Nedeľa, 24. september 2023
Meniny má Ľuboš, Ľubor | zajtra Vladislav

Odpočítavanie sa začalo! Už túto sobotu sa po prvýkrát v histórii uskutoční HELFEST.

Novučičký multižánrový hudobný festival HELFEST sa na letnom kúpalisku Delňa v Prešove, uskutoční už 2.9.2023. Kapela Heľenine Oči pre návštevníkov pripravila bohatý, nie len hudobný program!

Brány prešovskej Delne sa pre návštevníkov HELFESTU, ktorý svoju premiéru zažije už 2. septembra 2023, otvoria už hodinu po pravom poludní a zábava potrvá až do skorých ranných hodín nasledujúceho dňa.

Diváci si užijú desiatky hudobných vystúpení. Špeciálnu show ponúknu organizátori udalosti – kapela HEĽENINE OČI, zahrajú i ZDOB SI ZDUB z Moldavska, americko-česká legenda N. O. H. A, ale aj chalani z HORKÝŽE SLÍŽE. Rumunské zastúpenie bude v podaní DIRTY SHIRT & TRANSYLVYNIAN FOLKCORE ORCHESTRA. Slovenské reggae zahrajú MEDIAL BANANA, tvrdšiu muziku ponúknu SLOBODNÁ EURÓPA a BIJOUTERRIER. Predstavia sa aj BDHS, MALALATA, SAPROPHYTE, ULTRAZVUK či ZVERINA. Na tanečnú nôtu zahrajú DJ RADO MEŠSA či MICHAL FRANK. Na prešovskom kúpalisku sa v prvú septembrovú sobotu predstaví aj poľská kapela TABU, ale aj domáce kapely PEKELNÉ KONE, KRÁTER KARTEL, AKUSTIKA a mnoho ďalších. Zaznejú aj vlastné projekty členov HO – Momentum&LowEtone a projekt gitaristu Jakuba Tirča – IONS.

Hovorené slovo bude znieť z JOJKA STORY STAGE, kde sa o zábavné chvíľky postará relácia z dielne TV JOJ – INKOGNITO a to v podaní VLADA VOŠTINÁRA, MICHALA HUDÁKA, MARIÁNA ČEKOVSKÉHO, JURAJA ŠOKA TABAČKA a TOMÁŠA HUDÁKA. Pri tomto pódiu budú prebiehať autogramiády účinkujúcich a hercov zo seriálov TV JOJ. Humorom nadviaže dvojica podcasterov LUŽIFČÁK, podcast OTCA TI NAHÁŇAM alebo MOJA MUZIKA. Po skončení hudobných častí programov bude zábava pokračovať na „afterkách“ a to na BAD TASTE PARTY – kde budú znieť len tie “najhoršie hity”. Žiť to bude aj na 3XIT PARTY pod taktovkou domácej DJ legendy Petra Migaša, návštevníci festu si však prídu na svoje aj BACK2LOVE DJ SET, RADIO GROOVES CS PARTY či 263 PARTY.
ttps://www.youtube.com/watch?v=usYPAb8eQHY

Podľa dostupných predpovedí počasia to vyzerá na ukážkové festivalové počasie. Skvelý program však stojí i za nejakú tú dažďovú kvapku. Festival sa bude konať za každého počasia. Pričom bude z bezpečnostných dôvodov a aj z dôvodov ohľaduplnosti zakázané vnášať do areálu dáždniky.
Organizátor festivalu pre návštevníkov okrem skvelého programu nachystal i zábavné zóny, ale aj skvelé gastro a občerstvenie. „V celom areáli bude možné platiť len náramkom od NFCtron. Začíname skromne, preto tento rok nemáme stanové mestečko. Areál otvárame o 13:00. Máme pripravených 6 stageov. Každé z pódií je mierne dramaturgicky odlišné. Začíname hrať o 14:30, “ približuje líder kapely Heľenine Oči – Martin Mihalčín. Zaujímavosťou je, že už pri vstupe do areálu budú ľudí baviť DJ-i. Festival potrvá až do skorého nedeľného rána, pričom sa brány Delne zatvoria o 4:00. 

Ako už bolo spomenuté, v celom areáli festivalu bude možné platiť len identifikačným náramkom NFCtron. Ako na to?
1. Stiahnite si do mobilu aplikáciu NFCtron.
2. Doma, pred festivalom, si dobite kredit vo výške v akej chcete (viac je viac). Použite na to tento link, kde sa zaregistrujete. https://tickets.nfctron.com/event/helfest-2023-1690960259082/helfest-2023
(Počas festivalu už nebude možné dobiť si konto samostatne cez internet banking, len v stane
NFCtron (kartou alebo hotovosťou).
3. Po príchode na festival navštív zónu NFCtron, kde ti náramok za pár sekúnd už len aktivujú a hotovo! Môžeš ísť na tvoje prvé festivalové pivo.
(Aktivácia náramku stojí 2Є, ale platíme to my.)
4. Nemaj stres z toho, že náramok nabiješ za veľa . Všetko, čo nestihneš minúť ti bude najneskôr do 14 dní po festivale vrátené na tvoj účet.
5. Platba náramkom spočíva v jednoduchej operácii – v priložení náramku k platobnému terminálu. Hotovo. Berieš langoš a ideš sa baviť.
6. A tí najsamväčší frajeri môžu celý zostatok nechať na konte NFCtron a nepožiadať o jeho vrátenie. Všetky takto vyzbierané prostriedky dáme mladučkej Nelke. Nelka, žiaľ, prišla pri nešťastí v domácnosti o mamku a zároveň jej po tejto nešťastnej udalosti zostali trvalé následky. Veríme, že jej spolu pomôžeme.

Keďže pilotný ročník HELFESTU už teraz žne prvé úspechy a to v podobe takmer úplného vypredania všetkých vstupeniek a teda prešovská Delňa očakáva príchod 5000 návštevníkov, je fajn prečítať si dôležité dopravné info. Organizátor zabezpečil i kyvadlovú dopravu, dokonca i bezplatné kolobežky! 

1. Ulice Jesenná a Jelšová budú pre motorové vozidlá UZAVRETÉ.
2. V bezprostrednom okolí Delne nebude možné parkovať.
3. Využite BEZPLATNÉ ZÁCHYTNÉ PARKOVISKO pri OC EPERIA.
4. Od záchytného parkoviska OC EPERIA bude premávať BEZPLATNÁ KYVADLOVÁ LINKA „X“ od 16:00 do 3:00 ďalšieho dňa. Trasa linky: Železničná stanica – Kuzmányho – Rusínska – Arm. Gen. Svobodu (Eperia – záchytné parkovisko) – Šváby – Delňa – Železničná stanica. Linka bude premávať v 15 minutových intervaloch.
5. TIER KOLOBEŽKY – BEZPLATNÉ odomknutie pre 10 000 jázd. Možné parkovať priamo pri areáli. Pokrývajú Prešov, Ľubotice a Veľký Šariš. - Kód „HELFEST2023“
6. ANTIK TELECOM BICYKLE – 5 000 BEZPLATNÝCH jázd s kupónom „HELfest“ a kódom 239AID.
7. Vstup taxíkom bude povolený.

“Snažili sme sa pre návštevníkov HELFESTU zabezpečiť čo najväčší komfort po všetkých stránkach. Zaslúžia si to najlepšie. Fanúšikovia nám prejavili obrovskú podporu, pretože vstupenky budú vďaka nim do otvorenia brán úplne vypredané, “oznamuje Martin Mihalčín, organizátor podujatia. Na mieste tak nebude možné vstupenky zakúpiť.Ďalšie informácie sú k dispozícii na www.helfest.sk , https://www.instagram.com/helfest_sk/ a https://www.facebook.com/profile.php?id=100088215540166 .

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Helfest 2023
Prvý ročník Helfest-u sa predstavil v priestoroch prešovskej Delne. Hviezdy ako Slobodná Európa, alebo Horkíže Slíže si zahrali po boku Heleniných očí, ktoré mali aj ohňovú šou.
FOTO: Deň soli 2023
Už po piatykrát sa v priestoroch areálu Múzea Solivar uskutočnilo podujatie Deň soli. Podujatie je realizované STM Solivar a Oblastnej organizácia CR Región Šariš s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.
Podľahli Lukáš Adamec a Lolokar Barbie trendu? Ikonická bábika si strihla hlavnú postavu v ich videoklipe!
Populárny spevák Lukáš Adamec zverejnil videoklip k piesni Disco (s)hit, ktorý vytvoril producent Peter Šafránek a.k.a. Lolokar. Bizarný vzťahový príbeh zobrazil Košičan pomocou bábik Barbie a Kena, ktoré si požičal od svojich dcér! O tom, že čerstvo zverejnené video nemá s aktuálnym Barbie trendom (okrem načasovania) nič spoločné, svedčí dejová linka, ktorá by sa ikonickej bábike nesnívala ani v tých najdivokejších snoch!
Letná cestovateľská súťaž pre rodiny s deťmi vyvrcholí na hrade Šariš
Prešovským krajom cestoval rekordný počet detí
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK