Sobota, 23. september 2023
Meniny má Zdenka | zajtra Ľuboš, Ľubor

Dobrovoľníci v Prešove vyzbierali vyše 100 vriec odpadu

Festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti Milujem svoje mesto napísal už svoj 6. ročník. Mesto Prešov aj organizátori na spoločnom stretnutí sumarizovali priebeh festivalu a odovzdali ďakovné listy organizáciám aj jednotlivcom, ktorí sa do projektu zapojili.

Festival Milujem svoje mesto bol v roku 2023 rekordný. Zapojilo sa 3 518 dobrovoľníkov z 12 stredných škôl, 11 základných škôl, 2 materských škôl a 6 ďalších organizácií.

Dobrovoľníci sa zapojili do zbierania odpadkov, zametania chodníkov, čistenia objektov na verejných priestranstvách či vysádzania kvetov. Počas dvanástich dní trvania festivalu (22. 5. - 27. 5. 2023 a 29. 5. - 3. 6. 2023) sa podarilo vyčistiť vybrané lokality v jednotlivých mestských častiach. Počas festivalu bola v areáli MŠ Čapajevova vysadená aj pamätná lipa.

Dobrovoľníci odpracovali celkovo približne 12 300 hodín, pričom vyčíslená cena ich práce predstavovala približne 49 000 €. Na priebeh prác dohliadalo viac ako 20 koordinátorov. Spolu sa podarilo vyzbierať až 109 plných 120-litrových vriec s odpadom.

Profesor Gabriel Paľa za Platformu – Kresťania v Prešove a primátor mesta Prešov František Oľha zapojeným organizáciám osobne poďakovali a odovzdali ďakovné listy.

„Milovať znamená aj prinášať a vy ste prispeli svojím časom, svojou prácou a odhodlaním niečo zmeniť. Vďaka vám je teraz naše mesto opäť o čosi krajšie a spoločne ho môžeme posúvať ďalej. Veľmi si to vážim a všetkým vám, aj organizátorom, patrí moja obrovská vďaka, " uviedol primátor mesta Prešov František Oľha. 

„Počet účastníkov v tomto roku bol rekordný. Pomaly sa dostávame do tých čísel, ktoré sme mali pred obdobím pandémie, čo je naozaj úžasné. Osobne som veľmi rád, že si táto akcia našla pevné miesto v kalendári dobrovoľníckych činností v Prešove. Všetci, ktorí sa do projektu zapojili, tým dávajú najavo to, že im záleží na prírode a prostredí, v ktorom žijú, a tak sú dobrým príkladom aj pre ďalších mladých ľudí, " dodal Gabriel Paľa, organizátor festivalu.

Festival dobrovoľníctva „Milujem svoje mesto“ sa v Prešove organizuje pravidelne od roku 2017, s výnimkou pandemického roka 2020. Aj tentokrát bola hlavným cieľom úprava a skrášľovanie nášho mesta. Organizátorom dobrovoľníckej akcie je Platforma - Kresťania v Prešove v spolupráci s mestom Prešov a spoločnosťou Technické služby mesta Prešov, a.s..

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Helfest 2023
Prvý ročník Helfest-u sa predstavil v priestoroch prešovskej Delne. Hviezdy ako Slobodná Európa, alebo Horkíže Slíže si zahrali po boku Heleniných očí, ktoré mali aj ohňovú šou.
POKLADY REGIÓNU 2023
Druhý ročník podujatia Poklady regiónu bude opäť oslavou autenticity a aktivít lokálnych firiem a organizácií. Uskutoční sa v termíne od 22. do 24. septembra 2023.
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
Mesto Prešov informuje občanov, že od 2. októbra 2023 sa uskutoční zber objemného odpadu z domácností. Pristavených bude celkom 122 kusov veľkoobjemových kontajnerov.
Likvidácia zhabaného liehu, ktorý prepadol v prospech štátu
Colný úrad Prešov v čističke odpadových vôd v Petrovanoch pri Prešove, zničil takmer 834 litrov liehovín v rôznych spotrebiteľských baleniach, ktoré sa stali majetkom štátu. Liehoviny colný úrad zabezpečil pri výkone svojej činnosti. Časť z nich bola zhabaná v rámci daňového exekučného konania.
OZNAM: Skúška sirén 8.9.2023
Ministerstvo vnútra SR oznamuje občanom, že dňa 8.9.2023 o 12.00 hod. bude preskúšaná schopnosť prevádzky sirén na území SR.
Duálne vzdelávanie na Mestskom úrade v Prešove
Mesto Prešov rozbehlo spoluprácu v oblasti duálneho vzdelávania s Obchodnou akadémiou. Dvom študentkám bude poskytované odborné vzdelávanie v oblasti ekonomických a administratívnych činností na mestskom úrade.
Stav miestnej komunikácie v časti Kúty v Prešove smeruje k riešeniu
Mestu Prešov sa v poslednom období úspešne darí priebežne vysporiadavať pozemky pod komunikáciu v mestskej časti Kúty, ktorá dlhodobo trápi jej užívateľov. Väčšina vlastníkov už podpísala kúpne zmluvy a výrazný posun prinieslo aj posledné rokovanie mestskej rady.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK