Nedeľa, 24. september 2023
Meniny má Ľuboš, Ľubor | zajtra Vladislav

Mestu Prešov bol schválený príspevok ako kompenzácia časti nákladov za odídencov z Ukrajiny

Mesto Prešov uspelo zo žiadosťou o nenávratný finančný príspevok (NFP) v rámci prioritnej osi FAST CARE Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) so zameraním na riešenie migračných výziev v dôsledku vojenskej agresie voči Ukrajine.

V marci tohto roka sa mesto Prešov zapojilo do výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na podporu operácií zameraných na riešenie migračných výziev v dôsledku vojenskej agresie voči Ukrajine. V tejto výzve uspelo a dňa 2. júna 2023 nadobudla účinnosť zmluva medzi mestom Prešov a MIRRI o poskytnutí NFP vo výške 2 815 800 €.

Cieľom FAST CARE je riešiť výlučne migračné výzvy v dôsledku ruskej vojenskej agresie voči Ukrajine prostredníctvom financovania výdavkov na oblasť prvého prijatia a okamžitej pomoci pre ľudí utekajúcich z Ukrajiny.

Cieľom projektu je pokryť náklady súvisiace s rýchlou reakciou samosprávy na potreby skupiny utečencov s dočasným útočiskom, ktorí prišli na Slovensko v období marec – november 2022. Ide o zmiernenie dopadu utečeneckej krízy a čiastočnú kompenzáciu nákladov, ktoré vznikli v súvislosti s realizovanými opatreniami, ktoré pomohli pri poskytovaní núdzovej podpory pokrývajúcej základné potreby ľudí utekajúcich pred ruskou inváziou na Ukrajine. Medzi tieto potreby patrí prístup k službám, ako je dočasné ubytovanie, dodávky potravín a vody či zdravotnícka starostlivosť.

V tomto prípade pôjde o bežný príjem rozpočtu, ktorý sa využije na prevádzku a správu mesta, a rovnako aj na ďalšiu činnosť na riešenie migračnej krízy, keďže výdavky v súvislosti s tým stále rastú. Prioritou je však zamerať sa najmä na rozvojové programy, ktoré by mestu Prešov a Prešovčanom do budúcna uľahčili život.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Helfest 2023
Prvý ročník Helfest-u sa predstavil v priestoroch prešovskej Delne. Hviezdy ako Slobodná Európa, alebo Horkíže Slíže si zahrali po boku Heleniných očí, ktoré mali aj ohňovú šou.
POKLADY REGIÓNU 2023
Druhý ročník podujatia Poklady regiónu bude opäť oslavou autenticity a aktivít lokálnych firiem a organizácií. Uskutoční sa v termíne od 22. do 24. septembra 2023.
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
Mesto Prešov informuje občanov, že od 2. októbra 2023 sa uskutoční zber objemného odpadu z domácností. Pristavených bude celkom 122 kusov veľkoobjemových kontajnerov.
Likvidácia zhabaného liehu, ktorý prepadol v prospech štátu
Colný úrad Prešov v čističke odpadových vôd v Petrovanoch pri Prešove, zničil takmer 834 litrov liehovín v rôznych spotrebiteľských baleniach, ktoré sa stali majetkom štátu. Liehoviny colný úrad zabezpečil pri výkone svojej činnosti. Časť z nich bola zhabaná v rámci daňového exekučného konania.
OZNAM: Skúška sirén 8.9.2023
Ministerstvo vnútra SR oznamuje občanom, že dňa 8.9.2023 o 12.00 hod. bude preskúšaná schopnosť prevádzky sirén na území SR.
Duálne vzdelávanie na Mestskom úrade v Prešove
Mesto Prešov rozbehlo spoluprácu v oblasti duálneho vzdelávania s Obchodnou akadémiou. Dvom študentkám bude poskytované odborné vzdelávanie v oblasti ekonomických a administratívnych činností na mestskom úrade.
Stav miestnej komunikácie v časti Kúty v Prešove smeruje k riešeniu
Mestu Prešov sa v poslednom období úspešne darí priebežne vysporiadavať pozemky pod komunikáciu v mestskej časti Kúty, ktorá dlhodobo trápi jej užívateľov. Väčšina vlastníkov už podpísala kúpne zmluvy a výrazný posun prinieslo aj posledné rokovanie mestskej rady.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK