Utorok, 03. október 2023
Meniny má Stela | zajtra František

Prešovskí mestskí poslanci neschválili zámenu pozemkov na Magurskej ulici

Mestské zastupiteľstvo mesta Prešov sa na svojom 6. zasadnutí zaoberalo aj témou vysporiadania pozemkov na Magurskej ulici. Zasadnutiu zastupiteľstva predchádzala verejná diskusia, ktorej sa zúčastnilo viac ako 170 obyvateľov dotknutej lokality.

Prešovskí mestskí poslanci sa na 6. zasadnutí MsZ mesta Prešov v rámci majetkových prevodov zaoberali aj návrhom na schválenie majetkového prevodu - zámerom zámeny nehnuteľností spôsobom ako prípad hodný osobitného zreteľa, z dôvodu majetkovoprávneho usporiadania vlastníckych vzťahov pozemkov nachádzajúcich sa na Magurskej ulici.

Z 22 prítomných poslancov hlasovalo za prijatie uznesenia 15 poslancov, dvaja boli proti, traja sa zdržali a dvaja nehlasovali. Mestské zastupiteľstvo teda uznesenie k tomuto bodu programu neprijalo.

Zámerom investora je zámena pozemkov, s cieľom rozšíriť vjazd do podzemnej garáže, vytvoriť nové parkovacie miesta, zrekonštruovať lávku pre peších, dobudovať polyfunkčný parter s obchodnými jednotkami a obytný komplex s bytovými jednotkami v nadzemných podlažiach (byty + apartmány).

Parcely sú podľa územného plánu, územného rozhodnutia a stavebného povolenia určené na bytovú výstavbu, občiansku vybavenosť, podzemné parkovanie, vrátane obchodnej pasáže pre verejnosť.

Súčasťou budúcej výstavby má byť okrem parkovacích miest aj realizácia verejného priestoru so zeleňou, plochami oddychu a detskými ihriskami, ktorý priamo nadväzuje na „peší bulvár“ tejto časti sídliska Sekčov (od OC MAX) a prepája ho s doteraz priamo nedostupnou lávkou pre peších na ul. Ďumbierskej/Sibírskej.

Svoj názor na zámenu pozemkov mali možnosť vyjadriť aj obyvatelia dotknutej lokality, ktorí sa deň pred zasadnutím zastupiteľstva zúčastnili verejnej diskusie s vedením mesta, mestskými poslancami a vlastníkom pozemkov, spoločnosťou C-Area, a.s. Diskusie sa zúčastnilo viac ako 170 obyvateľov.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Helfest 2023
Prvý ročník Helfest-u sa predstavil v priestoroch prešovskej Delne. Hviezdy ako Slobodná Európa, alebo Horkíže Slíže si zahrali po boku Heleniných očí, ktoré mali aj ohňovú šou.
POKLADY REGIÓNU 2023
Druhý ročník podujatia Poklady regiónu bude opäť oslavou autenticity a aktivít lokálnych firiem a organizácií. Uskutoční sa v termíne od 22. do 24. septembra 2023.
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
Mesto Prešov informuje občanov, že od 2. októbra 2023 sa uskutoční zber objemného odpadu z domácností. Pristavených bude celkom 122 kusov veľkoobjemových kontajnerov.
OZNAM: Skúška sirén 8.9.2023
Ministerstvo vnútra SR oznamuje občanom, že dňa 8.9.2023 o 12.00 hod. bude preskúšaná schopnosť prevádzky sirén na území SR.
Duálne vzdelávanie na Mestskom úrade v Prešove
Mesto Prešov rozbehlo spoluprácu v oblasti duálneho vzdelávania s Obchodnou akadémiou. Dvom študentkám bude poskytované odborné vzdelávanie v oblasti ekonomických a administratívnych činností na mestskom úrade.
8. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
Primátor mesta Prešov podľa § 13 ods. 4 písm. a) zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva
Stav miestnej komunikácie v časti Kúty v Prešove smeruje k riešeniu
Mestu Prešov sa v poslednom období úspešne darí priebežne vysporiadavať pozemky pod komunikáciu v mestskej časti Kúty, ktorá dlhodobo trápi jej užívateľov. Väčšina vlastníkov už podpísala kúpne zmluvy a výrazný posun prinieslo aj posledné rokovanie mestskej rady.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK