Sobota, 23. september 2023
Meniny má Zdenka | zajtra Ľuboš, Ľubor

Blíži sa sviatok šachistov, rekordný PREŠOV OPEN 2023

Obľúbený šachový turnaj Prešov Open 2023 napíše v dňoch 3. - 6. augusta už svoj 16. ročník. Chystá sa rekordná účasť šachistov zo Slovenska i zahraničia.

Medzinárodný šachový turnaj Prešov Open 2023 sa uskutoční v dňoch 3. - 6. augusta 2023 v Hoteli Senátor na Hlavnej 67 v Prešove. Podľa doterajších prihlášok sa črtá rekordná účasť i doteraz najkvalitnejšie obsadenie v histórii turnaja.

Prihlásených je už celkovo takmer 100 hráčov, čo znamená rekordnú účasť v doterajšej histórii turnaja.

Vysokú športovú úroveň potvrdzuje aj obsadenie troch hodnotených kategórii. V najvyššej kategórii, s ELOm nad 2000 je prihlásených 17 hráčov, z toho traja nad 2300 ELO. Nechýba tu ani domáci matador, GM (veľmajster) Mikuláš Maník, či mladí šachisti z východného Slovenska, Marek Ihnát z Michaloviec, Michal Verbovský (ŠK Sabinov) i ďalší Prešovčan Adam Novotný. Účasť prisľúbili aj predošlí víťazi Peter Orosi z Bratislavy či Richard Kasperek z Poľska, o prvenstvo sa určite pobijú aj ďalší kvalitní poľskí hráči FM Marcin Steczek, Bartolomej Rog i najvyššie nasadený Ján Smolen z Podhájskej.

V ďalšej kategórii – ELO 1801 až 2000 sa zišla tiež výborná konkurencia 20 hráčov, v najnižšej do 1800 ELO bude súťažiť 60 hráčov. Turnaj má aj vysokú zahraničnú účasť, 29 prihlásených z Poľska, dvaja z Ukrajiny a jeden z Českej republiky.

Podujatie má 7 kôl. Dopoludňajšie kolá sa uskutočnia o 9.00/10.00 hod. , popoludňajšie o 15.00/16.00 hod. Súčasťou podujatia bude aj bleskový turnaj v piatok, 4.8.2023 so začiatkom cca o 19.00 hod. , na ktorý je vstup voľný.

Celý turnaj organizujú šachoví zanietenci z klubu PŠK Tatran DASON Prešov pod záštitou Františka Oľhu, primátora mesta Prešov.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Helfest 2023
Prvý ročník Helfest-u sa predstavil v priestoroch prešovskej Delne. Hviezdy ako Slobodná Európa, alebo Horkíže Slíže si zahrali po boku Heleniných očí, ktoré mali aj ohňovú šou.
POKLADY REGIÓNU 2023
Druhý ročník podujatia Poklady regiónu bude opäť oslavou autenticity a aktivít lokálnych firiem a organizácií. Uskutoční sa v termíne od 22. do 24. septembra 2023.
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
Mesto Prešov informuje občanov, že od 2. októbra 2023 sa uskutoční zber objemného odpadu z domácností. Pristavených bude celkom 122 kusov veľkoobjemových kontajnerov.
Likvidácia zhabaného liehu, ktorý prepadol v prospech štátu
Colný úrad Prešov v čističke odpadových vôd v Petrovanoch pri Prešove, zničil takmer 834 litrov liehovín v rôznych spotrebiteľských baleniach, ktoré sa stali majetkom štátu. Liehoviny colný úrad zabezpečil pri výkone svojej činnosti. Časť z nich bola zhabaná v rámci daňového exekučného konania.
OZNAM: Skúška sirén 8.9.2023
Ministerstvo vnútra SR oznamuje občanom, že dňa 8.9.2023 o 12.00 hod. bude preskúšaná schopnosť prevádzky sirén na území SR.
Duálne vzdelávanie na Mestskom úrade v Prešove
Mesto Prešov rozbehlo spoluprácu v oblasti duálneho vzdelávania s Obchodnou akadémiou. Dvom študentkám bude poskytované odborné vzdelávanie v oblasti ekonomických a administratívnych činností na mestskom úrade.
Stav miestnej komunikácie v časti Kúty v Prešove smeruje k riešeniu
Mestu Prešov sa v poslednom období úspešne darí priebežne vysporiadavať pozemky pod komunikáciu v mestskej časti Kúty, ktorá dlhodobo trápi jej užívateľov. Väčšina vlastníkov už podpísala kúpne zmluvy a výrazný posun prinieslo aj posledné rokovanie mestskej rady.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK