Štvrtok, 24. október 2019
Meniny má Kvetoslava | zajtra Aurel

Prerokujú opäť EuroMax?

Najbližšie zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Prešove, ktoré sa uskutoční v pondelok 25. septembra od 11. hodiny, má skutočne bohatý program, ktorý tvorí spolu 24 rokovacích bodov.

Primátor M. Benč predloží na zasadnutie MsZ dôvodovú  správu o nepodpísaní uznsenia o odpredaji pozemkov na Sečove

Mestskí poslanci sa na zasadnutí budú okrem iného venovať aj správe o plnení rozpočtu mesta i investičnej výstavby za 1. polrok, transformácii Mestskej správy služieb, výsledkom konrol hlavného kontrolóra mesta, stavu zabezpečovania priemyselných parkov, ale aj návrhu na priznanie odmien pre primátora, jeho zástupcov a hlavného kontrolóra za prvých šesť mesiacov tohto roka. Poslancom sa ale na stôl dostane aj dôvodová správa primátora mesta o nepodpísaní uznesenia o odkúpení pozemkov na Sekčove pre firmu EuroMax Trnava, ktorá chce na území medzi Billou a Hypernovou vystavať zábavno-obchodné centrum. „Nie celkom sme postupovali tak, ako sme mohli, keď sme sa jednému zo záujemcov nedovolili zúčastniť súťaže. Nevidel som dôvod, prečo by architekti nemohli posúdiť aj ponuku tejto firmy, preto som uznesenie nepodpísal .Ťažko sa totiž zdôvodňuje politickým oponentom i obyvateľom mesta, keď vás obvinia, že ste niečo predali o 10 miliónov lacnejšie. To by mohlo zaváňať klientelizmom a takýmto veciam sa snažím radnicu i seba uchrániť,“ vysvetlil dôvod vtedajšieho rozhodnutia prešovský primátor Milan Benč. „Teraz už máme posúdený aj tento návrh a poslanci o ňom budú môcť opäť obnoviť rokovanie,“ dodal s tým, že napriek výhodnejšej cenovej ponuke ďalšieho záujemcu o odkúpenie lukratívnych pozemkov, je za pôvodne navrhovaný odpredaj, ktorý ponúka lepšie architektonicko-urbanistické riešenie Sekčova.
(ik)

Súvisiace články
1.8.2006 Mimoriadna rada o pozemkoch na Sekčove 27.7.2006 Uznesenie o predaji pozemku prešovský primátor nepodpíše 27.7.2006 Prešovskí poslanci hlasovali za nevýhodnejšiu ponuku 21.4.2006 Mesto sa s predajom pozemkov neponáhľa 21.4.2006 Na Sekčove chcú postaviť obchodno-zábavné centrum
Mohlo by Vás zaujímať
Veľké zmeny na prešovských parkoviskách uľahčia Prešovčanom život
Obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov čakajú o niekoľko mesiacov historicky najväčšie zmeny v oblasti parkovania vozidiel. Mesto zadefinovalo nové pravidlá týkajúce sa systému parkovania vo všeobecne záväznom nariadení, ktoré vstúpi do platnosti 1. júla 2020.
Nedostatočný dialóg s občanmi.
Prešovská participatívna platforma – projekt vzájomnej spolupráce občanov, poslancov a úradníkov MsÚ má za sebou komunitný prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť postoj obyvateľov a obyvateliek k mestskej administratíve i práci poslancov a poslankýň.
Matej Krajňák z Junioru Prešov začína byť európskou špičkou vo svojej kategórií
Začiatok sezóny začali PRESOV KARATE KIDS svetelnou rýchlosťou. Prvou ťažkou skúškou, bola súťaž ZÁHREB CUP 2019 v Chorvátsku, konaná dňa 08.09.2019. Na danej medzinárodnej súťaži v chorvátskom ZÁHREBE, reprezentovala Prešov štvorica PRESOV KARATE KIDS, a to Matej Krajňák, Veronika Jalowiczorová, Michaela Bryndzová a Alexandra Šofraneková.
Mimoriadne nadané deti sa stretli na logickom sústredení
K obľúbeným patria stretnutia nadaných detí pod záštitou celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným. Tohtoročného logického sústredenia nadaných sa zúčastnili školáci z Prešova a Spišskej Novej Vsi.
FOTO: Night City Lear Run
Night city run v Prešove, ktorý sa konal 29.09.2019! A my vám prinášame atmosféru v podobe fotoreportu!
Festival architektúry a dizajnu 2019 úspešne odštartoval
V stredu úspešne odštartoval 4. ročník Festivalu architektúry a dizajnu (FEAD) 2019. Výstavy, prezentácie a bohatý sprievodný program prebiehajú v termíne od 25. do 27. septembra 2019 na Hlavnej ulici v priestore pred Šarišskou galériou, v Divadle Jonáša Záborského, v Krajskom pamiatkovom úrade, v historickej budove Skladu soli a v obľúbených prešovských kaviarňach.
2. ročník Šarišského hackathonu odštartuje 4. októbra
IT nadšenci si už po druhý raz zmerajú sily na Šarišskom hackathone. Niekoľko desiatok mladých programátorov bude vyvíjať aplikácie a vytvárať inteligentné riešenia pre mesto Prešov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.