Nedeľa, 21. júl 2024
Meniny má Daniel | zajtra Magdaléna

Prešovskí mestskí poslanci neschválili zámenu pozemkov na Magurskej ulici

Mestské zastupiteľstvo mesta Prešov sa na svojom 6. zasadnutí zaoberalo aj témou vysporiadania pozemkov na Magurskej ulici. Zasadnutiu zastupiteľstva predchádzala verejná diskusia, ktorej sa zúčastnilo viac ako 170 obyvateľov dotknutej lokality.

Prešovskí mestskí poslanci sa na 6. zasadnutí MsZ mesta Prešov v rámci majetkových prevodov zaoberali aj návrhom na schválenie majetkového prevodu - zámerom zámeny nehnuteľností spôsobom ako prípad hodný osobitného zreteľa, z dôvodu majetkovoprávneho usporiadania vlastníckych vzťahov pozemkov nachádzajúcich sa na Magurskej ulici.

Z 22 prítomných poslancov hlasovalo za prijatie uznesenia 15 poslancov, dvaja boli proti, traja sa zdržali a dvaja nehlasovali. Mestské zastupiteľstvo teda uznesenie k tomuto bodu programu neprijalo.

Zámerom investora je zámena pozemkov, s cieľom rozšíriť vjazd do podzemnej garáže, vytvoriť nové parkovacie miesta, zrekonštruovať lávku pre peších, dobudovať polyfunkčný parter s obchodnými jednotkami a obytný komplex s bytovými jednotkami v nadzemných podlažiach (byty + apartmány).

Parcely sú podľa územného plánu, územného rozhodnutia a stavebného povolenia určené na bytovú výstavbu, občiansku vybavenosť, podzemné parkovanie, vrátane obchodnej pasáže pre verejnosť.

Súčasťou budúcej výstavby má byť okrem parkovacích miest aj realizácia verejného priestoru so zeleňou, plochami oddychu a detskými ihriskami, ktorý priamo nadväzuje na „peší bulvár“ tejto časti sídliska Sekčov (od OC MAX) a prepája ho s doteraz priamo nedostupnou lávkou pre peších na ul. Ďumbierskej/Sibírskej.

Svoj názor na zámenu pozemkov mali možnosť vyjadriť aj obyvatelia dotknutej lokality, ktorí sa deň pred zasadnutím zastupiteľstva zúčastnili verejnej diskusie s vedením mesta, mestskými poslancami a vlastníkom pozemkov, spoločnosťou C-Area, a.s. Diskusie sa zúčastnilo viac ako 170 obyvateľov.

Mohlo by Vás zaujímať
Preventívne protipožiarne kontroly v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov, že od 15. júla 2024 do 6. decembra 2024 budú podľa zákona č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi na území mesta Prešov vykonávané preventívne protipožiarne kontroly. Pracovníci vykonávajúci kontrolu sa preukážu osobitným poverením.
Dni dobrej správy v Prešove
Združenie Aglow Slovakia pozýva malých aj veľkých na Dni dobrej správy, ktoré sa uskutočnia v dňoch 23. až 27. júla v Prešove.
Špeciálne umývacie vozidlo na smetné nádoby už aj v Prešove
Technické služby mesta Prešov, a.s. pravidelne obnovujú svoj vozový park, do ktorého pribudla novinka, a to špeciálne vozidlo na umývanie nádob, a to nielen nádob na kuchynský odpad, ale aj nádob na zmesový komunálny odpad. Na Slovensku je len 10 kusov takýchto vozidiel.
14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
Primátor mesta Prešov Ing. František Oľha podľa § 13 ods. 4 písm. a) zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva
Pán Ján Slávik oslávil 104. narodeniny
24. júna 2024 sa dožil krásneho životného jubilea výnimočný pedagóg a zanietený turista, Ján Slávik. K 104. narodeninám mu všetko najlepšie a najmä veľa zdravia prišiel osobne popriať aj viceprimátor mesta Prešov Peter Krajňák.
#PrešovUnlimited: Oslava umenia a dialógu pre nádej
Delegácia vlády Katalánska v strednej Európe a mesto Prešov vás pozývajú od 17. júla do 11. augusta na jedinečný projekt kultúrnej výmeny: #PrešovUnlimited, ktorý sa uskutoční v Mestskej galérii Caraffka. Cieľom tejto iniciatívy je podporiť vzájomné porozumenie a uznanie prostredníctvom médií a dialógu, čo je metóda vyvinutá európskou umelkyňou Beate Winkler.
Prešov zdobí viac ako 10 000 letničiek a trvaliek
Prešov hrá pestrými farbami vysadených letničiek a trvaliek. Tento rok naše mesto zdobí viac ako 10 000 kusov.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK