Piatok, 14. jún 2024
Meniny má Vasil | zajtra Vít

Uzávierka Solivarskej ulice od 1. júla 2023

AKTUALIZÁCIA 17.7.2023: Od pondelka 17. júla 2023 je uzávierka Solivarskej ulice ukončená. MHD sa vracia do pôvodného režimu premávky po Solivarskej ulici, všetky linky budú premávať po pôvodných trasách.

MHD bude premávať v štandardnom režime podľa cestovného poriadku pre Pracovný deň - prázdniny. Prosíme cestujúcich, aby sledovali stredný stĺpec v cestovných poriadkoch na zastávkach MHD.


---

AKTUALIZÁCIA 7.7.2023: Výluka na Solivarskej ulici pokračuje aj v ďalšom týždni.

Z dôvodu výskytu nepredvídateľných skutočností na stavbe mosta na Solivarskej ulici (nevhodné podložie) zhotoviteľ stavby nemôže zabezpečiť spustenie premávky do 9. júla 2023.

Uzávierka Solivarskej ulice, vrátane výluky MHD, bude preto trvať aj naďalej, a to v rovnakej podobe ako doposiaľ, až do odvolania.

DPMP, a.s. prosí všetkých cestujúcich, aby pozorne sledovali informácie o zmenách v MHD.

Správu budeme aktualizovať.

---

Od soboty 1. júla do nedele 9. júla 2023 bude uzavretý most ponad rieku Sekčov. Mesto Prešov vodičov upozorňuje na zmenu organizácie dopravy v tejto lokalite a zmeny v premávke liniek MHD.

Od 1. do 9. júla 2023 bude Solivarská ulica v Prešove uzavretá, a to v úseku od križovatky s ulicou Ku Škáre po vjazd ku zberných surovinám.

Dôvodom uzávierky je demolácia pôvodného mostného objektu a prípravných prác pre spustenie premávky po novom mostnom objekte na Solivarskej ulici.

Pre vnútromestskú tranzitnú dopravu nebude Solivarská ulica prejazdná v úseku od okružnej križovatky na Východnej ulici po križovatku s ulicami Arm. gen. Svobodu a Švábska.

Prístup pre obyvateľov a rezidentov do oblasti ulíc Okrajová, Kraskova č. 1, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12 a 14, a Solivarská č. 1, 2, 2A, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 10A, 11, 12, 13, 14A, 14B, 14C, 14D, 14F, 14G, 14H, 14I, 14K, 14L, 15, 17, 17A, 19, 19A a 21 bude možný len pravostranným vjazdom z ulice Arm. gen. L. Svobodu a pravostranným výjazdom na Švábsku ulicu. Do tejto oblasti sa nebude možné dostať ľavým odbočením zo Švábskej ulice a priamym smerom so Solivarskej ulice (zo smeru od Dulovej Vsi), zároveň sa z tejto oblasti nebude dať odbočiť doľava na ulicu Arm. gen. Svobodu a ísť rovno na Solivarskú (smerom na Dulovu Ves).

Pre zlepšenie plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky dôjde k zmene organizácie dopravy na križovatke Solivarská – Arm. gen. L. Svobodu – Švábska. Hlavná cesta bude v priamom smere Švábska – Arm. gen. Svobodu a dôjde k uzavretiu ľavého odbočenia zo Solivarskej ulice na Švábsku ulicu. Po celý čas uzávierky bude na vyššie uvedenej križovatke cestná svetelná signalizácia vypnutá. Premávka sa bude riadiť dočasným dopravným značením, prípadne bude riadená políciou.

Mesto Prešov prosí vodičov a všetkých účastníkov cestnej premávky o zvýšenú opatrnosť pri prechádzaní daným úsekom, o trpezlivosť, rešpektovanie dočasného dopravného značenia a pokynov polície.

Zmeny sa dotknú aj premávky liniek MHD:

linky 4 a 8 budú odklonené cez Šváby, v pracovných dňoch je nutný prestup na Železničnej stanici;
linky 1 a 46 budú smerom do mesta odklonené cez Sekčov a Rusínsku ulicu, smerom na Solivar pôjdu cez Košickú ul. a Šváby;
linky 28 a 45 budú obojsmerne odklonené cez Košickú ul. a obslúžia náhradnú zastávku Švábska, železiarstvo. Zastávky Lomnická a Švábska neobslúžia;
linka 38 bude v pracovných dňoch skrátená na úsek Sídlisko III - Železničná stanica z dôvodu nedostatku autobusov. Cez víkendy a sviatky pôjde v celej trase Sídlisko III - Sibírska cez Šváby;
linka 39 pôjde smerom na Šváby cez Rusínsku ul. a Sekčov,
zastávka MHD Škára nebude vôbec obsluhovaná;
zastávku MHD Železničná stanica smerom do mesta neobslúžia linky 1 a 46;
linky 4 a 8 na obchádzke zastavia obojsmerne na zastávkach MHD Lomnická a Švábska;
linky 1 a 46 na obchádzke zastavia na zastávka MHD Lesnícka, P. Horova, M. Benku a Rusínska;
linka 39 zastaví smerom na Šváby na zastávkach Rusínska, M. Benku, P. Horova a Lesnícka, neobslúži zastávku Železničná stanica smerom na Šváby;
spojenie sídliska Šváby a Sekčov zabezpečia linky 4, 8, 10, 19, 39 (jednosmerne) a cez voľné dni aj linka 38;
spojenie Železničnej stanice, centra mesta a Švábov zabezpečia primárne linky 4 a 8 a okrajovo linky 28 a 45;
spojenie sídliska Sekčov a Železničnej stanice zabezpečia linky 4, 8 a cez voľné dni aj linka 38, avšak všetky s obchádzkou cez Šváby.

Potrebné informácie sú k dispozícii aj na webe dpmp.sk, na označníkoch dotknutých zastávok MHD a v LCD monitoroch vozidiel. Vo vozidlách MHD bude nahraný nový softvér, všetky obsluhované zastávky na obchádzkových trasách budú vo vozidlách zahlásené a zobrazené na informačných tabuliach.

Mohlo by Vás zaujímať
Dôjde k uzávierke Vajanského a čiastočnej uzávierke Lesíku delostrelcov
Z dôvodu odstránenia havarijného stavu kanalizácie na uliciach Lesík delostrelcov a Vajanského dôjde od 4. 6. 2024 (od 8:00 hod.) do 30. 6. 2024 k celkovej uzávierke Vajanského ulice a čiastočnej uzávierke na ulici Lesík delostrelcov.
Na cestách pribudnú od 27.5. dve obmedzenia
Prešovčania sa musia od pondelka 27. mája 2024 pripraviť na dve dočasné obmedzenia. Jedno pribudne na Levočskej ulici a práce obmedzia dopravu aj na ulici Zborovská.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK