Nedeľa, 14. júl 2024
Meniny má Kamil | zajtra Henrich

Blíži sa sviatok šachistov, rekordný PREŠOV OPEN 2023

Obľúbený šachový turnaj Prešov Open 2023 napíše v dňoch 3. - 6. augusta už svoj 16. ročník. Chystá sa rekordná účasť šachistov zo Slovenska i zahraničia.

Medzinárodný šachový turnaj Prešov Open 2023 sa uskutoční v dňoch 3. - 6. augusta 2023 v Hoteli Senátor na Hlavnej 67 v Prešove. Podľa doterajších prihlášok sa črtá rekordná účasť i doteraz najkvalitnejšie obsadenie v histórii turnaja.

Prihlásených je už celkovo takmer 100 hráčov, čo znamená rekordnú účasť v doterajšej histórii turnaja.

Vysokú športovú úroveň potvrdzuje aj obsadenie troch hodnotených kategórii. V najvyššej kategórii, s ELOm nad 2000 je prihlásených 17 hráčov, z toho traja nad 2300 ELO. Nechýba tu ani domáci matador, GM (veľmajster) Mikuláš Maník, či mladí šachisti z východného Slovenska, Marek Ihnát z Michaloviec, Michal Verbovský (ŠK Sabinov) i ďalší Prešovčan Adam Novotný. Účasť prisľúbili aj predošlí víťazi Peter Orosi z Bratislavy či Richard Kasperek z Poľska, o prvenstvo sa určite pobijú aj ďalší kvalitní poľskí hráči FM Marcin Steczek, Bartolomej Rog i najvyššie nasadený Ján Smolen z Podhájskej.

V ďalšej kategórii – ELO 1801 až 2000 sa zišla tiež výborná konkurencia 20 hráčov, v najnižšej do 1800 ELO bude súťažiť 60 hráčov. Turnaj má aj vysokú zahraničnú účasť, 29 prihlásených z Poľska, dvaja z Ukrajiny a jeden z Českej republiky.

Podujatie má 7 kôl. Dopoludňajšie kolá sa uskutočnia o 9.00/10.00 hod. , popoludňajšie o 15.00/16.00 hod. Súčasťou podujatia bude aj bleskový turnaj v piatok, 4.8.2023 so začiatkom cca o 19.00 hod. , na ktorý je vstup voľný.

Celý turnaj organizujú šachoví zanietenci z klubu PŠK Tatran DASON Prešov pod záštitou Františka Oľhu, primátora mesta Prešov.

Mohlo by Vás zaujímať
Nové parkoviská a cyklochodník na Solivare
Na Solivare mesto odovzdalo do užívania 46 nových parkovacích miest pri bytovkách na Lesníckej ulici zo 60-tych rokov, ku ktorým parkovacie miesta nikdy neboli dobudované. V rovnaký deň mesto Prešov odštartovalo aj výstavbu nového cyklochodníka na uliciach Zlatobanská a Pod Hrádkom na Solivare.
Výluka dopravy počas konania Dní mesta Prešov
14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
Primátor mesta Prešov Ing. František Oľha podľa § 13 ods. 4 písm. a) zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva
Mesto vyhlasuje verejnú súťaž na zastávkové prístrešky MHD
Prešovská radnica spúšťa obchodnú verejnú súťaž na nájomcu pozemkov pod zastávkovými prístreškami MHD. Ide o pozemky pod 105 prístreškami a 52 kusov samostatne stojacich reklamných prvkov, takzvaných citylightov. Súťaž má priniesť najvýhodnejší návrh na uzatvorenie zmluvy o nájme na najbližších 15 rokov.
Pán Ján Slávik oslávil 104. narodeniny
24. júna 2024 sa dožil krásneho životného jubilea výnimočný pedagóg a zanietený turista, Ján Slávik. K 104. narodeninám mu všetko najlepšie a najmä veľa zdravia prišiel osobne popriať aj viceprimátor mesta Prešov Peter Krajňák.
#PrešovUnlimited: Oslava umenia a dialógu pre nádej
Delegácia vlády Katalánska v strednej Európe a mesto Prešov vás pozývajú od 17. júla do 11. augusta na jedinečný projekt kultúrnej výmeny: #PrešovUnlimited, ktorý sa uskutoční v Mestskej galérii Caraffka. Cieľom tejto iniciatívy je podporiť vzájomné porozumenie a uznanie prostredníctvom médií a dialógu, čo je metóda vyvinutá európskou umelkyňou Beate Winkler.
Prešov zdobí viac ako 10 000 letničiek a trvaliek
Prešov hrá pestrými farbami vysadených letničiek a trvaliek. Tento rok naše mesto zdobí viac ako 10 000 kusov.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK