Utorok, 03. október 2023
Meniny má Stela | zajtra František

Zastávka 1. trolejbusovej linky v Prešove je v novom šate

Pracovníci DPMP, a.s. osadili na konečnej zastávke Solivar označník s maľovanou mapou areálu bývalej Soľnej bane.

Na zastávke Solivar je osadený označník v historickom štýle. Okrem cestovného poriadku a dôležitých informácií z prepravy obsahuje aj maľovanú mapu areálu bývalej Soľnej bane, ktorú vytvorilo Múzeum Solivar.

Konečná zastávka Solivar má veľký historický význam - je to konečná zastávka prvej prešovskej trolejbusovej linky, teda linky 1, ktorá je v nepretržitej prevádzke od roku 1962.

V pamiatkovej zóne Soľná baňa sa navyše už 2. septembra 2023 uskutoční 5. ročník obľúbeného Dňa soli, na ktorý vás srdečne pozývame.

Mohlo by Vás zaujímať
Nechajte auto doma, štartuje Európsky týždeň mobility 2023
Mesto Prešov sa aj v roku 2023 zapája do kampane Európsky týždeň mobility, ktorá sa uskutoční od 16. do 22. septembra.
Cyklistické preteky Okolo Slovenska uzavrú Hlavnú ulicu
Mesto Prešov informuje občanov o krátkodobej uzávierke Hlavnej ulice vo štvrtok 14. septembra 2023 z dôvodu štartu cyklistických pretekov Okolo Slovenska.
Slovenská ulica bude čiastočne uzavretá
Mesto Prešov informuje vodičov, že v termíne od 18. do 19. septembra 2023 bude Slovenská ulica čiastočne uzavretá.
Školské spoje MHD sa vracajú na prešovské cesty
Letné prázdniny sa pomaly končia aj pre linky MHD. Od pondelka 4. septembra 2023 budú všetky linky MHD premávať v pracovných dňoch podľa cestovného poriadku pre "Pracovný deň - školský". Zároveň bude obnovená premávka školských spojov.
Čiastočná uzávierka križovatky ulíc 17. novembra a Kúpeľná (I. etapa)
Z dôvodu rekonštrukcie križovatky ulíc 17. novembra a Kúpeľná, a s tým spojenej výstavby dlhého priečneho prahu, dôjde od 13. 9. 2023 k čiastočnej uzávierke tohto križovatkového priestoru a zmene organizácie dopravy v danej lokalite.
Severná ulica a Ul. 17. novembra budú čiastočne uzavreté
Mesto Prešov informuje vodičov, že ulica Severná a Ul. 17. novembra budú pre plánované výkopové práce čiastočne uzavreté.
Priemyselný závod BOSCH bude obsluhovaný MHD
Spoločnosť BOSCH postupne spúšťa výrobu vo svojom novom priemyselnom závode v južnej časti Prešova na ceste do obce Záborské. Dopravný podnik mesta Prešov v spolupráci so spoločnosťou BOSCH a mestom Prešov zavádza obsluhu tohto závodu mestskou hromadnou dopravou.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK