrovoľníctva v Prešovskom kraji. Kampaň na regionálnej úrovni totiž tento rok prináša možnosť hravým spôsobom využiť prvky virtuálnej reality a fotografií, v rámci ktorých sa dobrovoľníci stávajú superhrdinmi (nielen) v čarovnom plášti.

Program na každý deň v rámci Týždňa dobrovoľníctva nájdete na www.tyzdendobrovolnictva.sk. Vyberiete si aktivitu, ktorá Vás zaujme priamo v okolí a na webe sa na ňu priamo prihlásite. Každá aktivita je limitovaná obmedzeným počtom dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, pričom prihlasovanie je možné najneskôr do dvoch dní pred jej konaním.

Ako uviedla Dominika Hradiská, riaditeľka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií a koordinátorka Týždňa dobrovoľníctva na národnej úrovni: „Teší nás, že Slovensko sa po 15. raz zmení na krajinu dobrých skutkov. Týždeň dobrovoľníctva prináša možnosť vyskúšať si dobrovoľnícku činnosť, spoznať výnimočných ľudí a pomôcť vo svojom okolí tam, kde je to potrebné, “

Partnermi v Prešovskom kraji sú: Mesto Prešov, Prešovský samosprávny kraj, OC Novum, OC Eperia, reklamná agentúra HejDUDE, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu, Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií, Nadácia centra pre filantropiu, Nadačný fond Kaufland.

Kontakt: Prešovské dobrovoľnícke centrum, Veselá 1, Prešov, tel. : 0910 542 333

Mohlo by Vás zaujímať
Júlovému autokinu v Prešove budú kraľovať východniarske filmy
(PREŠOV, 21. jún 2024) Tohtoročná letná novinka Autokino Kinočák Prešov bude pokračovať aj v mesiaci júl na veľkokapacitnom parkovisku na ulici Jána Pavla II. v Prešove. V areáli pribudne stánok s občerstvením a pohodlné ležadlá. Zásadnou zmenou bude presun premietania filmov na utorkové večery. Hlavným lákadlom budú filmy nakrútené na východe Slovenska.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK