Nedeľa, 24. september 2023
Meniny má Ľuboš, Ľubor | zajtra Vladislav

Zažite najväčší mestský festival v Prešove

Dni mesta Prešov ako ich nepoznáte! Zažite najväčší mestský festival plný hviezd slovenskej a českej hudobnej scény už od 15. júna 2023 v Prešove.

Park kultúry a oddychu v spolupráci s mestom Prešov tento rok ponúknu Dni mesta Prešov v novom šate. Od 15. do 17. júna 2023 čaká na všetkých návštevníkov veľkolepý program plný skvelých koncertov, tanečných vystúpení a zábavných aktivít pre malých i veľkých. Dejiskom bude už tradične pešia zóna a južný park na Hlavnej ulici.

Dni mesta Prešov 2023 prinesú na Hlavnú ulicu pravú festivalovú atmosféru plnú zážitkov a zábavy. Pripravený je nabitý program plný hviezd z radov hudobníkov a tanečníkov zo Slovenska aj z Českej republiky. Vidieť a najmä počuť budete Majka Spirita, Mariána Čekovského, Polemic, legendárne hudobné zoskupenie Čechomor a mnoho ďalších umelcov. Počas troch festivalových dní nebudú chýbať ani zábavné atrakcie pre všetky vekové kategórie ako BMX show, výstup na kostolnú vežu či rozprávkový park. Návštevníci sa môžu tešiť aj na gastro zážitky v podobe osviežujúcich nápojov a chutného jedla. Úplnou novinkou bude umiestnenie pódia, ktoré sa bude tento rok vynímať pri Konkatedrále sv. Mikuláša.

„Tohtoročnú dramaturgiu Dní mesta Prešov sme sa snažili pripraviť tak, aby sme nadviazali na dlhoročnú tradíciu nášho najväčšieho mestského festivalu. Našou ambíciou však zároveň bolo vyskladať pestrý a kvalitný program na úrovni krajského mesta, ktorý ulahodí každému návštevníkovi. Neváhajte a odštartujte leto v Prešove spolu s nami. Príďte si vychutnať výnimočné koncerty a stretnutia s priateľmi v neopakovateľnej atmosfére historického centra nášho mesta, “ uviedla riaditeľka PKO Barbora Rusiňáková.

Otvárací deň podujatia – štvrtok 15. júna 2023 začne slávnostným hudobno – tanečným sprievodom cez Floriánovu a Hlavnú ulicu v Prešove. Na pódiu vystúpia kolektívy zo ZUŠ M. Moyzesa, dychovka Baštovanka, Diridonky – prešovské mažoretky a Vojenská hudba Banská Bystrica. Večerné vystúpenia budú patriť hosťom z Českej republiky – obľúbenej skupine Čechomor, po ktorej sa o zábavu v centre mesta postará energická kapela Polemic.

V piatok 16. júna 2023 zaplnia centrum mesta najmä mladší návštevníci. Na pódiu sa predstavia prešovské tanečné skupiny Art studio S. O. M. ONE, Grimmy a tanečné umenie predvedú aj Old School Brothers. Zábava v centre Prešova vygraduje na koncerte Emmy Drobnej a večerný primetime bude patriť Majkovi Spiritovi s DJ-om Grimasom.

Dni mesta Prešov vyvrcholia v sobotu 17. júna 2023, keď si rodiny s deťmi budú môcť vychutnať rozprávkový park, BMX show, Divadlo na Sídlisku či Transformers show v podaní tanečníkov z Phantoms Crew. Večer je pripravený multižánrový program, o ktorý sa postarajú OJV – Orchester Jeana Valjeana, Marián Čekovský & band a výnimočné festivalové trojdnie zakončí tancovačka so skupinou Smola a Hrušky.

Celým programom Dní mesta Prešov 2023 bude sprevádzať moderátor Michal Hudák ml.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Helfest 2023
Prvý ročník Helfest-u sa predstavil v priestoroch prešovskej Delne. Hviezdy ako Slobodná Európa, alebo Horkíže Slíže si zahrali po boku Heleniných očí, ktoré mali aj ohňovú šou.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK