Utorok, 03. október 2023
Meniny má Stela | zajtra František

Mesto Prešov a Prešovská univerzita v Prešove prijali memorandum o vzájomnej spolupráci

Na pôde Prešovskej univerzity v Prešove bolo podpísané memorandum o vzájomnej spolupráci medzi mestom Prešov a univerzitou. Cieľom je prehĺbiť a rozšíriť vzájomnú súčinnosť v rámci rozvoja mesta so zameraním na projekt zriadenia lekárskej fakulty.

Mesto Prešov a Prešovská univerzita v Prešove prijali MEMORANDUM O VZÁJOMNEJ SPOLUPRÁCI pri vzájomnej podpore v procese prípravy projektu zriadenia Lekárskej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove. Urobili tak s cieľom prehĺbiť a rozšíriť vzájomnú súčinnosť v rozvoji mesta Prešov, osobitne v oblasti školstva, vzdelávania, regionálneho rozvoja, spoločenského života a medzinárodnej spolupráce, rešpektujúc osobitosti poslania a postavenia oboch strán. Memorandum podpísal primátor mesta Prešov František Oľha a rektor Prešovskej univerzity v Prešove Peter Kónya.

Pôjde o spoluprácu pri vzájomnom skvalitňovaní komunikácie, výmene informácií a konštruktívnej spolupráci v procese príprav pre zriadenie lekárskej fakulty so sídlom v Prešove, pri spoločnej prezentácii a propagácii aktivít súvisiacich so zriadením lekárskej fakulty, pri zjednodušovaní administratívnych procesov pre zriadenie lekárskej fakulty spadajúcich do kompetencie mesta Prešov, pri identifikovaní vhodného priestorového zabezpečenia alebo pri všeobecnej podpore pre zriadenie lekárskej fakulty.

„Podpis tohto memoranda je vyvrcholením mimoriadne dobrých vzťahov medzi mestom Prešov a Prešovskou univerzitou v Prešove, pričom vyjadruje záujem mesta podporovať univerzitu v aktivitách, ktoré by mali viesť k vzniku lekárskej fakulty. Ako všetci vieme, situácia v zdravotníctve je komplikovaná a počty lekárov sú nízke. Práve preto je dôležité poskytnúť ďalšiu možnosť kvalitného vzdelávania pre lekárov na Slovensku s potenciálom zlepšiť súčasný stav, “ uviedol primátor mesta Prešov František Oľha.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Helfest 2023
Prvý ročník Helfest-u sa predstavil v priestoroch prešovskej Delne. Hviezdy ako Slobodná Európa, alebo Horkíže Slíže si zahrali po boku Heleniných očí, ktoré mali aj ohňovú šou.
POKLADY REGIÓNU 2023
Druhý ročník podujatia Poklady regiónu bude opäť oslavou autenticity a aktivít lokálnych firiem a organizácií. Uskutoční sa v termíne od 22. do 24. septembra 2023.
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
Mesto Prešov informuje občanov, že od 2. októbra 2023 sa uskutoční zber objemného odpadu z domácností. Pristavených bude celkom 122 kusov veľkoobjemových kontajnerov.
OZNAM: Skúška sirén 8.9.2023
Ministerstvo vnútra SR oznamuje občanom, že dňa 8.9.2023 o 12.00 hod. bude preskúšaná schopnosť prevádzky sirén na území SR.
Duálne vzdelávanie na Mestskom úrade v Prešove
Mesto Prešov rozbehlo spoluprácu v oblasti duálneho vzdelávania s Obchodnou akadémiou. Dvom študentkám bude poskytované odborné vzdelávanie v oblasti ekonomických a administratívnych činností na mestskom úrade.
8. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
Primátor mesta Prešov podľa § 13 ods. 4 písm. a) zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva
Stav miestnej komunikácie v časti Kúty v Prešove smeruje k riešeniu
Mestu Prešov sa v poslednom období úspešne darí priebežne vysporiadavať pozemky pod komunikáciu v mestskej časti Kúty, ktorá dlhodobo trápi jej užívateľov. Väčšina vlastníkov už podpísala kúpne zmluvy a výrazný posun prinieslo aj posledné rokovanie mestskej rady.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK