Utorok, 02. jún 2020
Meniny má Xénia, Oxana | zajtra Karolína

Prerokujú opäť EuroMax?

Najbližšie zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Prešove, ktoré sa uskutoční v pondelok 25. septembra od 11. hodiny, má skutočne bohatý program, ktorý tvorí spolu 24 rokovacích bodov.

Primátor M. Benč predloží na zasadnutie MsZ dôvodovú  správu o nepodpísaní uznsenia o odpredaji pozemkov na Sečove

Mestskí poslanci sa na zasadnutí budú okrem iného venovať aj správe o plnení rozpočtu mesta i investičnej výstavby za 1. polrok, transformácii Mestskej správy služieb, výsledkom konrol hlavného kontrolóra mesta, stavu zabezpečovania priemyselných parkov, ale aj návrhu na priznanie odmien pre primátora, jeho zástupcov a hlavného kontrolóra za prvých šesť mesiacov tohto roka. Poslancom sa ale na stôl dostane aj dôvodová správa primátora mesta o nepodpísaní uznesenia o odkúpení pozemkov na Sekčove pre firmu EuroMax Trnava, ktorá chce na území medzi Billou a Hypernovou vystavať zábavno-obchodné centrum. „Nie celkom sme postupovali tak, ako sme mohli, keď sme sa jednému zo záujemcov nedovolili zúčastniť súťaže. Nevidel som dôvod, prečo by architekti nemohli posúdiť aj ponuku tejto firmy, preto som uznesenie nepodpísal .Ťažko sa totiž zdôvodňuje politickým oponentom i obyvateľom mesta, keď vás obvinia, že ste niečo predali o 10 miliónov lacnejšie. To by mohlo zaváňať klientelizmom a takýmto veciam sa snažím radnicu i seba uchrániť,“ vysvetlil dôvod vtedajšieho rozhodnutia prešovský primátor Milan Benč. „Teraz už máme posúdený aj tento návrh a poslanci o ňom budú môcť opäť obnoviť rokovanie,“ dodal s tým, že napriek výhodnejšej cenovej ponuke ďalšieho záujemcu o odkúpenie lukratívnych pozemkov, je za pôvodne navrhovaný odpredaj, ktorý ponúka lepšie architektonicko-urbanistické riešenie Sekčova.
(ik)

Súvisiace články
1.8.2006 Mimoriadna rada o pozemkoch na Sekčove 27.7.2006 Uznesenie o predaji pozemku prešovský primátor nepodpíše 27.7.2006 Prešovskí poslanci hlasovali za nevýhodnejšiu ponuku 21.4.2006 Mesto sa s predajom pozemkov neponáhľa 21.4.2006 Na Sekčove chcú postaviť obchodno-zábavné centrum
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Chystáte sa zapísať dieťa do materskej školy?
Mesto Prešov zverejňuje informácie k podávaniu žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2020/2021.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Prešovčania si môžu oddýchnuť na obnovených lavičkách v centre mesta
Mesto Prešov obnovuje na pešej zóne lavičky určené na oddych pre Prešovčanov i tých, ktorí naše mesto navštívia počas blížiacej sa letnej sezóny.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.