Nedeľa, 21. júl 2024
Meniny má Daniel | zajtra Magdaléna

Mesto Prešov a Prešovská univerzita v Prešove prijali memorandum o vzájomnej spolupráci

Na pôde Prešovskej univerzity v Prešove bolo podpísané memorandum o vzájomnej spolupráci medzi mestom Prešov a univerzitou. Cieľom je prehĺbiť a rozšíriť vzájomnú súčinnosť v rámci rozvoja mesta so zameraním na projekt zriadenia lekárskej fakulty.

Mesto Prešov a Prešovská univerzita v Prešove prijali MEMORANDUM O VZÁJOMNEJ SPOLUPRÁCI pri vzájomnej podpore v procese prípravy projektu zriadenia Lekárskej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove. Urobili tak s cieľom prehĺbiť a rozšíriť vzájomnú súčinnosť v rozvoji mesta Prešov, osobitne v oblasti školstva, vzdelávania, regionálneho rozvoja, spoločenského života a medzinárodnej spolupráce, rešpektujúc osobitosti poslania a postavenia oboch strán. Memorandum podpísal primátor mesta Prešov František Oľha a rektor Prešovskej univerzity v Prešove Peter Kónya.

Pôjde o spoluprácu pri vzájomnom skvalitňovaní komunikácie, výmene informácií a konštruktívnej spolupráci v procese príprav pre zriadenie lekárskej fakulty so sídlom v Prešove, pri spoločnej prezentácii a propagácii aktivít súvisiacich so zriadením lekárskej fakulty, pri zjednodušovaní administratívnych procesov pre zriadenie lekárskej fakulty spadajúcich do kompetencie mesta Prešov, pri identifikovaní vhodného priestorového zabezpečenia alebo pri všeobecnej podpore pre zriadenie lekárskej fakulty.

„Podpis tohto memoranda je vyvrcholením mimoriadne dobrých vzťahov medzi mestom Prešov a Prešovskou univerzitou v Prešove, pričom vyjadruje záujem mesta podporovať univerzitu v aktivitách, ktoré by mali viesť k vzniku lekárskej fakulty. Ako všetci vieme, situácia v zdravotníctve je komplikovaná a počty lekárov sú nízke. Práve preto je dôležité poskytnúť ďalšiu možnosť kvalitného vzdelávania pre lekárov na Slovensku s potenciálom zlepšiť súčasný stav, “ uviedol primátor mesta Prešov František Oľha.

Mohlo by Vás zaujímať
Preventívne protipožiarne kontroly v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov, že od 15. júla 2024 do 6. decembra 2024 budú podľa zákona č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi na území mesta Prešov vykonávané preventívne protipožiarne kontroly. Pracovníci vykonávajúci kontrolu sa preukážu osobitným poverením.
Dni dobrej správy v Prešove
Združenie Aglow Slovakia pozýva malých aj veľkých na Dni dobrej správy, ktoré sa uskutočnia v dňoch 23. až 27. júla v Prešove.
Špeciálne umývacie vozidlo na smetné nádoby už aj v Prešove
Technické služby mesta Prešov, a.s. pravidelne obnovujú svoj vozový park, do ktorého pribudla novinka, a to špeciálne vozidlo na umývanie nádob, a to nielen nádob na kuchynský odpad, ale aj nádob na zmesový komunálny odpad. Na Slovensku je len 10 kusov takýchto vozidiel.
14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
Primátor mesta Prešov Ing. František Oľha podľa § 13 ods. 4 písm. a) zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva
Pán Ján Slávik oslávil 104. narodeniny
24. júna 2024 sa dožil krásneho životného jubilea výnimočný pedagóg a zanietený turista, Ján Slávik. K 104. narodeninám mu všetko najlepšie a najmä veľa zdravia prišiel osobne popriať aj viceprimátor mesta Prešov Peter Krajňák.
#PrešovUnlimited: Oslava umenia a dialógu pre nádej
Delegácia vlády Katalánska v strednej Európe a mesto Prešov vás pozývajú od 17. júla do 11. augusta na jedinečný projekt kultúrnej výmeny: #PrešovUnlimited, ktorý sa uskutoční v Mestskej galérii Caraffka. Cieľom tejto iniciatívy je podporiť vzájomné porozumenie a uznanie prostredníctvom médií a dialógu, čo je metóda vyvinutá európskou umelkyňou Beate Winkler.
Prešov zdobí viac ako 10 000 letničiek a trvaliek
Prešov hrá pestrými farbami vysadených letničiek a trvaliek. Tento rok naše mesto zdobí viac ako 10 000 kusov.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK