Sobota, 23. september 2023
Meniny má Zdenka | zajtra Ľuboš, Ľubor

Mesto Prešov sa zapojilo do výzvy o poskytnutie dotácie na obnovu pôvodného areálu skateparku na Baštovej ulici

Skatepark na Baštovej ulici v Prešove by sa mohol už čoskoro dočkať obnovy. Mesto sa zapojilo do výzvy pre regionálny rozvoj z dielne Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) na poskytnutie dotácie pre projekt „POHYBOM K SPÁJANIU KOMUNÍT“ – MULTIŠPORTOVÁ ZÓNA, PREŠOV.

Projektom „POHYBOM K SPÁJANIU KOMUNÍT" - MULTIŠPORTOVÁ ZÓNA, PREŠOV, zameraným na realizáciu aktivít v oblasti podpory regionálneho rozvoja, by mesto získalo jedinečný priestor, ktorý by bol jediný svojho druhu v Prešove a širokom okolí.

Hlavným cieľom projektu je prepájať rôzne komunity prostredníctvom pohybu revitalizáciou pôvodného areálu skateparku na Baštovej ulici. Obnovou územia a doplnením športových a oddychových funkcií pre všetky vekové kategórie obyvateľov mesta Prešov a blízkeho okolia, vznikne multišportová zóna pre komunity rôzneho veku aj záujmov.

Zámerom je oprava a prestavba jestvujúceho areálu skateparku za účelom jeho obnovy, doplnenia zelených plôch a funkcií aktívneho oddychu (wallbouldering – lezenie, parkúrové prvky či prvky ihriska), s možnosťou využitia aj zraniteľnejšími skupinami obyvateľstva (seniori, občania s telesným znevýhodnením a pod.). Urbanisticko-architektonické riešenie projektu vyplýva z celkovej urbanistickej koncepcie mesta a je v súlade s územným plánom mesta.

V časti na „neskejtové“ využitie bude vytvorená plocha pre ostatné aktivity, a to predovšetkým workout zóny, rozdelené na jednotlivé vekové kategórie. V areáli budú umiestnené aj prvky drobnej architektúry, predovšetkým lavičky, odpadkové koše a stojany na bicykle.

Pridaním smart automatov na výpožičku športového náčinia a spoločenských hier, doplnením trávnatých plôch a výsadbou vzrastlej zelene sa zabezpečí aj „nešportové“ využitie areálu.

„Som rád, že mesto Prešov je v poslednom období veľmi úspešné v projektoch, ktoré sa zameriavajú na rozvoj verejných priestranstiev so zameraním na zeleň, vodozádržné opatrenia, ale zároveň aj prispôsobovanie týchto priestranstiev potrebám mladých ľudí so zameraním na športové aktivity a na oddych. V prípade, že budeme s projektom úspešní, obnova pôvodného areálu skateparku by bola jedným z príkladov vydareného využitia priestoru, ktorý dlhodobo chátral a ktorého revitalizácia by priniesla obrovské benefity pre mládež, no takisto aj všetkým ostatným skupinám obyvateľstva, ktoré by sa mohli stretávať nielen pri športových aktivitách. Našou víziou je vytvorenie zóny, kde môže príjemné popoludnie stráviť či už celá rodina alebo partia priateľov bez ohľadu na vek, a tým zároveň sieťovať rôzne komunity, ako určitú platformu pre ďalší rozvoj mesta, “ uviedol primátor mesta Prešov František Oľha.

Realizáciou tohto projektu mesto reflektuje na dlhodobé požiadavky komunity skejterov na obnovu priestoru a zároveň aj požiadavky ostatných obyvateľov či škôl a školských zariadení na vytvorenie komunitného priestoru na nielen športové aktivity v centre mesta.

Tento projekt má slúžiť jednak pre zatraktívnenie danej lokality, no predovšetkým pre oživenie a rozvoj daného územia, s cieľom dosiahnuť jeho aktívne využívanie širokou verejnosťou. V prípade, že bude mesto Prešov vo výzve MIRRI SR úspešné, s realizáciou by sa mohlo začať koncom jesene 2023.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Helfest 2023
Prvý ročník Helfest-u sa predstavil v priestoroch prešovskej Delne. Hviezdy ako Slobodná Európa, alebo Horkíže Slíže si zahrali po boku Heleniných očí, ktoré mali aj ohňovú šou.
POKLADY REGIÓNU 2023
Druhý ročník podujatia Poklady regiónu bude opäť oslavou autenticity a aktivít lokálnych firiem a organizácií. Uskutoční sa v termíne od 22. do 24. septembra 2023.
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
Mesto Prešov informuje občanov, že od 2. októbra 2023 sa uskutoční zber objemného odpadu z domácností. Pristavených bude celkom 122 kusov veľkoobjemových kontajnerov.
Likvidácia zhabaného liehu, ktorý prepadol v prospech štátu
Colný úrad Prešov v čističke odpadových vôd v Petrovanoch pri Prešove, zničil takmer 834 litrov liehovín v rôznych spotrebiteľských baleniach, ktoré sa stali majetkom štátu. Liehoviny colný úrad zabezpečil pri výkone svojej činnosti. Časť z nich bola zhabaná v rámci daňového exekučného konania.
OZNAM: Skúška sirén 8.9.2023
Ministerstvo vnútra SR oznamuje občanom, že dňa 8.9.2023 o 12.00 hod. bude preskúšaná schopnosť prevádzky sirén na území SR.
Duálne vzdelávanie na Mestskom úrade v Prešove
Mesto Prešov rozbehlo spoluprácu v oblasti duálneho vzdelávania s Obchodnou akadémiou. Dvom študentkám bude poskytované odborné vzdelávanie v oblasti ekonomických a administratívnych činností na mestskom úrade.
Stav miestnej komunikácie v časti Kúty v Prešove smeruje k riešeniu
Mestu Prešov sa v poslednom období úspešne darí priebežne vysporiadavať pozemky pod komunikáciu v mestskej časti Kúty, ktorá dlhodobo trápi jej užívateľov. Väčšina vlastníkov už podpísala kúpne zmluvy a výrazný posun prinieslo aj posledné rokovanie mestskej rady.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK